Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Láttam nemrég egy műsort,...

Láttam nemrég egy műsort, amiben az egyik történet eléggé megrázott. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Bocsi, de kicsit hosszú lesz. Megpróbálom csak a lényeget leírni.


Szóval most néztem egy műsort az egyik csatornán, ahol gyilkosságokról volt szó. Adott két lánytestvér és egy alkoholista anya. A két lány utálja az anyját, jobb körülmények között szeretne élni és pályázik az anyuka életbizotsítására, ezért kitervelik, hogy megölik az anyát. Egyik este leitatják, öntudatlan állapotba hozzák, beteszik egy kád vízbe, majd az idősebb testvér (16) lenyomja a fejét és megfojtja. Majd otthagyják elmennek egy buliba, aztán hazamennek, felhívják a rendőrséget/mentőket, hogy az anyjukat a kádban találták holtan, stb, stb.

Az egész tervükről beszámolnak a barátaiknak, akik nem szólnak a rendőrségnek, segítenek a testvérpárnak tervezni a gyilkosságot.

A végén úgy néz ki, hogy az egészet megússzák a lányok. Egy év telik el, mire az idősebb lány, tehát aki ténylegesen megölte az anyját, sokat piál és így sokaknak elmondja mit tett... Valahogy befűzik egy barátjukat a rendőrök, hogy vegye fel ahogy bevallja amit tett. Így is történt, viszont mivel kiskorúak (15, 16), így a fiatalkorúak javítójába kerülnek, 10 évet kapnak, de hamarabb szabadulhattak.

Kb. a 20-as éveikben járnak (már lehet idősebbek, nem tudom mikori a műsor) és élnek szabadon talán valahol Kanadában.


Az egész történet felháborító, de az, hogy gyakorlatilag ültek pár évet és máris kinn vannak, engem nagyon sokkolt. Még fiatalok, ha úgy vesszük semmit se veszítettek, és élnek boldogan. Elgondolkodtam, hogy hány ilyen lény él még közöttünk...


Konkrét kérdésem nincs, csak kíváncsi lennék ti mit szóltok ahhoz, hogy ilyen lények még egyáltalán életben lehetnek....


2013. júl. 9. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne keresgélj messze ilyen után:

"Az emberölés büntetési tétele alapesetben 5-15 évig terjedő szabadságvesztés."


Itthon nagyon olcsó az emberélet, elég csak úgy tenni, mint aki erősen felindult állapotban gyilkolt. Ha 20 éves vagy, jó magaviselettel 30 éves korodra kint lehetsz. Na ez hogy hangzik?

2013. júl. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindig is lesz egy bizonyos számú egyed aki a szülei halálára pályázik.
2013. júl. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kanadában történt az eset egyébként, ott nem tudom mik a törvények.


Egyébként tisztában vagyok a szabadságvesztés időtartamával, tanultam jogot, de akkor is felháborít, hogy ilyen világban kell élnem.

2013. júl. 9. 23:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Bezzeg ha pénzügyekben bűnözöl...
2013. júl. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy,hogy így meg tudsz hatódni (komolyan),nem tudom hány éves lehetsz,de majd rájössz,hogy a világban rengeteg a szörnyűség,és azzal hogy felhúzod magad ezeken a történeteken,senkinek sem lesz jobb......


Te ideges leszel,nyugtalan,viszont azt az elvett emberi életet ez már nem fogja visszahozni....


De amúgy meg tényleg nem kell messzire menni:


http://www.youtube.com/watch?v=eyX8iXUL2jQ

2013. júl. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg felháborító, de jól írták előttem, hogy az emberélet itthon is nagyon olcsó.
2013. júl. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 23:52


Ohhh de még mennyire!


Nálunk pár éve történt a környéken:


3 tizenéves brutálisan megkínzott egy hajléktalan embert,elnyomták rajta az égő cigaretta csikkeket,miután összeverték,majd kukorica csövet dugtak fel neki.....

Javítóban vannak.....

14-15 évesek voltak.....amúgy azt csodálom,hogy bár nem pesten lakunk,de ez konkrétan kimaradt a híradóból,viszont hogy az Éjjel nappal Budapest sztárja hányadik tetoválását csináltatja meg,az "szenzáció"

2013. júl. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az felháborító, hogy gyermekeket hagynak alkoholista szülőkkel, tessék megnézni, milyen embereket nevelnek! Persze, vannak olyan esetek, mikor a szülő normálisan nevelné a gyerekét, de az valamiért mégis rossz ember lesz, de többségében a "családi hagyományt" viszik tovább.

Persze az is nagyon szomorú, hogy milyen kicsi büntetést kapnak ilyenért.

2013. júl. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%

Ha már a műsorról írsz, akkor legalább pontosan tedd. Értelmesen elmondták, hogy számtalan enyhítő körülmény volt, ami miatt enyhe ítéletet kértek a lányokra:

1 -Az anya alkoholista volt, agresszív, testileg és lelkileg is rendszeresen bántalmazta mindkét lányt.

2 -Csak annyit tudtak biztosan bebizonyítani, hogy az egyik lány víz alá nyomta a nő fejét, miután rábeszélte, hogy fürödjön meg. Nem bizonyítható, hogy a nő nem önként tépett be (alkoholra nyugtatózott) ahogy máskor is.

3 -A fenti dolog miatt nem bizonyítható az előre eltervezett szándék.

4 -A nő alkoholizmusa és aljas viselkedése miatt nem bizonyítható az anyagi okok miatti szándék.


Így tehát a bíróság előtt két 18 alatti fiatal lány reszketett, akik -állításuk szerint- csak a veréstől, az állandó félelemtől, szégyentől, bizonytalanságtól akartak megszabadulni, de nem láttak más kiutat, mint vagy magukat ölik meg, vagy az anyjukat. Ezért volt elnéző a bíróság.

2013. júl. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9es!


Szerintem mi nem egy műsort néztünk, mert ebben ilyesmiről nem volt szó. Próbáltam úgy leírni a történetet, hogy a fontos dolgok benne legyenek.

2013. júl. 10. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!