Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te is úgy neveled vagy úgy...

Te is úgy neveled vagy úgy fogod nevelni a gyereked ahogy a szüleid neveltek téged?

Figyelt kérdés
szóval h ha engedékeny laza szüleid vagy szigorúak voltak te is olyan szülő vagy/leszel?

2013. júl. 5. 21:18
1 2 3
 1/23 Tica0121 ***** válasza:
100%

Én biztosan nem úgy fogom nevelni a gyermekemet, ahogy engem neveltek....

Kétféle ember van: aki követi a példát és aki szöges ellentéte lesz. Ez a jó és a rossz dolgokra egyaránt vonakozik...

2013. júl. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem....



Van amiben fogom követni őket, de ez a kevesebb

2013. júl. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. júl. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy nevelem. Még csak az kéne....
2013. júl. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsére nagyon jó, szerető szüleim vannak. Már nekem is van két kicsi gyerekem, vannak dolgok, amiket nem úgy csinálok, mint ők annak idején, de a hozzáállást szerencsére tőlük vehetem át.
2013. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Csak a fő kérdésre reagálva: Isten ments, még véletlenül sem!


Velem nem voltak sem szigorúak, sem lazák, ennél nagyobb gondok voltak. Semmilyen téren nem akarok olyan szülő lenni, mint ők. Sem apósomék. Párom is ossza ezt a véleményt.

2013. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon jo szuleim vannak.A pozitiv dolgokat igyekszem kovetni,ami szamomra negativum volt gyerekkent, azon pedig igyekszek valtoztatni.
2013. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Az alap értékekkel, a szigorúság mértékével és a szabályokkal egyetértek. Az ehhez használt eszköztárral már nem (elméleti eszközök, mielőtt még valaki fenyítésre gondol). Másfajta kapcsolatot szeretnék kialakítani a sajátommal, mint nekem van a szüleimmel. De az én gyerekeim sem fognak 14 évesen este 11kor sörrel a kezükben csövezni a közeli padon, mint a hajléktalanok.
2013. júl. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Semmiképpen nem úgy fogom nevelni a gyerekeim ahogyan engem és a testvéreim neveltek! Sok rossz emlékem van, és felnőtt fejjel rájöttem, hogy anno a szüleimnek fogalmuk sem volt a gyereknevelésről, vagyis inkább a gyermeki lélekről. Még most sem igazán van, kb. úgy nőttünk fel, hogy a gyereknek nem lehet rossz napja, baja, mert mitől lenne, amikor nem kell dolgoznia, stresszelnie bla-bla-bla..

Apám vert is minket, ami sajnos nem az atyai pofonban merült ki, olykor értelmetlen dolgokért, mint pl. leejtettem véletlenül egy poharat és az összetört stb. Szerintem fogalmuk sincsen a mai napig, hogy lelkileg mennyit sérültünk a testvéreimmel, és hogy mennyi mindenre emlékszünk... Több szó mint száz, az én nevelésem meg sem fogja közelíteni az ő "nevelési" módszereiket!


23/N

2013. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!