Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem szánalmas anya...

Csak szerintem szánalmas anya viselkedése? Rosszul látom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Édesanyám másfél éve munkanélküli, nem képes beismerni, hogy teljesen elrontotta a dolgot. Ugyanannál a cégnél kapott volna másik állást, de nem fogadta el, meg volt győződve róla, hogy rögtön találni fog munkát. Hát nem így lett, állandóan sajnálkozik, amit meg is értek, de ennyi idő után valami kisebb munkát is elvállalnék, csak végre legyen valami, ha már egyedül kell eltartanom a gyerekem. De utasított már vissza munkát, csak mert szerinte nem volt megfelelő a fizetés, amit ajánlottak neki.


Egy barátja van, sokszor beszélgetnek különböző magasságokban, néha azt veszem észre, hogy anya fejét teljesen teletömték. Vannak ott jó gondolatok is, de azért zagyvaság is akad bőven. Tavaly nyáron pl. kitalálta azt, hogy a párommal valami nem stimmel és ezért kitiltotta otthonról. Ekkor már egy éve együtt voltunk, előtte imádta. 3 hónapba telt mire sikerült meggyőzni, hogy gusztustalan dolog elvárni párom szüleitől, hogy mindig náluk legyünk én meg nem tudok mit nyújtani. Ezt senki nem hánytorgatta fel, csak én éreztem ezt. Szóval vannak ilyen érdekes húzások.


Ennek a barátjának a hatására döntött úgy, hogy sok mindenen kell változtatnia, lezárni a múltat és akkor majd lesz munkája. Elkezdett angolul tanulni, ez szépen megy neki.

25 éve ismer egy férfit, azóta néha együtt vannak, néha nem. Én más férfitól születtem, 18 éves vagyok, szóval pont szünetet tartottak.

Kb. 8 éves korom körül újra felbukkant a pasi, mivel egy szobás lakásba laktunk, ilyenkor anya elküldött nagyszüleimhez, akik 20 km-re laknak tőlünk, busz nem igazán jár, de ez őt nem érdekelte, ha kellett, iskolaidőben küldött ki késő este mamáékhoz. A pasi egy szomszédos országban él, van neki 2 gyereke 2 külön nőtől, anyát általában hetente egyszer látogatta, lefeküdtek, kapott kávét, azt ment az útjára. Amikor elköltözünk, akkor már lett saját szobám, de ez sem volt sokkal jobb, mert tekintet nélkül bárkire rettentő hangosan szeretkeztek mindig. Ez egy 11-12 éves lánynak nem egészséges szerintem. Csak a férfi számára volt véve kóla, enyém lett a maradék, amit nem ivott meg.


Anya állandóan nyavalygott, hogy neki szüksége van egy igazi társra. Volt egy hosszabb kapcsolata közben, de ugyanúgy lefeküdt ezzel a férfival, mint előtte. Pedig a másik már el is jegyezte, de a kapcsolatuknak így vége lett.


Kb. fél éve rettentő sok sírás után sikerült kiraknia a férfit, végleg szakított vele, hogy új életet kezdjen. Erre ma arra kelek fel egy fél óra pihenő után, hogy minden tiptop, a legjobb ruhája van rajta, a legjobb papucs, mert jön a csávó kávézni. Persze lefeküdtek egymással, nem lehetett nem hallani, hiszen én közben próbáltam érettségire tanulni. Ma lett volna angol órája, de így nem ment el, akkor meg minek fizeti? Így is alig van pénzünk, de ő állandóan kávézgatni jár, ezt-azt vesz magának. Én évek óta a saját zsebpénzemből fizetek mindent, az osztálypénztől a szalagavatómon át mindent én fizettem idén és volt pofája ezek után a ballagási pénzemből is elcsenni egy tízest, mert neki lettek adva a borítékok, de előtte megszámoltam.

Ha kérdőre vonom felkapja a vizet, megsértődik vagy idétlenül vihorászik, mint egy 10 éves.


Kérdés: csak én fújom fel ennyire, vagy ez kívülről nézve sem jó?


Ne haragudjatok, hogy hosszú lett, jó volt azért kiadni. :)

18L


2013. máj. 21. 17:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hű, anyukád aztán fura egy nő.
2013. máj. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Bután viselkedik!! Nekem is volt NAGYON JÓ szeretőm, de a férjem sosem csaltam meg és nem is fogom!
2013. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Azta, nem irigyellek, komolyan, anyukád nagy IQ light...nem tudom mi lehet a jó megoldás...egyáltalán nem úgy viselkedik, mint egy felnőtt.
2013. máj. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mivel csak ő volt nekem, mindig azt hittem, hogy ő a legjobb. Aztán felnőttem... Kiderült, hogy késsel szurkálta meg apám anno, szóval semmivel sem volt különb nála.

Most végre elment a pasi, bejön a szokásos bájvigyorral, fel se fogja, amit mondok neki. Annyira kivagyok tőle, legszívesebben adnék neki egy pofont, hogy ébresztő...

2013. máj. 21. 17:47
 5/15 anonim ***** válasza:
Mi az a "tinigare" o.O Ja, hogy tinédzser? Vagy netán teeneger? :D
2013. máj. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sok hasonlóság van az életünk között, és hasonló problémáim voltak az anyukámmal. Kívülről ezt nehéz megérteni, de benne élni, pláne kamaszfejjel borzasztó!

Nem akarom védeni anyukádat, de nagyon nehéz lehetett neki megtalálni az egyensúlyt az anya és a nő szerep között.

Próbáld őt is megérteni, és tanulj úgy, hogy mihamarabb a saját lábadra tudjál állni! Egy jó tanács: ne menekülj bele egy kapcsolatba csak azért, hogy elköltözhess otthonról!

2013. máj. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Bár kamu kérdés lenne... Igaz, hogy nagy a fantáziám, de azért ennyit összehazudni már művészet lenne.

Amit leírtam, az igaz. Kitől vagyok idegbajos? Hát az anyámtól...


Én mindig próbálom megérteni, de olyan bugyután viselkedik. Én tanulok ezerrel, csak sajnos nem egyszerű dolog, mert sok évet kell még egyetemen töltenem, ha felvesznek.

Kapcsolatba nem fogok belerohanni, párom is még tanul, egyenlőre neki sincs kilátásban saját otthon. 16 éves koromban ismertem meg, tőle kaptam az első csókom is, szóval nem azért vagyok vele, hogy majd fizet nekem vagy biztosít egy lakást.


Remélem, hogy egyetem mellett sikerül valamennyit dolgoznom, és lesz spórolt pénzem, de sajnos az egyetem is fizetős lesz valószínűleg.

2013. máj. 21. 18:01
 8/15 anonim ***** válasza:
6 Igen, csak hülyültem:DD
2013. máj. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Honnan van zsebpénzed? Anyádnak ezeket elmondtad már amiket ide leírtál?
2013. máj. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Apai nagymamám úgy érzi édesapám helyett is támogatnia kell, de a másik nagyszülőktől és dédnagymamámtól is szoktam kapni, ha születésnapom van vagy karácsony. Ezeket gyűjtögetem.


Elmondtam neki. Vagy megsértődik vagy idétlenül nevetgél. :/

2013. máj. 22. 06:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!