Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik gyakran jártok...

Anyukák, akik gyakran jártok játszóterezni, szólnátok másik anyukának, ha a gyereke zavar titeket, vagy mag az anyuka viselkedése zavar?

Figyelt kérdés
Vasn egy anyuka akivel gyakran összefutunk, a kisfiam 20 hónapos a nagyfiam 6 éves. Az ő gyerekei is hasonló korúak csak lányok. A mi játszóterünkön nemigen van a kicsinek való játék, de a kisfiamat nem nagyon bánja ő úgyis imádja nézni a nagyokat, meg bogarászik a fűben sétálgat fel-alá. Én meg persze megyek utána és fél szemmel lesem a nagyobbikat. ez az anyuka pl, viszont leül trécselni szélnek ersezti a gyerekeit és nem figyel rájuk, csak ha baj van. Legutóbb pl a kisim éhes volt, a nagyfiam viszont még nem akart hazamenni. Volt nálunk egy csomag ropi, leültün egy padra széep eszegetni kezdett. Erre odajött a kisebbik lánya elkezdett követelőzni. Persze adtam neki egyet, odakiáltottam az anyjának, hogy szabad e. De aztán a kiscsajra többet nem figyelt, az meg bemászott az ölembe és szinte tépte ki a kezemből a zacskót meg a ropit. a ksifiam persze meg sírni kezdett. Elraktam a ropit úgy csináltam mintha elfogyott colna és onnantól sutyiban adtam kisfiamnak. Én nem bírom, ha egy idegen gyereke így rám mászik, nem tehetk róla, de persze elküldeni sem akartam, mert szinte dühöngött a ropi miatt. Mivel nem volt ropi elment , majd két perccel később magára ránott 2 letámasztott felnőtt bringát, az anyja azt se vette észre, hogy az ő gyereke bőg. akkor már nagyon mérges voltma, hogy lehet ilyen. Az a kicsi 20 hónapos mint a fiam! Mielőtt eljöttünk a játsziról a nagyobbik lánya lerángatott egy másik kislány a mászókáról, úgy hogy az nem tudott lábra állni. Persze akkor is későn vette észre anya. Én értem, hogy valaki kiaki akar kapcsolni, dumcsizni akar, de szerintem rre nem két gyerek mellett a játszón kellene sort keríteni. így utólag bánom, hogy nem szóltam neki, legalább a ropi miatt.
2013. jún. 1. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
:-))
2013. jún. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Ha kaját veszel elő a játszótéren a gyerekednek, akkor illő a többi gyereket is megkínálni. Ők nem felnőttek, akik nem sértődnek meg, ha nem kapnak. A gyerek még csak gyerek. Nem várhatod el tőle, hogy ott üljön és a nyála csorogjon.

Neked is kellemetlen és a másik anyukának is.


Ettől függetlenül egyetértek veled. A gyerekekre mindenhol figyelni kell, nem csak a játszótéren. Azért, hogy megtanítsuk őket a helyes viselkedési formákra.


Kikapcsolódni gyerek nélkül kell.

2013. jún. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Azzal maximálisan egyetértek, hogy jobban oda kellene figyelnie az anyukának a gyerekére. Viszont tény, hogy játszótérre csak olyasmit vigyél, amit a többi gyereknek is gond nélkül adsz és annyit, hogy jusson is mindenkinek.
2013. jún. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem meg nem kell végig kínálni az összes gyereket a játszón. Ez megint azon szülők kitalációja, akik nem visznek se játékot, se nasit a gyereknek, pedig órákig kint vannak, és arra mennek rá, hogy majd másoktól lejmolnak. Más játékát elveszik, más tízóraiját vagy uzsiját megeszik, és majd más anyuka vigyáz az ő gyerekükre. Ha meg a másiknak ez nem tetszik, rásütik, hogy irigy.

Az én gyerekeim sosem kunyeráltak másoktól. Mondjuk nekem sem szakadt le a táskám egy zacskó ropitól, vagy egy kis keksztől. Meg kéne tanítani a gyerekeknek, hogy nem minden az övéké, amit meglátnak. Meglehet, csak nyilván foglalkozni kell a dologgal. Ha meg anyukának elvei vannak, és azért nem visz semmit, akkor az elvei a mások által vitt cuccokra is vonatkozzon.

A felnőttek se mennek oda vadidegenekhez megenni az ételüket, és ők sem osztogatják az épp arra járóknak a dolgaikat. Gyerektől miért várják ezt el?

2013. jún. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Köszi, kedves utolsó, sosem szoktam lejmolni, én is mindig viszek enni-innivalót a játszóra. De én abból indultam ki, hogy általában ismerős társaság van kinn, meg mondjuk nem is Budapesten lakunk, ahová mi járunk, csak néhány gyerkőc van és általában együtt játszanak. Homokozójátékot is bedobjuk a közösbe, nincs irigykedés, természetes, hogy nasit is adunk a többi gyereknek is.
2013. jún. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk meg minimum 40 gyerek van a játszókon, szép is lenne ha mindet én látnám el nasival. Ha leviszünk egy kis homokozó cuccot, már a kapuban 4 gyerek tépi ki a kezemből, és jó esély van rá, hogy a felét sosem látjuk többet, pedig a név benne van. A gyerek biciklijét úgy kell visszakönyörögni fél óra után. Még az kupakos vizet is venné el egy 'taknya-nyála egybe' gyerek. De ezekre a gyerekekre roppant büszkék a szülők, hogy ők nem irigyek. Nem, csak pofátlanok, neveletlenek és lopósak. Budapest, 'jobb' budai kerület.
2013. jún. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Aspartia válasza:

"Volt nálunk egy csomag ropi, leültün egy padra széep eszegetni kezdett. Erre odajött a kisebbik lánya elkezdett követelőzni. Persze adtam neki egyet, odakiáltottam az anyjának, hogy szabad e. De aztán a kiscsajra többet nem figyelt, az meg bemászott az ölembe és szinte tépte ki a kezemből a zacskót meg a ropit. a ksifiam persze meg sírni kezdett. Elraktam a ropit úgy csináltam mintha elfogyott colna és onnantól sutyiban adtam kisfiamnak."


Nem tudom ,hogy ebből kinek jön le az, hogy a kérdést fel tevő anyuka nem kínálta meg a kislányt.

Szerintem meg igen is bunkóság, hogy odajön egy gyerek, azt tépi ki a kezedből a zacskót. Az más ha szépen kér egyet vagy kettőt. És akkor ugye "jajj, mert még gyerek" Hát szerintem meg igenis most kéne már gyerekkorban megtanítani viselkedni a kölköket. És ha valaki nem ismerősökkel megy egy játszótérre. Persze ismerősnek adok ,hisz tudom ,hogy valószínűleg visszakínál. De az "egyszer-kétszer összefutunk" az még nem ismerős, meg baráti kör. Gondolom a fent említett kétkislányos bige nem kínálgat vissza se ropival se semmivel.

Nem akarok senkit megbántani, de sokan itt nagyon rossz párhuzamot vonnak a saját tapasztalataik és a kérdést feltevő anyuka története között.

2013. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!