Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám úgy beszél velem, mint...

Anyám úgy beszél velem, mint egy kutyával. Mitől lehet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem tőle, hogy hol van x dolog, erre kb eltorzult fejjel, idegbetegen rám förmedt, hogy "mégis honnan tudjam hol van"..

Mondok, mesélek neki valamit, és le sem veszi a szemét a monitorról, nem is reagál...

2 hete csinálja ezt és én már nagyon unom. Bezzeg ha én beszélnék így vele, akkor büdös mocskos kölyök hogy mersz így beszélni..


2013. jún. 17. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Üdv a csesztetős anyukák áldozatai klubjában. Az enyém ugyanezt csinálja.
2013. jún. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eddig se nagyon érdekelte, hogy mit mondok, de nemrég teljesen megváltozott a helyzet. Szerintem valami pasival chatelget..
2013. jún. 17. 19:56
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Egy cipőben járunk.
2013. jún. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Lehet, hogy munkahelyi gondjai vannak, lehet, hogy valami más bántja (pasi, öregedés, pénzgondok... ki tudja?).


Mond meg neki szépen, de határozottan, hogy bánt, ahogyan beszél veled és legyen kedves, és vegyen vissza magából. Ha továbbra is bánt, akkor hagyd ott, és ne állj vele szóba, amíg észhez nem tér. Nem kell lógni rajta, keress magadnak valami elfoglaltságot.


Ha pedig a verbális verést felváltja vagy váltogatja valódival is, akkor kell segítséget kérni: gyámügy, rendőrség ...

2013. jún. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

"Anyám úgy beszél velem, mint egy kutyával. Mitől lehet"

No lássuk, bár csak tippelni tudok.


"Megkérdeztem tőle, hogy hol van x dolog, erre kb eltorzult fejjel, idegbetegen rám förmedt, hogy "mégis honnan tudjam hol van"

Esetleg az van emögött, hogy: "Kisfiam/Kislányom, ha te szétszórt vagy/széthajigálod a dolgaidat, akkor ne engem ugráltass, hogy megkeressem, vagy fejben tartsam neked" Netán: "persze, hogy fogalmad sincs róla, mert rendetlen vagy, mindent nekem kell utánad elpakolnom. Egyszer érném meg, hogy segítesz, akkor te is tudnád, hol van a dolgok helye!"

Megoldás: Pakolj el magad után, tartsd fejben, mit hova raktál, néha-néha segíts be neki, hogy ne úgy téblábolj a háztartásban, mint egy földre pottyant űrlény.


"

Mondok, mesélek neki valamit, és le sem veszi a szemét a monitorról, nem is reagál... "

Ezt már mindenki csinálta, akit "rosszkor" kapott el beszélgetni egy családtagja. Megoldás: mielőtt elkezd dőlni belőled a szó, kérdezd meg: Anya, ráérsz, mesélni szeretnék valamit. Ilyen egyszerű.

2013. jún. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

O rakta el, nem en.

Ha segitek, az sose jo. Mar nem is segitek... Rendbe rakom a szobamat, 1 ora mulva felforgatja es megcsinalja o.

2013. jún. 17. 20:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én anyumnak meg az a mániája,hogy mondja,hogy "Hozd már ide a..."

Mondom mit?

"Hát aaa..."

Micsodát?

"jajj nem igaz,hogy ekkora bunkó parasztvagy hozd már ide az a tetves gyufát"

Ezt naponta úgy 3x eljátszuk. Vagy mond valamit nem fejezi be a mondatot és elvárja,hogy kitaláljam...

2013. jún. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 duakau válasza:
Az enyém munkamániás is.:-(
2013. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!