Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érezzem rosszul magam, mert...

Érezzem rosszul magam, mert anyunak van igaza, vagy sértődjek meg?

Figyelt kérdés
Nekem rosszul esett,hogy eszembe jutnak és jó szándékkal fölhívom anyut,hogy nagyon meleg lesz és mivel Budapestre mennek ne felejtsenek el vizet vinni és apunak is csomagoljon már szendvicset.(Koplalós orvosi vizsgálatra megy és múltkor se vittek neki semmit.)Erre rám förmedt,hogy attól hogy öreg,még nem hülye gyerek ne mondjam meg mit csináljanak.A múltkor pedig apu mondta nem kell neki kaja.(Ma 15.40-re mennek)Nem értem miért nem lehet csomagolni valami kaját.Na mindegy ezt nem fejtettem ki neki.Még annyi,hogy miután rám szólt mondtam,hogy én is el szoktam felejteni dolgokat azért szóltam.Mondta hogy az én vagyok.Most meg egyik pillanatban rosszul érzem magam,hogy bele szóltam az életükbe és megmondom mit csináljanak,másik pillanatban megsértődök,hogy engem a jó szándék vezérelt és csak figyelmeztetni akartam őket.

2013. júl. 9. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Egyik se, ne foglalkozz vele, és ne avatkozz bele. Apukád se kisfiú, tud magának csomagolni kaját, ha nem akar éhen maradni.

De a jó szándék vezérelt szóval nincs okod rá, hogy rosszul érezd magad.

2013. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Egyik sem. Te csak jó szándékúan segíteni szerettél volna, de ha nekik ez nem kell, vagy nem tetszik, akkor lehet őket sajnálni.
2013. júl. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi. Te jószándékú voltál, neki rossz napja volt, és úgy gondolta, hogy okoskodsz. Felejtsd el, lépjetek túl rajta. Kár ezt felhozni, meg megbeszélni, meg túldramatizálni. Máshol is van ilyen. Félreértettétek egymást, ennyi. Ezen ne sértődj meg.
2013. júl. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Én is mindig, mindenkinek csak jót akarok és általában ez a vége, hogy ne pofázzak bele. Pedig nem olyan dolgokba avatkozok bele amihez nem értek.

Nekem alvásproblémáim vannak és vannak rá praktikáim, hogy mivel tudjak legalább pihenni, ha nem alszom el. Egy régi ismerősömnek még durvább van és próbáltam neki segíteni, erre azóta szóba se áll velem majdnemhogy (nem mondott rá semmit, h megfogadja vagy nem egyszerűen eltűnt). Hát ilyenekért, ne legyen lelkiismeret furdalásod. Még sok-sok hasonló eset fog történni. Én be is fejeztem a segítségnyújtást.

24/N

2013. júl. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el, és élvezd a nyarat! Egyébként ezt a kajacsomagolást én sem értem, Budapesten nehéz éhen halni, bárhol tudnak enni, ha megéheznek. Még akár bent a kórházban is találnak büfét, és vizet is árulnak mindenhol.
2013. júl. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es 5-ösnek.

Én is voltam Bp-n nem is egyszer, de vizet és kaját mindig vittem magammal, mert sajnos nincs pénzem megfizetni azokat az árakat.

2013. júl. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fordított helyzetben lehet, hogy te is így reagáltál volna. Én sem szeretem, ha magától értetődő dolgokra figyelmeztetnek, nem vagyok 5 éves. Talán anyukád is így van ezzel.
2013. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Apám az a fajta aki inkább éhen hal mintsem csomagoljon.Anyu meg úgy van vele,ha azt mondja nem kell,akkor nem készít neki semmit.Kevés pénzű kisnyugdíjasok és ezért nem költenek fölöslegesen.Viszont napok óta panaszkodik anyu,hogy rosszul viseli a meleget.Na mindegy.Most már csak az eredmény miatt aggódok.Remélem nem rák :-(
2013. júl. 9. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!