Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi ez az újfajta "trend" hogy...

Mi ez az újfajta "trend" hogy 3-6 éves gyerkőcökkel este 10-11 órakor még a városban kell sétálgatni?!

Figyelt kérdés

Lehet ódivatú vagyok 22 évesen, de én nememlékszem ilyenre, (és az ismerőseim közül se senki) hogy ennyi idősen a városba mászkáltunk a szüleinkkel, vagy bármi.

Nyáron is max 8-fél 9 kor bejöttünk, vacsora, mesenézés, és alvás volt.

mostmeg mivan?! ülünk egy nívós bárszerű hely teraszán, és fél 11 kor 2 kisgyerek szaladgál, és szó szerint húzza egymást a földön. Szülei Anya: ül az asztalnál, trécsel a barátnőivel. Apa: áll a sportmotor meleltt,és dicsekedik a haverjainak.

A gyerekeknek odaszol egyik-másik 5 percenként: +viselkedjetek normálisan" persze erre semmi sem változik.


De nem ők az egyetlen példa. Városban sétálók si egyre többen vannak, hogy kisgyerekkel, és tényleg késő este sétálgatnak.

Nemhinném, hogy a melegre kéne fogni, hát amikor mi voltunk kicsik, akkor is volt meleg, mégis megvoltunk, és nem kelett éjjel a városban kirándulni...

Nem értem ezeket a szülőket. Ne magyarázza be bárki is, hogy egy gyerkőcnek ez tesz jót, ha késő estig fent van.

persze a szülőknek max, hisz elvégre ha éjfélkor ágyba dugják a csemetét 9-10 nél előbb nemkel fel, és kényelmes mindenkinek, miközben ha lefektetnék időben, lehet reggel 6 kor már ébresztő lenne, és nem preferálná az esténként kimaradozó anya ill. apa.

csak az ilyen embereknek, akik még "élni" akarnak, azoknak minek gyerek?!



2013. jún. 21. 07:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem meg igenis a meleg miatt.te is most raktad ki ezt a kérdést nem mondjuk 3 hónappal ezelőtt. Azért mert akkor a gyerekek már 8 elmentek aludni mert holnap suli, ovi.

Nekem 3 gyerekem van, bevallom amióta bejött ez a nagy meleg, este 9 kpr megyünk egy kicsot sétálni. Reggel 8 körül ugyanugy felkellnek. És nem azért megyek mert huu de fenn akarok lenni még hanem mert egész map a 40 fokban e mehetnek ki játszani, nem tudom elvinni a játszótérre. Igy este 6- tol kezdődik az ami délután 4 től kéne. Ez van. Szerintem ez csak addig van igy amig ilyen meleg van, nem hiszem hogy ezt valaki sokáig birna. Mármint az éjszakai fenntlètet.

2013. jún. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
84%

Azért ennyire extrém meleg régebben nem volt. Most ha pl. valaki panelban lakik, ahol kb. 35 fok van, az hiába teszi le a gyereket este, a gyerek nem fog aludni, viszont legalább extra nyűgös lesz, mert izzad és melege van.


Ha elmész egy mediterrán országba, ott pl. teljesen normális, hogy késő este is kinn vannak a gyerekek. Most a mi időjárásunk közelít ehhez, és az életvitelünk is, ha sokáig így megy a dolog.


Nem kell ennyire sarkosan nézni az életet. Ha valaki este kiviszi a gyerekét, az az ő dolga. Egyébként olyan szülők, akik hagyják rosszalkodni a gyereket, napközben is vannak, és a tipikus ősanyák között is, sőt! Ez nem ezen múlik.

2013. jún. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%
Én 26 éves vagyok, emlékszem gyermekkoromban nyáron gyakran este 11ig kint sétáltunk én és a szüleim, semmi bajom nem lett.. De egyébként is miért ne lehetnének fent? Ha rohangál a gyerek úgysem lehet annyira álmos. Szerintem ez nem a te dolgod, nem tesznek rosszat vele a gyereknek, foglalkozz a saját dolgoddal.
2013. jún. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is a meleg és a nyári szünet az egyik fö ok.


Majd pár év múlva ha lesz gyereked itt fogsz irogatni, hogy nem érted miért olyan roszz, miért nem alszik 40 fokban bezzeg én gyerekként aludtam...

Mi családiházban lakunk, és a nagyot könnyen leraktam de akicsi nem akart aludni 22 óráig volt kint a kertben. Tegnap elsöre elaludt.

2013. jún. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%

"csak az ilyen embereknek, akik még "élni" akarnak, azoknak minek gyerek?"


De korlátolt vagy! Szóval ha valaki gyereket vállal, akkor húzzon zsákot magára, üljön a 4 fal között, sétálni is csak a játszótérre menjen, és este 8-kor takarodó!


Képzeld, tegnap kezdődött egy fesztivál nálunk, 4 napos, van a gyerekeknek külön játszórész is, és kapaszkodj meg, este 7-kor mentünk ki, vittük a 2 évest is, és kb 21-30-ig maradtunk. Akkor lett igazán jó idő, a gyerekeknek meg tetszett. És hiába próbálnám ágyba dugni, este 11 előtt nem alszik, ebben a melegben. Akkor inkább a levegőn legyen, ami már egész jó volt este.


Bár tudom, 30 évesen, ha gyerekem van, nem kellene fesztiválra járni, hanem esti mese után feküdnöm kellene nekem is...

2013. jún. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
82%

Attól, hogy anyádék téged nem vittek ki kisgyerekként éjszaka attól még másokat kivittek. èn 31 éves vagyok, de sokszor volt, hogy aug 20-án vagy csak úgy elmentünk este fagyizni, gofrizni, és sokszor apukám cipelt haza már kézben mert olyan fáradt voltam. De imádtuk a nyári estéken sétálni menni.

Nem mi voltunk az egyetlen gyerekek.

2013. jún. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

úgy tűnik akkor felénk nem volt divat ez régebben.


minden esetre mindenki úgy neveli a gyerekét ahogyan akarja. de ez nekem új dolog.

2013. jún. 21. 08:04
 8/28 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem neked nem azzal van a bajod, hogy este 10-11-kor kint vannak a gyerekek, hanem az, hogy zavarnak téged.


Amúgy igazad van, mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja. Ne vonj le messzemenő következtetéseket ebből, pláne ne ítélkezz.

2013. jún. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%

Én a saját gyerekeimet (amikor kicsik voltak) mindig 7-kor fektettem le, iskolás korukban 9-kor, mikor nagyobbak voltak, akkor 10-11-kor...


Szerintem is itt Európában ez lenne a normális!...


Viszont évekig éltem trópusi országban (Egyiptom), ahol bizony a nagy meleg miatt egészen más az emberek életritmusa : reggel, még a hőség előtt bevásároltunk, az ügyeinket elintéztük, 11-18 óra között mindenki igyekszik zárt helyen hűsölni, majd amikor lemegy a Nap, akkor mindenki kitódul az utcára és éjfélig boldogan élvezik a hűsítő nílusi szellőt...

Persze ehhez az éghajlathoz és életritmushoz alkalmazkodtak a munkahelyek és a boltok, éttermek is!...

Még a ruhaboltok is este 11-12-ig nyitva vannak, egyedül csak a bankok zárnak be délután 4-kor...

Másnap az iskolákban 9-kor kezdődik a tanítás, a munkahelyekre is 9-10-re kell menni, délután mindenki hazamegy "sziesztázni"...


Úgy veszem észre, hogy mióta nálunk is beköszöntött ez a trópusi hőség, azóta itt MO-on is kénytelenek az emberek naplemente után kimenni a szabadba, csakhogy nálunk (még) sem a munkahelyek, sem az üzletek nem alkalmazkodtak a hőséghez...


Bizony, igaza van az egyik beírónak : a gyerekeket nem lehet 38 fokos hőségben tűző napon kivinni délelőtt vagy délután a játszótérre, de akkor mikor mozogjanak a gyerekek?!...


Szóval, kedves Kérdező, gondolkozz el egy kicsit, nem biztos hogy a szülőket kellene elítélni, nagy időjárási változáson megy át Európa, amihez így-úgy próbálunk alkalmazkodni...


Azért a mi gyerekkorunkban nem voltak tartósan 35-38-fokos hőségek és ilyen gyilkos napsütés, mint ami most van...

2013. jún. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
93%

Gyerekként engem mindig időben altattak de én nem tudtam aludni akkor(és ez az időjárástól független volt) sem szóval nem a szüleimen múlott igazából

most már felnőtt vagyok de ugyanúgy gondjaim vannak az alvással


régebben emlékeim szerint nyáron már a 28 30 fokra mondtuk azt hogy az már a nagyon meleg strandolós idő:) legalábbis ennyi megmaradt a gyerekkori nyarakból de ilyen melegekre egyik szülőm se emlékszik pedig nem rossz a memóriájuk szóval elképzelhetőnek tartom hogy a napi rutin felborul az időjárás miatt

2013. jún. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!