Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak Anyuval? Állandó...

Mit csináljak Anyuval? Állandóan zabáltatni akar.

Figyelt kérdés

18 vagyok. Sosem voltam kövér, de sovány sem vagyok. Mostanában figyelek arra, hogy egészségesen kajáljak,(azért is, hogy jó alakom legyen, és azért is hogy egészséges legyek) sok zöldség, gyümölcs, kenyérből teljes kiőrlésűt(van hogy én sütöm) és sokkal jobban ízlik ez, és jobban is érzem magam tőle. Anyu viszont állandóan hozza a péksüteményeket, mindenbe rak egy tonna cukrot. Amikor hazajön elém rakja, hogy tessék. Mondom nem kérek, kösz. Látom hogy ez nem tetszik neki. Talán azért is kezdtem el jobban figyelni hogy sportoljak, meg a saját kajálásomra, mert nyomasztó nézni amit magával csinál. Haza jön(egész nap ül a munkája révén) eszik egy csomó kenyeret, péksütit, tejet. Aztán leül a gép elé, és estig ott ül eszik egy rakás gimicukrot. Este pedig 9 körül megint valami hasonló. Amikor meg nem talál magának a boltban magára való méretű ruhát, tök szomorú.

Az unokatesóm régebben anorexiás volt, és én is megkaptam, hogy biztos az vagyok, mert sportolok.(Egyáltalán nem vagyok az, normálisan eszem, és mondom sovány nem vagyok.)

Ezt bazi nehéz volt elviselni.

Nem érti meg, hogy attól még hogy nem zabálom fel mindig egyből amit elém rak, nem velem van a gond.


Bocsi a csodálatos fogalmazásomért, nem mindenhol egybefüggő teljesen.


2013. máj. 31. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Mi lenne, ha esetleg amikor anyud hazaér, időnként te tennél elé valami finomat és egészségeset? Tudod, az efféle szelíd "támadások" sokkal többet érnek, mint a vita, és még talán örül is majd, hogy aznap nem ő főzött.
2013. máj. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Mert az Ő idejükben nem volt ilyen hogy egy nő nem eszik meg hogy sportol, náluk a nem evés mai napig azzal egyenlő hogy bajod van és mihamarabbi elfekvőre kell menned

Haláli anyád lehet :D besz*rnék rajta

20/F

2013. máj. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

vedd rá őt, hogy egye veled amiket te eszel..

Cukor helyett xilit (persze az se tonna számra), teljeskiőrlésű gabonák, zabpelyhek stb. abból is készíthet neked sütiket...

2013. máj. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen, csak ha xilitet vennék, akkor szerintem megint kiakadna, hogy mekkora anorexiás vagyok. Nem szokott sütit sütni, megveszi a péknél, mert amikor haza felé jön éhes, ezért vesz vagy 1 kiló pékárut...
2013. máj. 31. 16:33
 5/9 A kérdező kommentje:
de majd megpróbálom. Sokat nem veszíthetek, és rá is ráférne
2013. máj. 31. 16:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, mit szólt hozzá! Kíváncsi vagyok :)
2013. máj. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az anyukák utálják ha nem eszel a kajájukból, vagy legalább nem kóstolod meg. Oké hogy vigyázol az alakodra, de ennyire azért nem kéne ragaszkodnod hozzá, 1 szelet süteményt meg bírsz enni, megdicséred hogy nagyon finom lett a sütije. Ilyenek miatt szerintem teljesen felesleges egymásnak esni és sértegetni egymást.:)
2013. máj. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az anyukák és a nagymamák már csak ilyenek :)


rólam is mindig azt hiszi, hogy diétázom (mert vegetáriánus vagyok, és ez rettentően nem tetszik neki).


hát rá kell hagyni, te továbbra is egyed az egészséges kajáidat. de persze ehetsz egy szeletet abból a sütiből, hogy megnyugodjon. attól az egy szelettől hizni nem fogsz, egyébként is leadod sporttal.

2013. jún. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

én is vega vagyok, de szerencsére ezzel különösebb problémája nem volt eddig.(lassan 2 éve vagyok az)

Vettünk xilitet. :D kérdeztem hétvégén, hogy ha reggel csinálok zabkását, kér e. (ki akartam próbálni a xilitet)

Erre, kb 15 perccel korábban kelt mint én ls ő megcsinálta, jóóó cukrosra, mert ő úgy szereti a kajákat. Mindegy, tudom vannak ennél jóval nagyobb problémák is, csak néha már nagyon kiakadok.

2013. jún. 3. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!