Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám beosztotta az egész...

Anyám beosztotta az egész nyaramat szinte percre pontosan és most még ő van kiakadva, hogy ez nem tetszik nekem. Mégis, hogyan értessem meg vele, hogy miért nem jó amit csinált?

Figyelt kérdés

Most én vagyok a hálátlan, lusta dög, amiért nemet mertem neki mondani. Egész nyárra beosztott babysitterként a féltesóim mellé, szinte egy szabad percem sem lenne, ha mindent megcsinálnék, amit eltervezett. Ez az utolsó nyári szünetem, amit még nagyjából szabadon tervezhetek be, mert utána, ha minden jól megy, érettségi után már teljes állásban fogok dolgozni. Én sem a lábamat akarom lógatni a nyáron, de azért kikészülni sem szeretnék.

19/L


2013. jún. 18. 13:58
1 2
 1/11 zabmester ***** válasza:
100%

Ezt szerintem mondd meg neki így, ahogy leírtad. Mondd meg azt is, hogy alkalmanként, ha megkér, vigyázol a féltesóidra, de ne a te feladatod legyen egész nap ellátni őket.

Persze ha anyukád dolgozik, és a megélhetésetek múlik rajta, akkor jobban érthető a helyzet, meg amúgy is, a családtagok segítsenek egymásnak, ha szükséges, de neked is kell a pihenés, a csavargás, a szórakozás.

2013. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem mész el nyári munkára?Akkor nem lenne rád olyan kényserítve amit nem akarsz!És hidd el egy nyári meló,főleg a balcsi parton még buli is.Jajj azok a szép nyarak,én vissza sírom.Egy hamburger büfében voltam,éjjel nappalos volt és hatalmas buli volt.
2013. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Ez sajnos többtényezős dolog. Mint 19 éves felnőtt nőnek jogod van úgy beosztani az idődet, ahogyan akarod, és a szüleidnek ebbe elvileg már nincsen semmi beleszólása. Ugyanakkor - feltételezem - még mindig ők tartanak el. Ebben az esetben viszont kénytelen vagy vigyázni a kistesókra, ha erre megkérnek. Nyilván anyukád sem veled akar kitolni, csak nem tudja másra bízni a gyerekeket az iskolai/óvodai szünet idejére, amíg ő dolgozik. Nézz körül a rokonságban, ismerősök között (nagyszülők, kistesók barátainak szülei), kik tudnának segíteni. Esetleg a gyerekek barátainak a szüleivel is összedolgozhatsz, időnként te vigyázol a gyerekekre, cserébe máskor lepasszolhatod nekik az összeset.
2013. jún. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
elég érdekes anyád hozzáállása... ingyen babysitter..
2013. jún. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Antimod ***** válasza:
100%
Megkérhet, veled átbeszélve, teret engedve a te vágyaidnak is. Nem oszthatja már be az idődet, ez nonszensz.
2013. jún. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha ő közben heverészik, akkor jogos a felvetés, de ha ő is dolgozik és eltart, akkor 19 évesen talán már belátható a dolog, hogy nem a nyarad tönkretétele a cél. Valaki felvetette, hogy hozd ki a legjobbat ebből a helyzetből. Lébecolni csavarogni velük is lehet, ha hallgatnak rád. Egyességet is köthetsz másokkal, némi szabadidő helyében, ha rájuk bízhatod a testvéreidet. A lényeg, hogy ne durrogj, hanem megoldást keress, ami neked is, nekik is jó, és anyudnak is megfelelő.
2013. jún. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is vigyázok nyáron a húgomra, nekem ez így normális, ha már anyám tart el, pedig nekem is ez az utolsó nyaram. Az persze nem oké, ha ezt egész nyárra betervezte, a szabadság még annak is jár, aki dolgozik.
2013. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha gyerekeket tudott potyogtatni, akkor oldja meg
2013. jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Már elmondtam neki, de nem érti meg. Elég furcsa elképzelései vannak. Úgy van vele, ha ő nem fáradt, akkor más se, vagy a gyerekei csak őt fárasztják le, mást nem. Szokott vad dolgokat kitalálni, de eddig még mindig sikerült megbeszélni vele.

Anyám nem igazán dolgozik, soha nem is tette, mindig a férjei tartották el. Most van egy állása a testvére cégénél, de ez csak egy látszat munka, be sem kell járnia, de munkahely nélkül nem vették volna fel a kicsit bölcsibe.

Én dolgozok suli mellett is, most nyáron csak annyi változik, hogy ilyenkor 2 helyen. Ha végre befejezem a sulit már költözök is, de addig nem tudnám magam csak diákmunkából fenntartani.

Szívesen segítek néha a gyerekek körül, de az, hogy éjszakás műszak után hazaérve már rohanjak is velük a játszótérre, egy kicsit sok. Amúgy sajnos nem hallgatnak rám, de a szüleikre sem.

2013. jún. 18. 14:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
És anyukád mégis mit csinálna, amíg te otthon szívsz? Most éli ki a kamaszkorát? :)
2013. jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!