Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség! Már nem bírom! A...

Segítség! Már nem bírom! A nevelőapám elviselhetetlen! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Anyukámmal, és a nevelőapámmal lakom. Jelenleg főiskolára készülök, tehát nem dolgozom. Nagyon szeretnék már megmenekülni innen, és ez nem egy "lázadó tini" gondolata. Már egyszerűen nem bírom elviselni a nevelőapám hangulatváltozásait. 10 éve élünk vele együtt, viszonylag normálisan kijöttünk, az utóbbi 4 évben azonban egyre jobban elmérgesedett a viszonyunk. Anyámmal is úgy ordít és beszél, mint egy kutyával, gond nélkül hülyéz minket, sőt még a nagymamámat is. Inkább lelkileg bánt mint fizikailag. Már egyre jobban remeg a kezem, és kezdek lassan összeomlani. Már alig várom, hogy elköltözhessek, csupán annyi a baj, hogy nem tudom miből és hová. Sajnos addig nem tudok várni, hogy "meggazdagodjak". Nagymamámhoz nem akarok költözni, csak terhelném véleményem szerint. Komolyan mondom, én már akár meg is házasodnék, csak ne kelljen a nevelőapám dühkitöréseit, sértéseit hallgatnom!!!!:( Nagyon el vagyok keseredve, fogalmam sincs, hogy mihez kezdjek...Ti mit tennétek a helyemben?
2013. júl. 4. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Lesz lehetőséged koliba menni? Ha igen, akkor használd ki.
2013. júl. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Abba a városba jelentkeztem fősulira, ahol lakom, tudom, hogy furcsán hangzik, de a kollégium már nekem is eszembe jutott, csak félek, hogy ebből is balhé lenne. Köszönöm a tippet!!:)
2013. júl. 4. 19:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen emberektől MENEKÜLJ!!!!!!! Menj nagymamádhoz, legfeljebb segítesz neki a házimunkában, mindegy hova, csak jó messzire a nevelőapádtól. Nekem a párom volt ilyen, de fúj, soha többet ilyet.
2013. júl. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva már én sem látok más kiutat...a nagymamám az utolsó remény sugaram.:( Részvétem a "rém" élettárs miatt.:( Nem is értem, hogy hogy lehet ilyen egy ember?? Egyszerűen hogy fér bele ennyi gyűlölet? Még ha adnék rá okot...! Most, hogy így ezen gondolkozom, kezdem sejteni mi lehet az egyik probléma, amiért így viselkedik. Anyukám fejéhez gyakran vágja oda, hogy a "Te lányod!". Egyszerűen nem bír elfogadni engem...pedig évekig elvoltunk úgymond békében.
2013. júl. 4. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!