Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti bíznátok így az apátokban?

Ti bíznátok így az apátokban?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz...

Kiskoromban se foglalkozott nagyon velem, főleg miután az anyukája meghalt. Utána egyszer keresett meg, kb. 9-10 éves lehettem, de nem foglalkoztam Vele, mert számomra egy idegen ember volt. Utána 16 éves koromban jelentkezett, akkor tartottuk 3 hónapig a kapcsolatot, az idő alatt háromszor láttam. 16 éves fejjel már nagyon örültem neki, boldog voltam, hogy végre van apám, de mégis csak egyszer mondtam ki neki, hogy apa. Amikor ezt kimondtam neki, felcsillant a szeme és csak néztük egymást. Az az érzés, amit én ott akkor éreztem, leírhatatlan. A 3 hónap alatt minden egyes nap telefonáltunk, volt, hogy órákat beszélgettünk, és nagyon jó érzés volt. De hiába volt ez a jó érzés, mégis megint faképnél hagyott. Nagyon összetörtem, nehezen hevertem ki.

Ez mind volt már 5 éve, persze így is rengeteget gondoltam rá, kerestem a neten is, de sehol nem találtam. De ma viszont bejelölt facebook-on, én visszajelöltem, de nem tudom mit tegyek. Bízni semmiképp nem tudok benne, de mellette örülök neki. Mindig is apás voltam, már ha mellettem lett volna.. Ti mit tennétek?



2013. jún. 24. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha akarja akkor felvenném a kapcsolatot vele de sokkal inkább távolság tartóbb lennék vele és nem éreztetném vele azt a bizonytalanságot, hogy tulajdonképp nem tudom, hogy mit akarok. Viszont mikor kezdeném megszeretni mint ember /hiába van az a minimális szeretet az később alakul ki/ akkor is csak nagyon lassan és apránként éreztetném ezt vele. Jó ez most lehet, hogy egy picit bugyután hangzik.

18l

2013. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem. Ő játszotta el a bizalmat, ezt tudnia és éreznie kell. A bizalom nagyon törékeny virág, nagyon oda kell rá figyelni. Hagyd meg neki az esélyt, de éreztesd vele, hogy NEKI kell azért taposnia, hogy a bizalom kialakuljon köztetetek, mert sokat hibázott a múltban és sok fájdalmat okozott neked.


És ne áltasd magad, bármenyire is hiányzik. Azt is vedd számításba, hogy MIÉRT keres téged. Lehet, hogy csak öregszik, fél a jövőtől vagy ki akar használni, ha van állásod és pénzed. Tudom, hogy keményen hangzik, de okkal mondom. Ne menj bele vakon semmibe és ne hagyd, hogy összetörj megint. Kutyából nemigen lesz szalonna.

2013. jún. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is majdnem így vagyok az apukámmal...néha látom, néha nem.Bár én inkább azért mert ő külföldön dolgozik.Van hogy haza jön és nem keres amit nem értek, de mikor jön mindíg megkérdezem tőle hogy mi volt vele, miért nem jött hozzánk. Eddig mindíg kaptam olyan választ vagy indokot, amit elfogadhatónak tartok.!! De amikor vele vagyok akkor kárpótol mindenért (teszem hozzá hogy az én apám nem olyan hogy mindent megvesz apuci kicsi lánányak, szóval nem arra értem hogy mindent megkapok).Az apró örömök:1 Mosoly, 1 nevetés, vagy csak az amikor egy együtt töltött nap után megkérdezi hogy: Ugye jól érezted magad?..nekem ezek jól esnek és sokat jelentenek még akkor is ha keveset van velem.+Azért mégis csak az apád! Én rádbízom a döntést, mert ugy gondolom te ismered hogy mi a jo és mi a rossz számodra. Amúgy 13 éves lány vagyok és kb. az életem felét apa nélkül töltöttem, szóval átérzem a helyzeted.
2013. jún. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. Én mindenképp felveszem Vele a kapcsolatot, de először csak facebook-on keresztül, egyelőre még a tel. számom se adom meg neki (de annyira jó lenne hallani a hangját!). Nagyon kell kepesztenie, hogy elnyerje újra a bizalmam.


2. Nem áltatom magam, mert a családban mindannyian tudjuk, hogy Ő valójában milyen. Soha nem lehet tudni, hogy mikor mit szeretne, és mik a lehetséges hátsó szándékai.


3. Te azért valamennyire jobb helyzetbe vagy, mert ha máshogy nem, talán az interneten tudtok beszélni, de én az utóbbi 5 évben egyáltalán nem beszéltem Vele sehogy. Örülnék, ha olyan lenne Vele a kapcsolatom, mint Neked.

2013. jún. 24. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!