Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megbeszélni...

Hogyan tudnám megbeszélni anyámmal a kettőnk közti kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Most nem azért írok mert olyan szar meg ilyen olyan az anyám! Tudom hogy neki se volt könnyű élete , de most azért akarok tanácsot kérni mert nagyrészt sok problémám a kettőnk közötti kapcsolatból zajlik!

15 éves vagyok , és nem tartom magam jaj de nagy embernek , még én magam is érzem hogy gyerek vagyok , de sokan mondták hogy a kotrásaimnál kicsit azért értebben gondolkodom , és ez is a nevelésemnek köszönhető .A problémák 12 évesen kezdődtek ! Akkoriban nagyon "lázadtam" , problémák voltak velem az iskolában , meg otthon is . Most már ez nincsen , mert nagyon nyugodt ember vagyok , de nagyon zárkózott is . Nincsenek barátaim . Nagyon egyedül érzem magam sokszor . Rossz baráti körökbe keveredtem , mert legalább beszélgetni akartam valakivel , de ott is köptek rám . Én voltam a hátul kullogó kutya mindig is . Osztálytársaim is mindig kérdezik hogy miért megyek hátul , már berögzült nálam hogy mindig én vagyok hátul . Így történt hogy egyik osztálytársam akivel jóban lettünk , felajánlotta hogy mennyek vele rock maratonra ( 1 hetes ) . Tudom hogy azért mondta mert tudja hogy nincs kivel lennem a nyáron . Még a jegy is olcsóbb lett volna nekem . Mondtam megkérdezem anyám de előremondtam neki hogy biztos nem egyezik bele , mert rock koncertre sem enged el , ami kevesebb mint egy nap . Otthon megkérdeztem , és mind tudtam nemet mondott mint mindig . És erre mondtam neki hogy akkor szerinted nyáron mit csináljak , meg ilyeneket . Meg pont vett egy ruhát ami nem tetszett , és ez egy másik probléma . Az a baj hogy 15 évesen még mindig megszeretné szabni nekem miben öltözködjek és miben nem . Ujjaimon megtudom számolni hogy hányszor mentünk olyan boltokba amikbe én akartam. Emiatt nem vagyok képes senkivel sem elmenni valahova vásárolni mert nem bírom.Sok lány imád shoppingolni,de én nem nem birok legutóbb is egy ismerősöm megkért hogy elmegyek vele , de a végén már a fejem fáj a vásárlástól. Na és visszatérve megmondtam neki hogy bocsánat de nem tetszik , erre elkezdi nekem hogy mi nem tetszik nekem hogy szándékosan mondom ezt mert nem engedem el . Én meg minek nekem ruha ha nincs hova felvennem , és innen elkezdtünk veszekedni , hogy majd a boltig és vissza majd hordhatom , meg a nyaraláson ami egy hét . Meg a barátaim drogos alkoholisták , meg hogy szégyenkezik miattam mert úgy öltözök mint a csöves és hogy azt kell felvennem amit ő ad és nem amit és . Hogy az az egyik csaj kutyája vagyok meg hogy nekem nincs saját véleményem ( egyszer azt mondta hogy nekem nincs életem mert az övében élek ) . És hogy azokat a ruhát amiket én választottam olcsó szutykok amik rondák és undoritóka. Én meg erre azt mondtam hogy ha ez így van és ez a véleménye akkor én inkább az utcán fogok élni , erre azt mondja nekem hogy ott hideg van és inkább menjek és jelentsem fel.

Jó nem vagyok egy földre szált angyal , de akkor is miért kell ezt tenni ? Azt mondja sajnáljam meg és nem bántsam , de már annyira türelmes vagyok vele hogy már sajnálni sem tudom és sajnáltam őt egész életemben , mert mindig csak azzal jön hogy sajnáljam. Nem tudok még embereket se felhozni hozzánk , mert mind aki volt az egy nyomorult hülye ember akikkel nem barátkozhatok . Mindenki hülye . És így belegondolva kivel barátkozzak ?



2013. jún. 10. 21:32
 1/7 anonim válasza:

Szia!:)


Először is fel a fejjel!!!<3

Másodszor pedig ez egy nagyon összetett dolog,privátban nagyon szívesen elmesélem az én történetemet,velem is ez volt... De meg fog oldódni,hidd el! 16/L

2013. jún. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Nezd, en sem engednem el a 15eves gyerekem egyhetes rockmaratonra. A tobbi pedig: hogyan oltozkodsz, amiert azt mondja, hogy csovesnek nezel ki? Milyen ruhat szeretne, hogy hordj?
2013. jún. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jó most az hogy nem enged el rock maratonra annyira nem üt meg ,de a hozzáállás .

Ruha ügy meg az hogy amilyen boltokba ő jár olyanokba akar vinni engem is . Szeretném valamennyire megmutatni a világnak hogy én is rocker vagyok valamennyire .

Azt szeretné hogy kis ruhákban , szoknyákban járjak , meg blúzokban . Az a baj hogy nekem nincsen hozzájuk önbizalmam mert tönkretették . Csövesként meg nem járok úgy csak ő hiszi ... Tehát pólók , nadrágok , semmi extra . Nem giccses meg ilyenek . Átlagos .

2013. jún. 10. 22:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Edesanyad bizonyara noies ruhakba szeretne oltoztetni. Koss vele kompromisszumot valahogy.
2013. jún. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"egyszer azt mondta hogy nekem nincs életem mert az övében élek )"


Hát persze, mert egészen Rád telepszik.


Drogos alkoholista barátok? Hm. és ezért nem ő volna felelős, mint szülő? Érdekes, akkor miért a Te fejedhez vágja?

Legközelebb mondd neki, hogy ha erről ő tud, és nem tett semmit, akkor kiskorú veszélyeztetését követte el, mész a családsegítőhöz, hogy más gondnoksága alá helyezzenek, vonják meg tőle a felügyeleti jogot.

ezek a verbális bántalmazások is, amiket művel... már indokolnák is. Bárhol máshol nagyobb nyugalmad lenne.

2013. jún. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

15 évesen én sem engednélek el semmiféle egyhetes rockmaratonra! Semmi keresni valód ott.

Örülj annak, hogy csinosan akar öltöztetni, hidd el, a csöves kinézet csak most tűnik menőnek neked.

Az meg hát, hogy fáj a fejed a sok shoppingolástól, már ne is haragudj, de nem anyukád hibája....ne keress mindenben hibát, anyukád a legjobbat akarja neked! Csak 15 évesen azt hiszitek, húú, de nagyok vagytok!

2013. jún. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5 Alapból nem vagyok olyan hogy ezt megtegyem .

6 Nem hiszem magam nagynak és nem keresem anyámban a hibát . Amúgy ma én és a szüleim leültünk mindent megbeszélni , és képzeld , letagadott dolgokat mintha én találtam ki . Nem hibáztatom se semmi , de nem értem miért kell ennyire ellenem fordulni . Néha egy szörnyetegként állít be !

2013. jún. 11. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!