Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám nem hagy...

Mit tegyek, ha anyám nem hagy önállósodni? 19/F

Figyelt kérdés
Mielőtt belemennék a részletekbe szeretném leszögezni, hogy nagyon szeretem és tisztelem édesanyámat, de van pár dolog, ami bosszant. Sok olyan dolog van, amiben nem hagyja hogy önállóan döntsek, annak ellenére sem, hogy már elmúltam 19 éves. Olyan mintha ilyen helyzetekben még mindig a pici kis fiacskájaként kezelne. Ott van pl. a továbbtanulás kérdése. Nekem vannak elképzeléseim, terveim az érettségi letétele után, de ő mindenáron szeretné, hogy az ő elképzeléseihez igazodnék. Volt arról szó, hogy kellene nyári diákmunkát vállalni, de itt sem kaptam szabad kezet, ő azt is megszabta, hogy milyen jellegű munkát keressek és milyen hosszú ideig dolgozzak. Most komolyan, hadd találjam már meg a nekem szimpatikus hirdetéseket. A legújabb most meg az volt, hogy hétvégén megyünk egy ismerősünk ballagására. Még messze van a hétvége, de ő már most kitalálta, hogy nekem az ünnepély alatt milyen ruhát kell viselnem. Miért nem választhatom ki én? Nem vagyok akkora tróger, hogy szakadt utcai ruhában menjek egy ballagásra, de nem hagyja, hogy a nekem megfelelő inget és nadrágot válasszam ki. Még egy sztori: nekem rövid hajam van, de szeretném megnyírni, nem kopaszra, csak olyan nagyon-nagyon rövidre, tudjátok, hogy csak olyan pár mm-es hajszálak maradjanak. Sosem volt még olyan hajam, de szeretném kipróbálni, hogy hogy néznék ki úgy. Erre ő meg annyira felháborodott, hogy azt mondta, ha levágatom akkor kitagad. Mintha valami sátánista szörnyszülött lennék. Most a 19 évemmel nem azt mondom, hogy nagyon érett vagyok, szükségem is van szülői támogatásra, de egy-két dologban azért szeretnék dönteni, legalább abban, hogy egy rohadt ballagásra milyen inget veszek fel. Ezek apró dolgoknak tűnnek, de higgyétek el, hogy eléggé frusztráló tud lenni egy idő után. Próbáltam már vele higgadtan, értelmesen megbeszélni, hogy nekem ez így nem tetszik, aminek a vége csak a veszekedés meg a sértődés lett, szóval ezzel túl sokra nem megyek. Nem akarok hülyeséget mondani, de azt is elképzelhetőnek tartom, hogy valami pszichés zavar van vele. Mintha nem tudná feldolgozni, hogy a fia felnőtt. Olyan, mintha a múltban ragadt volna és egy 10 éves kiskölyökként kezelne. Valami megoldás esetleg? Voltatok már hasonló szituációban?

2013. jún. 10. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Anyám is ilyen, mondjuk egyedül abba nem megy be hogy idén akartam megcsinálni a motoros jogsit, mert minden vágyam egy gyorsasági motor majd, de átgondoltam és ráérek vele, majd ha úgy állok rögtön megveszem a motort friss jogsival, hadd nézzen


Kérdésedre, annyit tudsz csinálni hogy lekiabálod, akárhogy tiszteled, sajna nem kapod vissza tőle, ha látja hogy értesz a halk szóból, sose fogja megérteni azt hogy 20éves leszel, és már ilyenkor más dolgozik 12 órában, akár kemény munkát, mint én is


Tanácsos megfogadni a keményebb hangvételt vele szemben, mást nem tudok tanácsolni

21/F

2013. jún. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Szia,


én a másik oldal (is) vagyok,18 éves gyerekekkel:)

Igen,nagyon nehéz elfogadni,hogy felnőttök,néha én is azon kapom magam,hogy hasonlóan reagálok dolgokra,mint Édesanyád,néha magamat kell fegyelmeznem:)

Ez amúgy hatványozottan így van,ha esetleg egyedül is nevel/t/.

Valószínűleg nem túl vigasztaló,amit mondok,de ez kicsit mindig így marad,kis csatákkal tudod majd az önállóságot kivívni.Ezt azért merem mondani,mert gyereke is vagyok valakinek,akivel a mai napig vannak ilyen kis csatáink,pedig már 38 is elmúltam:))


Bocs a kisregényért:)

2013. jún. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben fősulira/egyetemre egy távolabbi helyre mennék, hogy szokjon hozzá, már felnőttél.

A fiús anyák nehezebben engedik el a gyerekeiket és bizony néhányan túlzásba viszik a törődést. Valahogy mindenképp a sarkadra kell állnod, mert egy idő után jön majd a lelkizsarolás, hogy biztos nem szereted, meg besértődés a részéről, meg a nem hozzádszólás... hozzáteszem ez a kitagadás dolog is a lelki zsarolás része és ezt időben kell letörni, mert mi lesz ha majd lesz barátnőd, mennyasszonyod, feleséged... abba is belefog majd szólni, hogy kivel és pláne mikor lehetsz együtt?

Sajnos sok választásod nincs csak az, hogy keményen lépsz fel vele szemben. Ez nem azt jelenit, hogy kiabáld le a fejét, mert az nem megoldás, mindenképp kultúráltan kell kommunikálni, de pl ha akarod vágasd le a hajad és kész. Nem fog kitagadni, mert hidd el ő jobban függ tőled, mint fordítva.

Apud van? Őt nem tudod valahogy magad mellé állítani? Bár nagyon gyanús, hogy egyedül nevel.


Hát kitartás neked és csak határozottan. Ne hagyd magad, mert pokollá fogja tenni az életedet. 35N

2013. jún. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meg 36 vagyok és nekem is vannak még az anyámmal csatáim és a szomszéd csaj aki 45 neki is. A szülők féltik az embert ezért akarják irányítani. Pedig mi már felnőttek vagyunk.


A felnőtté válás 18-31 között egy folyamat. Kb. 31 végére fejeződik be.

2013. jún. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb a nyomás rajtad, annál erősebben kell ellentartani. Ha anyukád kontrolljából eleged van, akkor fogd magad és költözz el.


Igen, voltam hasonló szituban, csak a tiédnél ezerszerszer nehezebb családból kellett kitörni magam. Élet-halál kérdése volt, hogy el tudok-e időben menekülni a "szerető" szüleim karmaiból.

2013. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért az durva lenen ha 31. életévedre fejeződne be a felnőtté válás, ez hülyeség.


Kérdező... igen, teljesen igazad van, a saját céljait akarja rád tenni, hogy amit ő annak idején képtelen volt megcsinálni, azt te érd el, a saját életed rovására.. ezt ha hagynád te lennél "anya pici fia", aki önállótlan, és gyenge... Örülök neki, hogy ezt te felismerted, és léptél ez ügyben, ne hagyd magad, próbálj meg önállósodni.. azt akartam írni, ha kell, a háta mögött.. de ez durva lenne.. mindegy, azért próbálkozz pár dologgal meg, jó válaszokat írtak ide az emberek :)


Hajrá!

19/f

2013. jún. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Érdekes mennyien kitalálták ennyi infóból, hogy anyám egyedül nevel engem meg tesómat. Apám az lelépett kiskoromban, itt hagyott minket. Lehet ez áll a háttérben? Hogy anyám nem akarja, hogy olyan férfi váljon belőlem, mint a felelőtlen, iszákos apám?
2013. jún. 10. 20:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyan csak 15 éves vagyok,de ugyanez van.

Ki akarja nekem választani a ruhát, elémrakni az ételt.

Néha már "erélyesebben" kell mondanom, hogy ez már sok.

Minket is elhagyott az apám.

2013. jún. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem, a háttérben az egyedülléttől való félelem áll. Ha ugyanis ti önállósodtok, megjön az igény arra, hogy elköltözzetek. Na de ha viszont elköltöztök, akkor ő egyedül marad. Sajnos tipikus ez, próbál gyerekként kezelni, aztán ha mégis csatáztok, jön az érzelmi zsarolás....

Segítsetek neki partnert keresni. Akkor csökken ez a félelme.

2013. jún. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!