Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! (elsősorban apukák)...

Szülők! (elsősorban apukák) Miért kell a kisgyerekbe belenevelni a gyűlöletet? Ez miért nem elítélendő?

Figyelt kérdés

NEM provokációnak szánom, de komolyan képtelen vagyok megérteni.


Nem 1-szer hallottam már, hogy apuka (neadjisten anyuka) mondogatja a fiának/lányának hogy látod XY-t? Ő rossz, legszívesebben agyonverném. stb.

A melegfelvonulással kapcsolatban is már olvastam/ hallottam. Személyes fül és szemtanúja voltam az esetnek. Kisfiú áll apuka mellett, miközben apuka "szép" szavakkal illeti a melegeket. Megkérdezte a fia, hogy miért kiabál az apja.

Apuka: "itt jönnek a gonoszok, a rosszak. őket normális ember utálja"

Erre a kisgyerek is elkezdett fújjogni, meg ismételgette az apja szavait. (kb 7-8 éves lehetett a gyerek)



Munkám során is rengetegszer találkozom ilyenekkel. Miért kell a kisgyerekbe belenevelni a gyűlöletet, az előítéletet? Nem csak a melegekkel kapcsolatban, de láttam már zsidózó kislányt is apuka kezében.

Ez miért nem elítélendő? Szülők!Őszinte válaszokat szeretnék!


A gyerek alapba mindenkit elfogad, nem érdekli, hogy kinek milyen az orientáltsága, a vallása. Miért kell belenevelni a botrányosan rossz előítéletet, az utálkozást, a gyűlölködést? Miért kell belőle is antiszemita, vagy erősen homofób embert faragni, hogy aztán nagy korában megkeserítse mások életét?


Apukák, anyukák! Mindenféle provokáció nélkül kérdezem:


Miért jó ez önöknek?


Ez miért nem elítélendő magatartás?



2013. júl. 7. 21:18
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
És ezek azok a szülők, hogy ha pl a gyerekük meleg, akkor nyugodt lélekkel kirakják az utcára.
2013. júl. 7. 21:22
 2/33 A kérdező kommentje:

Nem a cigányokra értem.

A véleményt lehet magadban is tartani, felesleges az, hogy a gyereked is azt skandálja, hogy mennyire utálja a melegeket, miközben azt sem tudja, mit beszél.


És másnak a másságához neked pl mi közöd van? Semmi. Mégis véleményezi a többség.

2013. júl. 7. 21:23
 3/33 anonim ***** válasza:
94%

Vannak ilyen emberek, nem tudsz velük mit csinálni.

A 7-8 éves gyerek meg felnő és majd eldönti maga. Saját tapasztalat hogy hiába mondtak nekem is ezt azt később kialakult a saját véleményem erről arról.

2013. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%
ui: tehát némi nemű évenkénti szajkózástól még nem biztos hogy a gyerek homofób lesz.
2013. júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
62%

Én nem is értem a kérdést. Minden szülő olyan viselkedésre neveli a gyerekét, ami szerinte helyes. Hát szerintük utálni kell a melegeket. Azért nevelik gyűlöletre, mert nekik természetes, h gyűlölik a melegeket, fel se merül, hogy nem kéne.

Egyébként meg a gyerek később el tudja dönteni, hogy ő mit higgyen a melegekről, ha majd idősebb lesz, nem kell ezt tragédiának felfogni. az én szüleim se voltak tökéleteesk, nagyon előítéletesek, bizonyos témákról nagyon sarkosan gondolkodnak. Mi, gyerekek meg később felülbíráltuk ezt és nem azt vallottuk. Ennyi.

2013. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
68%
Az ilyen emberek korlátoltak és nem látnak tovább a saját orruknál. Szomorú mert egy gyereket szeretetre és megértésre kell nevelni nem pedig gyülölködésre és ítélkezésre. De sajnos ilyen világot élünk és nem tudsz mit tenni ellene.
2013. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
86%

Nnno. Vannak emberek, akik képtelenek a szeretetre, érzelmileg annak helyettesítőivel élnek. A szeretet- és összetartozásérzés egyik gyengébb minőségű helyettesítője a közös ellenségkép illetve az, hogy közösen ugyanazt utáljuk. A szülő társat akar csinálni a gyerekéből, összetartozásérzést kovácsol. Ő ilyen szinten van, evvel tudja megtenni.

Azért nem "elítélendő", mert 1. ők vannak többségben és sajnos uralmon is a valódi szeretők helyett, 2. pont amit elítélsz, az az elítélés, akkor most mivan?:)

2013. júl. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Úgy neveli ahogy akarja, ez tény.

De szerintem nem kellene belőle utálkozó, gyűlölködő embert faragni, mert ez szerintem a szülőknek sem jó, és normálisabb társaságokban, meg iskolában, munkahelyen sem tűrik el az állandó gyűlölködést.

2013. júl. 7. 21:43
 9/33 anonim ***** válasza:
49%
Nagy marhaságot írsz kérdező. Ha a gyermekbe azt nevelik, hogy a csokoládé rossz folyamatosan mondanak rá csúnya dolgokat akkor a gyermek utálni fogja a csokoládét? vagy ha találkozik vele akkor szeretni fogja? Nem lehet nevelni senkit, hogy ez rossz az jó. De a dolog másik oldala meg az, hogy miért nem lehet elutasítani a homoszexualitást? Miért KELL elfogadni?
2013. júl. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
22%

A gyűlöletet nem lehet belenevelni senkibe. Persze gyerekként még lehet hogy azt mondja amit szülőktől hall, mert gyerek, de igazából fogalma nincs hogy miről van szó, mikor megérti akkor meg eldönti hogy áll a dologhoz.

Engem cigány-, meleg-, néger- és zsidóellenesnek neveltek, mindenki ezeket szidta itthon állandóan, nekem meg semmi bajom egyikkel sem. Senki nem tehet arról minek születik, ezt értelmes ember megérti ha felnő, tök mindegy mit akarnak belenevelni. Vallásosnak is neveltek, mégsem vagyok az. Ilyesmiket nem lehet belenevelni senkibe.

2013. júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!