Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vehetném rá anyámat,...

Hogyan vehetném rá anyámat, hogy legyen figyelmesebb?

Figyelt kérdés
Soha nem figyel arra, amit mondok, mindenre 5x rákérdez, egyszerűen képtelen fókuszálni a figyelmét. Amikor elmondom neki, hogy mikor mit fogok csinálni, akkor másnap már megkérdezi, hogy miért csak most szólsz, hogy ez lesz meg az lesz. Mintha nem tudná. Aztán azzal próbálja kimosni magát, hogy neki sok dolga van, és nem ér rá semmire, azt se tudja, hogy hol áll a feje. Mintha nekem nem lenne dolgom és csak a lábamat lógatnám egész nap! Ma azt kaptam a fejemhez, hogy nekem rosszabb a memóriám... Hogyan vehetném rá, hogy elsőre odafigyeljen rám?

2013. jún. 16. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Írd le neki, mert ,ehet, hogy feledékeny. Vannak akik képtelenek koncentrálni. Ezek szétszórt emberek ilyenek is vannak. Tudom ez nem vígasztal, de találd meg a módját, hogy tudja mit kell tennie. Pl. hűtőszekrény ajtajával mágnessel oda fogatni a papírt. Jobb ötletem nincs
2013. jún. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is előfordul ez.Anyának sokfelé kell figyelnie.Ha valami fontos,akkor hagyunk neki egy cetlit az asztalon,vagy ha valamit vennie kell,felhívom mikor végez a munkával és akkor megveszi.Szerintem örül is neki,hogy próbálunk segíteni.
2013. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem figyelmetlen anyud, csak sok mindenre kell figyelnie, és szelektál az agya :) Komolyan mondom, tudom, mert én is így vagyok ezzel. Nálunk bevált egy parafatábla az előszobában, ahová férj, gyerekek és én is meló/suli után gyorsan felírjuk egy cetlire és már ragasztjuk is fel.


pl: anyu, holnap ünneplő, kell a fehér ingem

elfogyott a pirospaprika

tankolni kell, tegyél ki pénzt

anyu, tegyél ki pénzt mert betelt a füzetem

anyu, szombaton buliba megyek,

macskakaja elfogyott

pénteken évzáró, ünneplő!

stb.


Működik, mert tudom, hogy ezeket nem kell fejben tartanom, csak leszedem a cetliket, berakom a tárcámba. Vagy kirakja a fiam az inget, hogy vasaljam át. Tehát ott van az orrom előtt a feladat, már csak idő kell, hogy meg is tudjam csinálni.


Miután ezek nem egyszerre vannak rám zúdítva, + a házimunka és egyéb problémák, így jobban megtudom szervezni a délutáni feladatokat. Úgy érzem, átláthatóbb - nekem legalábbis - és jóval kevesebb dolgot felejtek el.


Próbáljátok ki, hátha nálatok is beválik.

2013. jún. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!