Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám halálra szekál, mit...

Anyukám halálra szekál, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Oké, a lehúzó válaszokat szépen kérem, kerüljétek el, TUDOM hogy egy gyereknek a világon legjobban kell szeretnie az anyját, meg a rokoni kapcsolatot nem választhatjuk meg, és hogy természetes, hogy mindent tudni akar, stb.


A helyzet az, hogy három hónapja kapcsolatban élek, és bemutattam a barátomat anyámnak. Jól összehaverkodtak, befogadta őt a család, már itthonérzi magát, de ezzel a korábbi kapcsolatomnál sem volt gond. Anya viszont most megőrült. Folyton kérdezget, de nem normális kérdéseket, hanem mindent tudni akar a barátnőimről (családfán dédszülőkig visszamenőleg mindent), fel van háborodva, ha valamit nem mondok el neki, és mindent, de mindent kikérdez!


Napi szintű vitatéma, hogy lefeküdtem-e a barátommal. Hiába mondom, hogy nem, NEM FEKÜDTEM LE, ő azért is mondja a magáét, és ha szegény barátom itt van két percre, és anya véletlenül nincs itt, már akkor is berág, és nekiáll gyanúsítgatni, átnézi a kukámat, nincs-e benne óvszer, meg kutatni szokott a fiókjaimban! Mit csináljak vele, hogy leálljon végre, én csak azt szeretném, ha a magánéletemet megtarthatnám ugyanúgy magamnak, mint eddig.

A másik gond pedig, hogy hallgatózik. Hallgatózik az ajtó mögül,kukkol a kulcslyukon át, a függöny résein keresztül, mindig ott van, ha telefonálok, utána pedg kérdezget... oké, természetes hogy aggódik, de ez már beteges!

(Van pár fiúbarátom, velük is mindig össze akar boronálni, by the way. néha a barátomnak beszél arról, milyen sok fiúbarátom van, és vigyázzon rám, stb... igazi szarkavaró)


Mit tegyek, hogy megváltozzon a helyzet? Csak vissza szeretném kapni a régi magánéletemet.

16L



2013. júl. 9. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Anyukád aggódik miattad ez tény de sajnos nagyon túlzásba viszi az biztos.

Valószínű hogy a sok médiában elhangzott hírek miatt őrült meg ennyire, ugye 2-3 naponta vannak olyan hírek akár a TV-be akár az interneten hogy a tízen éves lányokat megerőszakolja a barátjuk vagy teherbe ejtik őket már 14-15 évesen is, akkor így megalázzák őket, úgy megalázzák. Az én barátnőmnek is van egy barátnője akihez elég sokat átjárunk, vele nagyon jó barátságban vagyok én is van hogy csak úgy átmegyek hozzá ha a barátnőm épp nem ér rá vagy megkér hogy menjek oda és majd jön ő is, és az ő szülei is ilyenek ők is kérdezősködnek róla meg volt hogy az anyukája megkérdezte hogy ugye nem a lányával akarom a barátnőmet megcsalni.

Tehát valamilyen téren ismerős ez a dolog.

Szerencsére a barátnőm anyukája nem ilyen, nagyon jófej, kedves, és nem kutakodik a barátnőm magán életébe meg nem kérdezősködik rólunk annyit.

Lehetséges hogy a te anyukádat a média kavarta fel és azért lett ilyen, erre pontos választ neked sajnos senki sem fog adni.

Legjobb az lesz ha egyszer szépen leültök és megbeszéled vele a problémád, lehetőleg kerüljétek a vitatkozást, szépen higgadtan beszéljétek meg, próbáld meg nem felkapni a vizet ha anyukád olyasmit mond mert annak úgysem lesz jó vége, hallgasd meg őt hogy mit mond és akkor próbáld rávenni arra hogy bízzon meg benned jobban.

Ha így nem nyered el a bizalmát akkor próbálj, neki bizonyítani valamibe, ha ez az ára a dolognak. De a lényeg az hogy nyugodtan beszéljétek meg és ne veszekedéssel záruljon le, mert akkor soha nem fog változni semmi.

2013. júl. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
ha jól látom 16 éves vagy ? nem rossz természetü szerintem édesanyád csak agodik és félt téged ennyi az egész. Ha a fiúval sincs baja akkor nincs semmi gond
2013. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én anyám is ilyen volt, sőt még rosszabb...Randiztam egy fiúval 15 évesen ( egy ártatlan délutáni fagyi volt a főtéren) és ő utánam jött biciklivel és leüvöltötte a fejemet és a fiút mindenki előtt lekiabálta és üvöltözött magából kikelve.


Akkor döntöttem: vagy hagyom magam a zsarnoksága alatt, vagy a sarkamra állok.

Elköltöztem 2 hétre a barátnőmhöz. Senki nem tudta hogy hol vagyok, totál titokba volt az egész. Anyu nagyon kiakadt. Már a legrosszabbra gondolt és furdalta a lelkiismeret.


utána hazamentem és megmondtam neki hogy örüljön hogy nem vagyok drogos, hogy jó tanuló vagyok, hogy rendesen járok iskolába, nem b***szok mindenkivel és nem járok el bulizni nem cigizek, nem piálok, tehát egy rossz szava nem lehet rám!


Elgondolkozott ezen, de már eleve annak nagyon örült hogy otthonvagyok.


Az oké hogy félt és hogy óvna mindentpl, de nem lehet mindig ott a s***ggedbe... szóval áll a sarkadra én azt mondom...

2013. júl. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha nem állsz ki magadért akkor nem fog semmit se változni a helyzet. ő fog irányítani. a fiúd meg majd vagy megunja vagy megszokja ez a két lehetőség van ha nem vesz vissza. egyébként anyukádnak ajánlj valami elfoglaltsághot hogy ne veled foglalkozzon hanem mással. am annak jobban örülne ha egy utcai bokor tövében vesztenéd el a szüzességed, mint egy rendes, normális pasival 4 fal közt, meghittem egy ágyban? utálom az ilyen szülőket...
2013. júl. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!