Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon zavar szüleim viselkedé...

Nagyon zavar szüleim viselkedése! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Szüleim más dolgaival foglalkoznak, semmi nem tetszik nekük. Más gyereknevelési módszere, más gyereke, más pénzügye, más problémamegoldó képessége. A saját keresztlányukat ki nem állhatják... Mindenben tényleg csak az igazuk van, nem is szeretik vitatni a témát, mert csakis az ő akaratuk kell legyen. Nem is foglalkoznék, de már ott tartok, hogy kijelentették, nem mehetek mérnöki pályára, mert ígyis-úgyis orvos lesz belőlem. Az ő elképzelésük szerint: megyek orvosira, majd egyetem végeztével a tőlünk (faluban lakunk) 10 méterre lévő orvosi rendelőbe bekerülök családorvosnak, így közel leszek hozzuk és néha besegítek a kertészetünkbe és boldogan élünk míg meg nem halunk. Kijelentették, hogy ők már bizony nem egyeznek bele semmi más pályába. Továbbá tényleg sokszor undorítoan viselkednek. Ki nem állhatják öcsém 24 éves keresztanyját, mert ilyen-meg olyan, de mikor nincs kire hagyni öcsémet (mert én sem tartozkódom itthon), akkor meg engem kérnek meg, hogy hívjam fel a csajszit, hogy vigyázzon rá. Sokszor vele szemben is rútul viselkednek, ezért a csaj nem is jár be, csak ha a keresztfiáról van szó, pedig szinte a szomszédban lakik. Hogyan tudnám kimozdítani kicsit ebből a berögzött ideológiából őket?
2013. jún. 26. 17:19
 1/5 A kérdező kommentje:
19 L
2013. jún. 26. 17:20
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Hát sajnos mivel a szüleid már elég sok mindent megéltek és már nem mai gyerekek, ilyenkor már nem igazán fognak változni, vagy egyre nehezebb főleg hogy te fiatal vagy nem fogják tőled elfogadni semmilyen erkölcsi vagy nevelő hatasú intést, nem is lehet így. Van az a mondás szembe széllel ne pisálj! :) Nem rossz az se ha orvos leszel :) de ne legyél az ami nem szeretnél :) Szerintem meg kell próbálni beszélgetni velük és érvekkel alátámasztani a véleményed higgadtan, igaz szerintem ha nagyon nyakasak ezt se fogják elfogadni, de meg kell próbálni! Ha nem megy más utakat kell járjál ha tetszik nekik ha nem!

Hát sok szerencsét!

2013. jún. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Törvényileg felnőtt ember vagy.Gondolom anyagilag még jelentősen függesz tőlük,de akkor állj a sarkadra.Nehogy már ők döntsék el,hogy mérnök leszel-e vagy sem.Ha az akarsz lenni,valósítsd meg.

Nagy változásokat már valóban nem tudsz elérni az ő ügyükben,legfeljebb azt tudod kialakítani,hogy ez a te életedre mennyire lesz befolyással.

2013. jún. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem leszel boldog, ha más életét éled a sajátod helyett.

próbálj minél hamarabb a saját lábadra állni, amennyire lehet, és nem fog kelleni az engedélyük, hogy bármit is tanulj.

sok sikert!

2013. jún. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Költözz el de igen gyorsan!:)
2013. júl. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!