Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tartotok legnagyobb...

Mit tartotok legnagyobb hibának a szüleitekben?

Figyelt kérdés
2013. jún. 30. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Igénytelensèg, a napról napra élés am a felfogásuk miatt van.
2013. jún. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Én azt, hogy sosem képes beismerni a hibáit, és ha még a felnőtt gyerekeivel szemben is hibázik, jön az érzelmi zsarolással, hogy felnevelt, amikor beteg voltunk gondozott, és ha nem vagy képzett pszichiológia téren ezt be is veszed, ezt a zsarolási formát. Magyarán a patthelyzetbe való belenyomását az embernek, amikor is rengeteg rosszat okozott nekünk, de ezt ő nem veszi számításba.
2013. jún. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagyunk tele pénzzel, és én azt tartottam hibának hogy fizetés után nagyon sokszor szinte nem maradt pénz az albérletre sem, de ez mára megváltozott, már az az első és amig az nincs kifizetve addig nem nyúl a pénzhez, ami helyes és igy is kell, örülök hogy megtudott ebben változni.
2013. jún. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerik be a hibáikat, és ránk, a felnőtt gyerekeikre hárítják a dolgokat, minden miattunk van. Hárman vagyunk testvérek, Nekem és bátyámnak már külön családja van, hugicám Pesten, önálló életet él. Próbáltuk ellátni tanácsokkal őket, segítettük, elkényelmesedtek, nem dolgoznak és mindhármunkat be akarnak perelni rokontartásért.
2013. jún. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze. És egy kívülálló az ilyen kérdésre ráfogja, hogy "nah megint egy lusta gyerek kérdése" vagy " hálátlan kölykök" Pedig nem. Igen is egy ember attól, hogy gyereket szül, vagy már 50 éves még nem biztos, hogy jól is csinálta, csinálja a dolgait. Nem törődik a lelki részével amit okoz, takaródzik a "felneveléssel". Ez ahogy Csernus mondaná, a saját elcseszett életét vetíti ki a gyerekre. Ki tehet róla, hogy ő éhbérért gürizik? hogy nincs megbecsülve, mert nem alegfontosabb ember a cégnél? Sajnos fájdalmas ilyenokr bevallani, hogy ő a hunyó, inkább bántják a gyereket. Elég sajnálatos. Aki meg majd itt okoskodik, annak fingja sincs milyen egy ilyen szülővel felnőni.
2013. jún. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt, hogy megcsináltak engem.
2013. jún. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt, hogy gondolkodás nélkül csináltak három gyereket, minden nap üvöltözés megy, és teljesen lelki nyomorék vagyok tőlük. Egész gyerekkoromban minden nap attól rettegtem, hogy elfogy a pénzünk, mert sulykolták, hogy szegények vagyunk, így most nem érzem jól magam, ha egy bizonyos összegnél kevesebb van a számlámon (de szabályosan a sírógörcs kerülget, és nem tudok aludni, hogy mi történik, ha elfogy a pénzem). Ész nélkül költenek mindig mindenre, de arra sosem jut, hogy kicsit könnyebb legyen az életem. Mindegy, megoldom nélkülük, dolgozom, tanulok, néha kicsit kikészülök, de ha igazságos az élet, akkor úgyis visszakapják.
2013. jún. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

hozzátok képest egy szavam sem lehet, és leszögezem, h imádom anyámat, a kezdetektől nagyon jó anya-lánya kapcsolatunk van. és most jön a de! sajnos egy olyan embert választott apámnak, akiről szépet nem tudok mondani, rosszat meg inkább nem szeretnék.

fiatalon egyedül maradt velem, pedig tervezett gyerek voltam, házasságba születtem, csupán nem illettek össze.

örültem volna, ha inkább 30 évesen szül meg engem. most látom, h sokkal több élettapasztalatot tudott volna átadni, én magam is érettebb gondolkodású lehettem volna akár már kamasz koromban. sokszor elég ambivalens módon büntetett és jutalmazott, ez ahhoz vezetett, hogy túlparáztam olyan dolgokat, amire legyintett, és legyintettem olyan dolgokra, amiért aztán jöttek a szankciók.


nem hibáztatom, inkább tanulok a hibáiból. 30 előtt eszembe sem jut szülni, nagyon megnézem, hogy ki lesz a gyerekem apja, és teljes erővel fejlesztem a személyiségemet valamint az önismeretemet.


amiért mondjuk nem hibáztathatom, az az, h nem volt olyan igazi jó ízlése, nem értett az öltözködéshez, így elég későn kezdtem nőiesedni, mert neki sosem volt fontos, h mi van rajtam, csak legyen tiszta és kulturált állapotú. ha az egy sátor volt, akkor az.

a saját gyerekemre nem fogok semmit ráerőltetni, de az ízlésnevelését mindig szem előtt tartom.

2013. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Anyám rettentő magasan hordja az orrát, mert jó állása van, és azt hiszi, bármit megtehet, apám meg egy felfújt hólyag, aki leragadt a szociban, azt gondolja, 49 évesen egy érettségivel hajoljon meg a világ a lábai előtt...
2013. jún. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért nem hibáztatom, hogy a testvéremet jobban szerette, de azért igen, hogy ezt nem leplezte jobban.

Ma már nem élek velük, szerintem nem is keresne ha nem lenne a fiam.

Ettől függetlenül szeretem őt, apámat pedig még jobban.

2013. jún. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!