Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mennyire ítélnétek el...

Szülők, mennyire ítélnétek el a gyermeketek, ha kiderülne, hogy az alábbi bűncselekmények közül valamelyiket elkövette? (lent)

Figyelt kérdés

Bővebben kifejtve: írok egy pár bűncselekményt, és mindegyikhez oda kéne írni, hogy mennyire ítélnétek el érte a gyermeketek. Olyanokra gondolok, hogy kiállnál-e mellette, látogatnád-e a börtönben, szabadulása után segítenél-e neki, befogadnád-e újra, amíg talpra áll, stb.

A bűncselekmények:

-kábítószerfogyasztás

-kábítószerkereskedelem (legyen olyan körülmény, amikor valahonnan pénzt kell szereznie, de nem talál munkát)

-garázdaság (más tulajdonának megrongálása, betörés - de lopás nem!, az külön lesz)

-betöréses lopás

-tolvajlás (pl. buszon zsebtolvajlás)

-nemi erőszak

-verekedés, súlyos testi sértés

-emberölési kísérlet

-emberölés - okkal/vétlenül (pl. megerőszakolták a barátnőjét, önvédelem, segítségnyújtás elmulasztalása)

-emberölés - nincs ok/szándékos (pl. hirtelen felindulásból elkövetett, nyereségvágyból elkövetett, szenvedélyből, stb)


Valamint, van egy külön kategória: marihuánafogyasztás. (Azért veszem külön, mert nem akarom a kemény kábítószerek közé sorolni. Saját véleményem szerint semmivel sem rosszabb, mint az alkohol, és tapasztalat, hogy a fiatalabb társadalom (30-40 éves korosztály) sem úgy ítéli meg, mint mondjuk a kokaint vagy heroint.)


Egy általam íródó tanulmányhoz kellenének az információk. Válaszotokat előre is köszönöm!


2013. jún. 30. 13:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%

Én egyikért se ítélném el a gyermekem. Magamat ítélmém el, keresném magamban a hibát, hogy mit ronthattam el szülőként, amiért megtörténhetett.

Természetesen látogatnám a gyermekem a börtönben, és ha szabadulna, segítenék neki visszailleszkedni!

2013. jún. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
15%
2013. jún. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%
Úgy tennék, ahogy az 1-es leírta. A gyerekem a gyerekem, kutya kötelességem kiállni mellette, akkor is, ha olyat tett, amit én soha nem tennék. Mert, ha én nem teszem, ki áll mellé?
2013. jún. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%
természetesen nem dicsérném meg egyikért sem....és öszintén megmondom szeretem annyira a gyermekem ,hogy bármit is kövessen el segíteném és kiállnék mellette...nem beszélve arról hogy az én felelősségem is benne van a dologban...
2013. jún. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha megerőszakolna egy nőt akkor én eléggé elszégellném magam,hogy így neveltem. Esetleg még a sorozatgyilkosság vagy a "szenvedélyből" elkövetett emberölésnél...
2013. jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

Ugyan én nem vagyok szülő, de valamit szeretnék hozzáfűzni.

Nem csak a szülő tehet azért, ha a gyereke ezek közül valamit is elkövet. Bizonyított tény, hogy a szülő a nevelésben nem a teljes 100%-ot teszi ki. Ahhoz, hogy milyen lesz az ember felnőttkorára, leginkább a társaság a felelős, illetve amit az utcán, tv-ben, neten, akárhol lát vagy hall. Akár egy barátja is mesélhet neki arról, hogy ezt és ezt hallotta valahol, ez is hatással lehet rá. Nyilván sok múlik az otthoni légkörön is, de nem minden! Tehát ha valakinek a gyereke hasonlóba keveredne, a szülő ne saját magát hibáztassa, vagy ne csak saját magát. Minden ember különböző, mindenkit más érdekel, másra nyitott, stb.

2013. jún. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Gyermekeim 18 és 20 évesek.

kábítószer fogyasztás, kiállnék mellette, látogatnám a börtönben, mindenben segítenék neki, amíg látom rajta a hajlandóságot, hogy változtatni akar. (kétszer háromszor eljátszhatja, hogy behülyít, utánna levenném róla a kezemet.

kereskedelemnél egyetlen egyszer csinálhatja, a másodiknál már kitagadnám. meg kell említeni, hogy a pénzszerzés nem kifogás, mivel ha kell neki pénz, akkor is az egyik legutolsó módszer a kábítószer árulás.

garázdaság: ott végtelenségig eljátszhatja, bár a második után már én is garázdálkodnék a hátán az övem csatos felével, és nem érdekel, hogy börtönben leüli-e, akkor is kipcsáznám.

betöréses lopásnál lásd az előzőt.

tolvajlás lásd az előző kettőt,

nemi erőszaknál össze is verném, és csak egyszer játszhatná el. a második után én herélném ki, és örülnék, hogy kihal a családom, ha csak ilyen beteg embert tudtam nemzeni.

verekedés, súlyos testi sértés: hát istenem, ilyen az élet. ha vállalja a következményeit, minek szóljak bele?

emberölési kísérlet: ha jó oka van rá, akkor lásd az előzőt, ha valami beteges agymenés miatt, akkor meg természetesen irány a pszihológus,

emberölés: lásd az előzőt.

emberölés 2: irány a pszihológus.

jó hogy különvetted a marihána fogyasztást. ugyanúgy elítélem mint a kemény drogokat, mivel saját tapasztalatból tudom, hogy a marihuána könnyebben vezethet a kemény drogokhoz, mint az alkohol. szerencsére én hamarabb kiszálltam belőle, mint hogy komolyabb bajom legyen, de ki tudja, mi lett volna, ha akor és az nem úgy történik, ahogy volt. tehát még ha magamban egy kissé engedékenyebb is lennék, ezt a gyerek nem tapasztalná.


valamint még megemlíteném, hogy a vállalni a következményeket messzemenőkig azt jelenti, hogy a törvény által kiszabott büntetést le kell töltenie. illetve a pénzbírságnál nem én akarom kicsengetni.

2013. jún. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
43%

-kábítószerfogyasztás

--valszeg együtt keresnénk meg h mi is a baj és miért sodródott ide


-kábítószerkereskedelem (legyen olyan körülmény, amikor valahonnan pénzt kell szereznie, de nem talál munkát)

--ha csak alkalmi volt akkor mint fentebb ha életvitelszerűen akkor rehab börtön stb de támogatnám remélve h nem folytaja a büni után


-garázdaság (más tulajdonának megrongálása, betörés - de lopás nem!, az külön lesz)

-- ha részegen brahiból tiniként akkor alapos fejmosás és zsebpénz megvonás h rendezi tudja a kárát a másiknak, ha felnőttként szándékosan hát akkor már saját ura a bünti után asszem mosolyszünet lenne de azért figyelném h h alakul a sorsa és segíteném


-betöréses lopás

-- mint fentebb 1el


-tolvajlás (pl. buszon zsebtolvajlás)

-- szintén


-nemi erőszak

-- hát lányom van szal erre nem tudok válaszolni :-)


-verekedés, súlyos testi sértés

-- most is verekszik a fiúkkal :-) kérdés mi volt az oka, öt támadták meg, egyedül volt e, vagy csoportosan

ésszel történt vagy erősen ittas állapotban esetleg valamilyen szer hatása alatt volt e


-emberölési kísérlet

-- hűűű kérdés ki ellen ? látogatnám segíteném ha nem a családon belül lett volna ha igen valszeg mosolyszünet de segíteném a rehabot


-emberölés - okkal/vétlenül (pl. megerőszakolták a barátnőjét, önvédelem, segítségnyújtás elmulasztalása)

-- a düh és az erős érzelmek miatt biztos támogatnám de kérdéses h ki ellen ???


-emberölés - nincs ok/szándékos (pl. hirtelen felindulásból elkövetett, nyereségvágyból elkövetett, szenvedélyből, stb)


azért nem mindegy h elkapják e vagy sem, nem mindegy h hogyan tudom meg, nem mindegy h milyennek ismerem, és kvázi mekkora lesz az adott dolog után a csalódottság érzetem,

szal ezek csak kb. dolgok

ált elég megbocsátó típus vagyok de a bünit kell, h megértse h vannak következmények

megint kérdéses h 1xi eset vagy már sorozatban

ez elég összetett dolog sok függ attól h ki mi ellen követi el és milyen indokból stb.....


de a gyerekem szal én is hibás vagyok ha ezeket elköveti !

szal a lelkiismeret furdalás tuti nekem is járna

és a bizalom elvesztése (időre vagy végleg ?

2013. jún. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%
A felsorolásodban vannak megbocsáthatatlan és jóvátehetetlen bűnök. Nagyon szégyellném magam, ha a gyerekem bármelyiket is elkövetné. DE: nem ő akart megszületni. Azért született meg, meg én akartam, vagy azért, mert nekem egyszer valami nagyon jó volt és annak a jónak ő lett a következménye. Ha vállaltam, hogy megszülöm, akkor vállalnom kell akkor is, ha szégyenbe, ha bajba kerül. Ha az anyja is elfordul tőle, akkor kitől várjon segítséget? Nem lennék rá büszke, de nem fordítanék neki hátat. A bűnét természetesen nem venném teljesen magamra, mert egyetértek azzal, aki azt írta, hogy az ember egyéniségét a családon kívüli környezet is nagyban befolyásolja. Még egy kis gyereknek sem lehet a szülő állandóan a sarkában, a serdülőnek, a felnőttnek pedig végképp nem.
2013. jún. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 6-os! Ha nem veszed zokon, vitatkoznék veled. Az a tény, hogy a személyiségre három tényező van hatással, a nevelés, a környezet és a genetika. Nyilván a tudósok, a saját szakterületeknek tulajdonítják a legnagyobb jelentőséget. Az általad felsorolt érveket, barátválasztás, Tv, internet... igenis tudja a szülő kontrollálni, elsősorban, hogy pozitív mintát ad a gyereknek, olyan erkölcsi normák szerint él, amibe a gyermek akarva- akaratlanul beleszokik. Nyilván látszik, hogy a nevelésnek tulajdonítom a legnagyobb szerepet (pedagógus vayok, amellett, hogy négy gyerek anyja), de mint mondtam, mind a három tényezőnek meg kell lennie, hogy a dolog működjön. Egyébként, hogy a kérdésre is válaszoljak, nem ítélném el sem őt, se magamat, nyilván szégyellném a dolgot, de megadnék mindennemű segítséget, hogy a hibáiból tanulva kikecmeregjen a gödörből...persze, könnyen beszélek, nem éltem azt át, mi az, amikor a gyereked bűnöző... vagyis de, mert tudom, hogy marihuánát fogyasztott már, de nem bántom miatta, a gyámügyben dolgozva látom, hogy mikor veszélyes... nem nagy drogos, meg én is szívtam már, éltem Mexicóban, tehát ismerem a hatását. Ah, most látom csak, hogy tanulmány, akkor válaszolok részletesen, mondjuk egy becslési skálán, 5- amelyiket a legnehezebben élném meg, 0- ami abszolút nem zavarna.. ok? :)

- kábítószer fogyasztás, nehéz: 4, marihuána: 0-1

- kereskedés: nehéz: 4, marihuána: 2

- garázdaság: 4

- betöréses lopás: 4-5

- tolvajlás: 4-5

- nemi erőszak: 5

- verekedés...: 4

- emberölési kísérlet: 5

- emberölés: okkal: 5, véletlenül: 4

- emberülés: ok nélkül, szándékosan: 5


Ismétlem, ez nem az elítélés, hanem a helyzet feldolgozásának súlyossága, hatása a családi életre... Remélem tudtam segíteni. :)

2013. jún. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!