Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vehetném rá anyukámat a...

Hogy vehetném rá anyukámat a költözésre?

Figyelt kérdés
Ketten élünk borsodban egy egérlyuknyi panelba. Ezzel nincs is baj de nem talál munkát én tanulok még nagy részt koliban vagyok Pesten. Ha feljönne közelebb Pesthez biztis találna valamit de gallani sem akar felőle.
2013. márc. 31. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Egy költözés rengeteg kiadással jár. Mi az anyukád foglalkozása? Pesten is kb. átlag 8-9 hónap mire valaki elhelyezkedik.. :(
2013. márc. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Itt már lassan 20 éve hogy nincs munkája. Bár abból 5 éve hogy munkát keres előtte nem voltunk rászorulva. Tudom, hogy költségek idő, munka stb de egyszer ha munkát kapok el fogok költözni és biztos nem fogom itthagyni egyedül.
2013. márc. 31. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Anyukád korosztályáért már nem kapkodnak a munkaadók, mert öregnek számít, tehát nagyon nehezen tudna állást találni. Addig is laknia kéne valahol. Albérlet, rezsi, de miből?

Vidéki lakást lehetetlen eladni, max. elkótyavetyélni. De nagyon sok különbözet kell, mert vidéki ingatlan negyed annyit ér, mint egy pesti. Jelentős tartalékának kéne lennie, hogy a különbözetet kifizethesse.

Gondolom, számolt ő is. Másik, ismered a mondást, öreg fát nem lehet átültetni. Egy vidéki nem biztos, hogy megszokná a nyüzsgő várost.

2013. márc. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem Pestre akarok én költözni. Pest közelébe... Van valamennyi megtakarításunk és most is abból él amiből fent élne. Ha meg nem talál munkát egy kertben tudna ezt azt ültetni ami spórolás szempontból nagy előny. Gazdasági szakra járok én is számoltam szóval egyértelmű, hogy spórolnánk. Nem beszélve arról hogy nem kellene koliban laknom, ami rengeteg pénz.
2013. márc. 31. 20:29
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Készíts neki kész üzleti tervet, mindent vezess le előre, talán nyitottabb lesz, ha látja, hogyan képzeled el.
2013. márc. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez nem rossz ötlet számokkal bizonyítani !
2013. márc. 31. 20:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Az is lehet,hogy a szívéhez nőtt a lakás!
2013. márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az biztos az enyémhez is. Itt lakom 20 éve de ha nem megy akkor változtatni kell.
2013. márc. 31. 21:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett végül? :)
2015. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!