Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek meg lehetne...

Moonlightsentinel kérdése:

Szerintetek meg lehetne beszélni valahogy a barátom szüleivel, hogy elengedjék velünk nyaralni? (meleg kérdés)

Figyelt kérdés

Először is, ez a kérdés melegekről szól, szóval akinek ez szúrja a szemét, az légyszi nyomja meg a vissza gombot, nem kell itt fröcsögni, mindketten jobban járunk :) Neked sem kell olvasni számodra gusztustalan dolgokat, és nekem sem kell olvasni olyan sértő kommenteket, amiket úgyis ignorálok. Köszi!


Szóval 18 éves meleg fiú vagyok (a barátom is most töltötte egy hete a 18-at). Szüleim tudják, jó fejek, nem volt ezzel soha semmi gáz. A barátom szülei viszont nemrég tudták meg, és közel sem fogadták olyan jól, még mindig abban a fázisban vannak, hogy talán nem is igaz, meg erőltetik, hogy lányokkal legyen, két hétig elfogadják, aztán két hétig nem. Velem egyszer találkoztak, de próbálták minél rövidebbre fogni, kicsit kellemetlen volt :D Szóval lehetne a helyzet jobb is, de persze rosszabb is.

És az a helyzet, hogy a szüleimmel megyünk augusztusban Horvátországba, és kitaláltam, hogy a barátom is jöjjön velünk, nagyon-nagyon szeretném :) Szüleim azt mondták, hogy oké, a probléma az ő szüleivel volt, mert nem akarják engedni. Az első indok az volt, hogy ők ezt nem tudják kifizetni, de mondtam nekik, hogy a szüleim mondták, kifizetnek mindent, meg amúgy is 4 helyes az apartman is, a kocsi is, szal nem jelentene akkora pluszköltséget :P Akkor meg, hogy ők nem koldusok, meg egyébként is, még csak 18 éves, és ki tudja, mi történne vele (mintha Horvátország annyira veszélyes hely lenne :D ). Barátom próbálja fűzni őket, de mindig veszekedés a vége, aztán most már azt mondták, hogy jó, őket nem érdekli, csináljon azt amit akar :/

Apukám erre azt mondta, hogy akkor szarjunk rá, jön, legalább a szülők is jobban felfogják, hogy a fiuk meleg, meg amúgy is ne nekünk főjön a fejünk azon, hogy ők hülyék, legyen az a saját bajuk... anyukám meg azt, hogy talán ezt most hagyni kéne, mert a szülőknek is nyilván kell idő az elfogadáshoz, és lehet ez még korai, meg hogy próbáljuk meg megérteni őket (én próbálom csak nehezen megy xD ). A barátom se tudja eldönteni szal most mindhárman tőlem várják, hogy döntsem el, mi legyen, de igazából én sem tudom, mi lenne a helyes xD Annyit tudok, hogy nagyon szeretném, hogy ott legyen, de nyilván ha ebből hatalmas patália lenne később neki, annyit nem érne meg. Ti mit tennétek?

18/F



2013. jún. 29. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ezt a döntést nem neked, hanem a barátodnak kéne meghoznia. Ő tudja, hogy milyen veszekedést/vitákat vállalna be a szülei előtt.

Azt persze nem lehet várni, h teljes bedobással örüljenek és támogassák a nyaralást, nincsenek még abban a fázisban. Szerintem már az is nagy szó, hogy nem tiltják és félig-meddig belementek.

2013. jún. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Ezt igazából eldönteni csak a barátod tudja, mivel hába döntesz akárhogy, a Horvátországba induló kocsiba nem tudsz beszállni helyette.

Szerintem amúgy apukádnak van igaza, menjen nyugodtan veletek. A barátod meleg, és ez attól nem fog megváltozni, hogy nem megy el nyaralni - igazából azt értem, hogy a szüleit ez most hirtelen sokként érte, de azt nem, hogy mit várnak a nyaralás tiltásától...

2013. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
hába=hiába :)
2013. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, a barátomnak kéne, csak ő sokmindenben elég döntésképtelen :D És jön hozzám, hogy mi legyen, először én is azt mondtam, hogy gyere, csak már anyukám is elbizonytalanított kicsit.
2013. jún. 29. 21:49
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
A barátod 18 éves, azt csinál, amit akar. Nem tilthatják meg neki, hogy menjen. Ha annyira szeretnétek, hogy elmenjen, akkor menjen el, pakoljon össze, szálljon be a kocsiba. Lehet, hogy nem lesznek boldogok a szülei, de könyörgöm, 18 évesen 2 szüleivel egykorú emberekkel Horvátországban (ami mellesleg közel van...) nem hiszem hogy terrorista támadás éri, amiért félteni kéne őt.
2013. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Nagy segítség lehetne, ha a te szüleid és az ő szülei leülnének beszélgetni. Másrészt szerintem nyugodtan menjen el veletek, addig amíg nincs otthon, van a szüleinek esélye, nyugodtabban átgondolni, a dolgokat...
2013. jún. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
az igaz, hogy a barátod elmúlt 18, de a szülei esetleg megzsarolhatják, hogy nem fogják tovább eltartani (mondjuk ezt azt hiszem 25 éves koráig nem tehetik meg), vagy egyetemét kifizetni.. szóval rizikós. én a helyedben azt tanácsolnám neki, hogy menjen el veled. inkább bánja meg, hogy elment, mint hogy bánja, hogy nem ment el.
2013. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
23:21, egyetértek. Egy Mark Twain-nek tulajdonított mondás szerint 20 év múlva mindent, amit nem tettél meg, jobban fogsz bánni, mint amit megtettél. :)
2013. jún. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hm nem is rossz ötlet rájuk uszítani a szüleimet :D
2013. jún. 30. 00:48
 10/12 Béla211 ***** válasza:
90%
A szülei azt mondták ,hogy mindegy. Szerintem el kéne mennie ,mert ha most nem megy el nem igen fogják elengedni sehova meg azt hiszik majd ,hogy tudnak rá majd hatni. Én ezt a mecset lejátszatom anyummal mint amit most a te barátod. 2 évembe telt mire elfogadta ,hogy én nem viszek haza barátnőt... És nem leszek heteró. A páromat se akarta meg ismerni meg nem akarta ,hogy nálunk aludjon mondtam neki ,hogy ha a húgom ide hozhatja a pasijait akkor én is. Az első alkalommal nem aludt otthon inkább elment a barátnőjéhez. azért utána kíváncsi volt és meg ismerték egymást. Határozottnak kell lenni ,mert ha nem vagy az akkor szerintem a szülők abba a téves illúzióba ringatják magukat ,hogy még van remény , hogy heteró legyen a fiúk. Most már anyu teljesen elfogatta és kedveli a párom.Meg azért sokat segített az is ,hogy látta hogy boldog vagyok mellette.
2013. jún. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!