Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az, hogy így bánnak...

Normális az, hogy így bánnak vele/velünk? Egyáltalán ez milyen nevelés? Létezik megoldás? (szülők, nagyszülők, hosszú történet)

Figyelt kérdés

3 éve ismerem a páromat, 19 éves, fiú.

Az anyja 18 évesen szülte, persze nem akarta, de nem vetette el. Néhány éves koráig a szüleivel élt, az apja sokszor bántotta, volt, hogy egyszer be is pisilt, akkorát rácsapott a fejére. Ahogy egyre nőtt, már próbálta megvédeni magát, de még mindig ugyanúgy bántotta a pasas, és ezért hazugságokba menekült, nem merte elmondani neki a rossz dolgokat, amik történtek vele, pl. rossz jegyet a suliban. A szüleinek egyre rosszabb lett a viszonya, csalták egymást, stb...

Így ment ez 8.-os koráig. A szülei elváltak, a nő megismerkedett egy gazdag pasival, ő pedig oda lett téve a nagyszüleihez, hogy majd ott jobban fog tanulni.

Na most ez így is lett, mivel a nagyszülei - szintén büntetésekkel - elérték, hogy jó jegyeket szerezzen, már akkor is zsarolták mindennel. Régen az volt a baj, hogy elment a haverjaival játszani, utána pedig az, hogy a gép előtt ül, és persze a számítógéppel zsarolták (pl. akkor is, ha nem ment el este 10-kor aludni).

Annak ellenére, hogy majdnem kitűnő bizonyítványt hozott haza minden évben, továbbra is zsarolták, de akkor már velem, mivel akkor ismertem meg, és nagyon messze laktunk egymástól. Azt mondták, hogy nem beszélhet, nem találkozhat velem, folyamatosan az eltiltástól kellett félnünk, mikor nem is volt okuk rá, hiszen jól teljesített az iskolában. Emiatt persze volt, hogy titokban találkoztunk. Na és az első évben ráadásul a szülei (anyja és ,,nevelőapja") is ellenünk voltak, hiszen az anyja gondolom az ő múltjára gondolt, és attól akarta megóvni, a nevelőapja pedig azzal traktálta, hogy ne rontsa el a fiatalkorát velem, hanem csajozzon, és dugjon meg vagy 100 nőt, szó szerint... a 18. sz.napjára pedig felajánlotta, hogy prostikat fizet neki, ha akarja, annak ellenére, hogy én ott voltam).

Úgyhogy így már kb. az egész családja a kapcsolatunk ellen volt...

A találkozásokat két hetente oldottuk meg, plusz a szünetekben, amikor feljöhetett a szüleihez. Na most az első évben kéthetente 6 órát találkoztunk kb, mert szombaton mehettem, és este jöhettem is haza (5500 ft volt a vonatjegy). Egy év múlva már megengedték a két napot, utána pedig nagyon ritkán azt is, hogy pénteken menjek.

És 3 éve folyamatosan az ment, hogy órákig kellett győzködni a nagyszüleit, hogy megengedjék, hogy találkozzunk.

Nem csak ezzel van a baj, hanem még sétálni se engedték ki őt, egyszerűen nem. Megmondták, hogy nem és kész. A szomszéd városba nem mehetett át. Sehova. És 19 éves.

Még a nagyapja azt is megmondta, hogy amíg ott lakik, addig ő mondja megy, hogy levágatja-e a haját v. nem...

A párom ráadásul oda az egyetemre jelentkezett, amit a szülei akartak (jog), és ők is zsarolják, hogyha nem lesz 5-ös az egész érettségije, akkor nem fizetik neki, és majd mehet, ahova akar.. Kérdem én, ez SZERETET?

A pénze miatt vásárol neki ruhákat, de az akkor sem szeretet...

Úgy bánnak vele komolyan, mintha a tulajdonuk lenne, és rajta érvényesítik az akaratukat, és folyamatosan zsarolják...

És akkor még csodálkoznak h-ha nem mer elmondani egyes dolgokat.

Ez töredéke a történetnek, de ha valakinek van ötlete, hogy ez ellen mit lehetne tenni, hogy ennyire számba se veszik, hogy az ő véleménye annyira se számít, mint egy darab kiskanálnak, akkor az nyugodtan leírhatja...

Mert engem már nagyon idegesít, hogy bánnak vele, és engem se vesznek számba egyáltalán, pedig már 3 éve vagyunk együtt...


2013. jún. 3. 19:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére most költözik fel érettségi után a szüleihez, így a találkozásokkal nem lesz gond, de ezt már akkor sem lehet elviselni, és ki tudja, hogy itt milyen sorsa lesz...
2013. jún. 3. 19:49
 2/7 A kérdező kommentje:
Még egy felháborító dolog, hogy akkor is már elkezdik zsarolni, ha nem megy fél 11-kor aludni...
2013. jún. 3. 19:51
 3/7 anonim ***** válasza:
17%

Ez most nem rendes válasz lesz, csak egy jó tanács.


Legközelebb szövegfalat készülsz írni, akkor használd az entert és tagold jobban, mert így kifordul az ember szeme mire elolvasná. Az első pár sor meg nem olyan érdekes, hogy végig szenvedjük.


Komolyan! Akkor több választ fogsz kapni, mint erre.

2013. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nem gondoltam arra, hogy ilyen hosszú lesz..:D

amúgy köszi a tanácsot, legközelebb odafigyelek.. ^^

2013. jún. 3. 20:10
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

Hali


Én örültem volna neki ,ha a szüleim elérik valahogy ,hogy rendes suliba járjak és tanúljak rendesen. Helyette közepes tanuló voltam azt csináltam sokszor amit szerettem volna stb.

Hiába van meg az érettségim meg van 4 szakmám egy gyárban dolgozok és számolni kell mennyi pénzem van...


Persze értem én ,hogy most kellemetlen hiszen a fiatal kora az most van ,de mit gondolsz boldogabb lenne az élete ,ha felnőtt korában élete végéig robotolnia kellene kiszolgáltatottan?

Inkább most legyenek szar szemetek a szülők mert tanúl így könnyebben talál rendes állást majd nagyobb eséllyel lesz boldog felnőtt kora.

Azért jó olvasni ,hogy kitartotok egymás mellett!!!

2013. jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szegény srác egész életére ez kifog hatni. Ez nem szeretet , a szülei nem szeretik és a nagyszülei sem ami szomorú ,de ott vagy neki te és támaszt tudsz nyújtani.Ha ember számba sem veszik ,akkor gondolom nincs sok önbizalma és sosem teheti azt ,amit szeretne.Az lenne a legjobb ha eltudna jönni a szüleitől/nagyszüleitől messze költözni új életet kezdeni dolgozni vagy tanulni. Most már 19-éves az ő élete és az ő felelőssége ,mit akar kezdeni magával de ez elég durva.Szerintem ellenük nagyon nem lehet tenni , ők ilyenek és sosem fognak megváltozni csak rosszabb lesz a helyzet.
2013. jún. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem inkább éljen valaki szerető, boldog családban és legyen normális ember egy gyárban, minthogy gazdag legyen, de a gyermekkora hatással legyen az egész életére és örökké egy depressziós, megfelelési kényszertől szenvedő ember legyen..

(Ez az utolsó előttihez szólt)

2013. jún. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!