Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A homofób szülők hogyan...

A homofób szülők hogyan dolgozzák fel ha a gyerekük homoszexuális lesz?

Figyelt kérdés

Vagy nem is dolgozzák fel, hanem azonnal kidobják a gyereküket? Anyukám viselkedése gondolkoztatott el mikor pár napja néztük a híradót és mondták hogy az egyik országban szeretnének a homoszexuális párok házasodni meg gyereket örökbe fogadni. És anyukám nagyon kikelt magából és elég nyomdafestéket nem tűrő dolgokat mondott. Ekkor vetődött fel bennem hogy mi lenne (vagyunk páran tesók) ha valamelyikünk meleg/leszbi lenne véletlenül. Hiszen azt nem önszántából akarja az ember csak kialakul. Akkor mit csinálnának a szüleink? Anyukám régebben leszbikusnak hitt, legalábbis félt tőle, mert nagyon közel állunk egymáshoz az egyik barátnőmmel. Természetesen nincs közöttünk semmi, bár tényleg egy nagyon erős kapcsolat van közöttünk, de semmi leszbis dolog (csók, szex) nem történt, mégis utálja a barátnőmet. Mára nagyjából nem hozza fel a leszbi dolgot, mégis elkezdtem titkolózni előtte.

Na de vissza témához. Az ilyen szülők nagyon összetörnének lelkileg ha ilyennel állna elé a gyereke?

Én szerintem az ilyen nagy felháborodások inkább felkeltik a serdülő kíváncsi tini figyelmét mint elundorítják. Én legalábbis nem lettem huszonéves koromra meleg utáló, viszont bennem él a sok felém irányuló kételkedés hogy nincs-e bennem hajlam.

Most nem a szüleimet akarom bántani, mindenkinek megvan a joga a véleményéhez, de mégis hogy lehet ilyesmivel együtt élni? Pláne ha felém is van egy kis bizalmatlanság mint ahogy fentebb leírtam. (Nincs jelenleg pasim hogy bizonyíthassak :D )

Ti kidobnátok a gyereketeket?



2013. máj. 30. 15:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
én nem dobnám ki. A férjem homofób, ő kidobná. Akkor nyilván megszakadna a férjemmel a kapcsolatunk, mennék a gyerekkel.
2013. máj. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3%
Én kihajítanám a kis fartúrót és a férjem is!
2013. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Itt gyk -en többedjére olvasom, hogy volt akit kiraktak otthonról, és teljesen megszűntették vele a kapcsolatot (nem 1 ilyen van itt, akkor mennyi lehet másutt)



De ismerek olyat, akiknél nagyon sokat változtatot a tény, hogy a fiúk nem is meleg, hanem férfi testben élő nő.... Át is műtik nővé, bár az arca már most is akár nőé is lehetne, annyira nem férfias...

Előtte ők sem voltak túl elnézőek a mássággal kapcsolatban...

2013. máj. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3%
repülne mint ősszel a fecskék
2013. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
97%
Az a szülő aki ezért kidobja a gyerekét nem érdemel soha gyereket!(mint ahogy a 2. válaszadó sem) Tudhatná, hogy a gyerek nem tehet erről.-.-
2013. máj. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Nézd meg az Imák Bobbyért című filmet, a történet hasonló, csak ott egy nagyon vallásos anyuka "esik áldozatául" annak,hogy meleg gyereke lesz. Ő más megoldással (vallás) próbálja megtéríteni a kisfiát, hát nem válik be.

Érdemes megnézni,igaz történet és nagyon szép film. Sokakat megérintett és néhány homofóbot is meghatott, mert nem csak a meleg személy szemszögéből vizsgálja a dolgokat,hanem a szülőéből is.

2013. máj. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam elég komoly a helyzet ilyen téren... de anyukám azt mondta, hogy bárhogy is van, ő mindig szeretni fog. Apám már más tészta, de vele nem is vagyok jóban évek óta, szóval ő nem szól közbe.
2013. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Tapasztalatom :


- Sajnos ez nagyon változó család-és család között, az én esetem semmi nagyon komoly dolog nem volt, csak másként viszonyultak hozzám.

Sajnos ez sem jó dolog, de nem látok bele a fejükben.

Nálunk azért is volt más, mert Anyum nehezebben fogadta el és dolgozta fel a dolgot, mint Apum.

A lényeg: Megvetem,és kiadok attól, ha vkit azért dobnak ki, mert meleg. Pedig ugye mindenkinek ismerős a mondtad..

" bármit is teszel, bármivé is válsz Te a Fiam/lányom/ én verem vagy. Szeretni foglak..."

S az ilyen helyzetben már nem...

2013. máj. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nekem még nincs gyerekem, de az 100% hogy ki nem dobnám, sot védelmezném, ha támadnák emiatt, akár akkor is ha a férjem lenne az. Hát milyen ember az ilyen aki kidobná? És ha a fiad/lányod eluti egy autó és le kell amputálni a lábát? Akkor is kidobod mert más? Pedig semmirol nem tehet? Oké ez kicsit morbid példa de ha meleg az még mindig jobb mintha bármi baja esne. Komolyan, aki gyereket akar vállalni, az gondolkodjon el, tudná-e tolerálni ezt a dolgot, mert akár a saját gyereke is lehet homoszexuális.
2013. jún. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem anyám mikor megtudta hogy leszbikus vagyok (16 éves voltam) lelkileg terrorizált, és nagyon csúnya dolgokat vágott a fejemhez....

szakítottunk a barátnőmmel fél év után mert nem bírtuk....aztán emg a szakítást nem bírtuk, újra összejöttünk, anyám tudta nélkül

másfél évig titkolóztam az idegeim rámentek a hazugságokra stb.

azt mondta apám felakasztaná a barátnőmet ha ezt megtudná amit én nem gondoltam volna de ráhagytam

azóta szétmentünk új barátnőm lett, elmondtam és saját magamtól pár hónap után mindkettőjüknek

apa nagyon jól fogadta, nagyon hálás vagyok is érte, mesélhetek is neki a programjainkról (pl. elmegyünk vidámparkba mesélhetek h milyen jó volt ez vagy az, anyámnak nem)

de nem áll ki teljes mellszélességgel mellettem, lehet azért mert a testvérem előtt még titokban tartom (15 éves az öcsém)


szóval a fogadtatás vegyes, anyám azóta is néha kiborít, hogy undorodik ettől, meg szidja a barátnőmet folyton, természetesen nem jöhet hozzánk stb stb stb.

Pedig már lassan 4 éve tudja, hogy a lányokat szeretem.

Nem tudom fog-e változni, de az első fizetésemmel én költözöm otthonról az biztos.


19/L

2013. jún. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!