Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne az apa-lánya...

Hogyan lehetne az apa-lánya kapcsolatot helyrehozni?

Figyelt kérdés
Eddig úgy éreztem egész boldog kis család vagyunk, van egy 4 éves lányunk és egy 1,5 éves fiunk. De amióta a fiunk megszületett apa csak a rosszat látja a lányunkban. sokszor ok nélkül és túlzottan ingerülten leszidja szerintem nagyon apró kis "rosszaságért", de bezzeg a fiú az tökéletes, az mindig aranyos, attól el van halva. Imádja. De az is igaz hogy pont a dackorszakos testvérféltékenységtől vezérelt nem túl kedves kislányunkat elég nehéz sokszor elviselni, de szerintem már múlóban van a hülyeség. sokszor nagyon sajnálom a lányt mert igazságtalanul bünteti. Pl gyerekek a szobában játszottak, egyszer csak elkezd ordítani mindkettő. a fiú a lány lábára ejtette a könyvet ezért elkezdett sírni és amiért a nagy sír elkezdett a kicsi is sírni. apa meg jön be mint egy dúvad de ahogy meglátta hogy a kicsi volt a ludas, szó nélkül kiment. De ha a lány ejtette volna a fiú lábára tuti megkapta volna a leszidást érte. Túlságosan szigorú a lánnyal. pedig én azt gondoltam róla hogy milyen aranyos tíipikus lányos apuka. de amióta fia is van... mit tegyek hogy jobb legyen a kapcsolatuk? mit mondjak neki hogy észre vegye hgy túl szigorú a lánnyal?
2013. jún. 7. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a férjed tudja csak helyrehozni nagyon-nagyon sok türelemmel és a gyerekkel való foglalkozással. Apa-lánya programokat szervezve, sokat beszélgetve, amit már egy 4 évessel meg lehet tenni. Nagyon nehéz lesz, de neki kell az okosnak lennie, még akkor is türelmesen, ha a gyerek (érthető módon) nehezen nyílik meg felé, dacos lesz és az elején nem nagyon fog menni.
2013. jún. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jót tenne, ha néha ketten mennének sétálni, vagy programra. Akkor nem lenne a kislány sem dacos-féltékeny - és hallatlanul értékelné, hogy csak ő van apával! Apuka sem összehasonlítgatna (azt minek is?) hanem odafigyelne egy négyéves kisgyerek hallatlan érdekes gondolatvilágára. A testvérszületés miatt kizökkent gyerekek általában nagyon megnyugszanak, és nagyon nagy boldogság száll rájuk, ha néha KÜLÖN lehetnek a szüleikkel, a testvérke nélkül! Akkor megérzik azt, hogy attól, hogy még valakit szeretnek, őt még nem szeretik kevésbé.. Mert ez egyébként egy nehezen megérthető gondolat, még felnőttnek is, gyereknek meg át kell élni, hogy megértse..
2013. jún. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyílván a mintát hozza maga is: csak a fiú az értékes, a lány az másodrangú. Emiatt is dacos a kislány, nem csak a testvérféltékenység miatt (ami jelzem, éppen a férjed tahó viselkedése miatt fog eldurvulni a lányodban).


Beszélj a férjeddel, hogy nagyon sürgősen változtasson magán, mert ez nem vezet jóra, valamint magad is gondolkodj el azon, hogy mit látsz a saját négyéves kislányodban.


Ha nem javul a helyzet, esetleg keressetek fel egy gyerekpszichológust, és családterápiát.

2013. jún. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. beszéltem vele és talán ő is rájött mert egy picit lazított a dolgokon meg mondtam neki hogy most neki kell pedálozni a lánynál mert nem fogja azért megszeretni őt mert állandóan veszekszik vele. nekem is és neki is nagyon rossz a kapcsolatunk az apánkkal én 18 évesen elköltöztem ő 19. Mondtam neki hogy ne akarjon olyan lenni mint az én apám volt, hogy mihelyt meglett az érettségim elmentem otthonról. Én azért szeretném ha normális családdá kovácsolódnánk. Mikor csak a lányom volt, akkor volt hogy én dolgoztam és a párom volt otthon vele. Két nap meló két nap szabad. És két napig semmi gond nem volt, nyugdtan rábízhattam nagyon jól elvoltak. remélem sikerül rendezni.
2013. jún. 10. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!