Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám anyámat meggyőzn...

Hogyan tudnám anyámat meggyőzni, hogy a költözésünket egy héttel halasszuk el?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy eredetileg jövő hónap közepe-vége fele, elköltöznénk a városból, de viszont én nem akarok mert itt vannak a barátaim, és egy lány kinek most udvarlok. Legfőképpen ezek az emberek miatt nem akarom a várost ilyen hamar elhagyni, de viszont ezt már felhoztam neki, lett is belőle vita, amit szerintem egyértelműen én nyertem meg, de később kibékültünk, tehát az érveimnek haszna nem volt. De legalább +1 hetet akarok, hogyan tudnám ezt elérni?
2013. jún. 18. 01:42
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

De vagy viszont. Nincs olyan, hogy de viszont.

Ülj le anyukáddal és mondd el neki ezt ugyanúgy.

2013. jún. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ajánld fel, hogy kifizeted azt a plusz egy heti lakbért, majd egymagad újraszervezed a költöztetőcéggel az időpontokat, az új helyen is intézed időközben -hazulról- amit kell.. Csak talpraesetten.
2013. jún. 18. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És mit érsz el 1héttel?
2013. jún. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mire jó az egy hét neked?


Anyudnak meg nem ilyen egyszerű.


Laktok egy helyen, le kell rendezni itt a lakhatást, kell szabadnapok, hogy összepakoljon (azt már be kellett ítrnia a nyári szabadságoltatások és mások nyaralásai miatt)

Kell költöztető.

El kell intézni az új hely papírjait, anyagi oldalát...stb

Egy hét csúszás nem olyan egyszerű ám mint hangzik

2013. jún. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a fentiekkel. Ha költöztető nincs is, akkor van pár ember segítségnek, ki- meg bepakolni. Szerződésben van a lakásbérlés kezdő- és befejező időpontja, azt nem másítjuk meg csak úgy. Munkahelyen is esetleg időben kell kezdeni, nem egy héttel később. Be kell rendezkedni, ha a lakás disznóól, rendbe kell tenni, hogy be tudjátok lakni. És ilyen esetben az idő pénz.

A barátaiddal való kapcsolattartásra pedig ott a facebook, vagy skype, ha nem költöztök túl messze, és elég nagy vagy, el is utazhattok időnként egymáshoz.

2013. jún. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt a plusz 1 hetet dacbol akarod csak. Semmi ertelme huzni az idot.
2013. jún. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy de, vagy viszont. Olyan, hogy "deviszont" nem létezik, se egybe írva, se különírva, se elválósan, sehogy!


Az pedig nem olyan egyszerű dolog, hogy akár csak egy héttel is eltolja az ember a tervezett költözést. Ha már eladtátok a jelenlegi lakásotokat (házatokat), akkor szerződés szerint is határidőig ki kell költözni. Vagy, ha már összepakoltatok, meg van rendelve a fuvar, stb., akkor sem nagyon működik a dolog.


De nyilván egyet tudsz csak tenni: beszélni vele. Majd ő tudja elmagyarázni, miért ekkor akar költözni. Mi ezt nem tudhatjuk.

2013. jún. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mennyire messzire költöztök ettől a helytől?
2013. jún. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt az egy hetet azért szeretném mert eleve hosszabb lenne az itt töltött nyaram, még tudnék kicsit a barátaimmal, párommal találkozgatni. Albérletben élünk, és nem költöztetővel, hanem nagyapám, és anyám kocsijaival fogunk át cuccolni.
2013. jún. 18. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!