Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felek itthon barmit is csinaln...

Felek itthon barmit is csinalni! Ez hol normalis?

Figyelt kérdés

Most lehet, hogy rohogni fogtok, de a szuleim szinte megfigyeles alatt tartanak. Ha elmegyek furdeni akkor jonnek, hogy sporoljak a tusfurdovel, ha kezetmosok akkor a szappannal, ha pisilek akkor a wc papirral...Ha ejszaka ki kell mennem wc-re akkor jonnek, hogy 'nem hiszem el, hogy ezt is ejszaka kell' multkor rosszul voltam, de egy pohar vizert nem mertem kimenni, mert jott volna az, hogy mit csinalok a konyhaba ejszaka. Kajalni is csak akkor merek kimenni, ha nincsenek ott, mert beleszolnak, hogy mit eszek. Ha a kutyamat tanitom kioktatnak, hogy nem jol csinalom... (mellesleg a csaladba csak ram hallgat a kutya)

Lenyeg, hogy mindenhova jonnek utanam es mindenbe beleszolnak.

mit tegyek?

15/L


2013. jún. 30. 00:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%

édes vagy :D ha eddig nem mondtad nekik, akkor mondd hogy fejezzék be mert idegesítő, esetleg kérdezd meg tőlük hogy betegek vagytok?

21/F

2013. jún. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
En mondtam nekik, hogy fejezzek be, meg azt is, hogy beteges amit csinalnak, de semmi valtozas. Es az a vicces, hogy most is kimentem a konyhaba inni. Erre hallom, hogy meg nem alszanak es elkezd rohogni anyam, hogy: 'ez a gyerek nem normalis, nem igaz, hogy ejszaka is kijarkal' ilyenkor olyat mondanek neki. Meg attol is falramaszok mikor reggel azt hiszik, hogy meg alszok es arrol beszelnek, hogy mekkora hulye vagyok meg ezt se csinalom jol, meg azt se.
2013. jún. 30. 00:18
 3/15 A kérdező kommentje:
Az utolso mondatbol azt akartam kihozni, hogy meg kibeszelni se tudnak jol...
2013. jún. 30. 00:21
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Én is ilyen lelki terrorban nőttem fel, borzasztó ez :S Még egy vasárnapi családi séta (szerencsére nem sok ilyen volt) is azzal telt, hogy félpercenként rám szóltak, hogy túl gyorsan/lassan/görbén/csámpásan stb. megyek, miért hallgatok annyit vagy épp miért vagyok túl hangos stb. Egy csepp víz a kád szélén fürdés után (!!!) egy órás lecseszést hozott magával, és még sorolhatnám.

Az eredmény: túlérzékeny, izgulós, nehezen barátkozós ember lettem, a stresszt minimálisan sem bírom, és ha egy adott cselekvés közben túlzottan figyelnek, kezem-lábam remegni kezd, pedig évek óta nem élek a szüleimmel, szerencsére.

2013. jún. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Ha hallod hogy kibeszélnek, akkor szólj nyugodtan hogy tegyenek hangtompítót mert mindent hallasz amit mondanak.

Ha nem segít a beszélgetés, a kérés hogy álljanak le, akkor azt tanácsolom, hogy alkalmazd az ő módszerüket. Kis türelemjáték az egész. egyszerűen csináld azt amit ők szoktak. Ha anyud vagy apud iszik akkor mond nekik, hogy "nem hiszem el, hogy ennyit kell innotok, és pont abból a pohárból"

Ha mennek fürdeni, akkor menj utánuk, hogy sporoljanak a tusfürdővel vagy a szappannal. Ha mennek wc-re állj az ajtó elé, és kopogj be 4 másodpercenként, hogy

"hallom ám, hogy sok wc papírt tekersz le! Spórolj vele"

Ha anyud éppen felmos, nézd a földet és morogj az orrod alá , hogy "ennyi idősen már illene tudni normálisan felmosni"...

Ha vita lenne a viselkedésedből akkor csak ártatlan szemekkel néz rájuk és mond azt hogy

" idegesítő vagyok?? Hiszem csak azt csinálom amit ti szoktatok. Na milyen érzés??"

Szerintem venni fogják a lapot.

2013. jún. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

2.: Igen ez van velem is...ha megyunk valahova akkor sose jo ahogy megyek. Pont ugyan ugy ahogy leirtad..meg egyszer az a baj, hogy hangos vagyok aztan mar meg se szolalok, akkor meg az.

3.: most jot nevettem:D ki fogom probalni! Csak nem akarok en is beteg idiotanak tunni.

2013. jún. 30. 01:04
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
beteg idióta nem leszel, mert te pontosan tudod hogy szándékosan viselkedsz így, csak a szüleidet utánzód.
2013. jún. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Nekem anyám ilyen, vagyis sokkal durvább. Tönkretett maga körül mindenkit a folyamatos beszólásaival és egyéb dolgaival.Egyszer elvitt egy pszichológushoz, mindenfélét mondott, hogy szerinte ilyen meg olyan vagyok... A poén az volt, hogy a végén a pszichológus nekem elmondta, hogy anyám valószínűleg NEM NORMÁLIS. Szerencsére apám nem volt ilyen, elvált anyámtól, elköltöztünk és most sokkal jobb. De azért néha belegondolok, hogy milyen igazságtalan az élet, mennyire jó lett volna egy szerető, gondoskodó anya, aki legalább egyszer a kib***ott életben segít valamiben, viszont olyankor az is eszembe jut, hogy inkább nőttem volna fel anya nélkül, ennél még az is jobb lett volna.

Úgyhogy én azt mondom, hogy ha a szüleid túlzott "odafigyelése" mellett nincs velük más problémád, akkor szeresd őket és próbálj meg velük beszélni.

16/F

2013. jún. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Rendben, ki fogom probalni:))
2013. jún. 30. 01:08
 10/15 A kérdező kommentje:
5.: sajnalom..tudom, hogy van olyan is aki rosszabb helyzetbe van. De akkor se jo ez igy, ha nem erzem magam jol itthon.
2013. jún. 30. 01:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!