Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom a saját anyámat...

Nem bírom a saját anyámat elviselni többi lent?

Figyelt kérdés

Az a baj hogy anyukám már 8 éve skizofrén beteg de ennek nincs tudatában és így elviselhetetlen, a halott nagyanyámmal és nagybátyámmal beszélget közben maga alá pisil kakál apa,én és nagyi takarítunk fel utána, gyógyszerét szedi rendesen de nem használ csak romlik az állapota egyfolytában.Múltkor mikor kórházba szállítottuk ki akart lépni az erkélyről hogy felemelkedjen az égbe, apa húzta vissza a mentősök segítségével utána meg kijöttek a rendőrök is hogy használhassanak erőszakot az emberek de nem tarthatják mindig a kórházban és nem tudjuk vinni otthonba sem mert neki kéne aláírni a papírokat hogy elfogadja a kezelés.Szóval az lenne a kérdés hogy valahogy meglehet oldani ezt a helyzetet hogy apával maradhassak otthon, és anyát pedig valahogy elköltöztetni hazulról, nagyihoz meg más nagyszülőkhöz se megy csak itthon tud lenni és nem lehet egyedül hagyni sokszor hiányzok a suliból hogy apának tudjak segíteni mert neki is eltört régen egy csigolyája és valamikor nem tud felkelni az ágyból nagyi pedig még ezt nem írtam de nagyon rossz nagymama utálja ezt a családot mert nem adunk elég szabadságot anyának pedig bárhova elmehetett mikor normális volt mindent megkapott apától amit kért az ő kért cuccaival van tele a fél ház apa meg ezért háromnegyed évre mindig elment hajógépésznek teherhajókra hogy anyának mindene meglegyen s most amikor anya nagyon betegvolt azt mondta mindenki szeme előtt hogy csak a pénzért ment apához nem tudom hogy ez mennyire igaz mert amikor jól van látszik hogy nagyon szeret minket de ez akkor is rosszul esik nekem és hát képzelem hogy eshetett apának meg a bátyámnak ugye nagyiról volt szó az előbb ő nagyon gúnyolódó,akaratos sajnos buta is mert nem tud semmiről nincsenek barátai,szomszédjai se szeretik őt kritizálja a családunkat de legalább segít apa szerint neki is ugyanez a betegség van a génjeiben meg az egész családjában én meg amikor tudok a virtuális világba menekülők mert ott könnyen kikapcsolom magam és elfeledem a dolgokat azért mondom a virtuális világot mert amikor barátaimnál vagyok szoktam néha rá gondolni hogy mi lehet otthon? apa hogy van? vajon a háta bírja? és így nem tudok kikapcsolódni de ha otthon vagyok és tudom hogy bármikor segíthetek jobban érzem magam pszichológus félévet jártam semmire sem mentem vele rossz volt nem szeretek a magánéletemről beszélni másnak a szemtől szembe mert azt a nézés utálom mikor sajnáltat vagy éppen lekezel meg ezek nem tudnak megérteni nem élik át azt a helyzetet mint a családunk meg más ilyen család ezért nem értem miért mondja a doktor hogy hazamehet az anyám amikor szerintem legalább egy 2 éves rehabilitációs gyógyszeres kezelésre lenne szüksége anya valahogy a nőket akik a barátai voltak apának elüldözte mintha védené apát úgy hogy nem enged más nőt a közelébe az én barátaim ide nem jönnek kivéve egy akivel nagyon jóban vagyok és hozzá is át szoktam hozzá menni mert két házzal odébb lakik szerencsére mi jó környéken lakunk kertes házakban így nem kell félnünk egyenlőre betörőktől meg ilyesmiktől, Annyi lenne egyenlőre a kérdésem hogy valaki be tudja helyezni anyámat egy otthonba ahol gondját viselik és nem kell az ő bele egyezése/aláírása? előre is köszönöm a válaszokat!

14/f



2013. júl. 11. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
húh hát nehéz helyzetben vagy azt kell mondanom hogy szerintem nincs ilyen hely :/
2013. júl. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnalom:( segiteni nem tudok, ne haragudj!

elso valaszolo: hogy te mekkora egy taho vagy...ha te lennel ilyen helyzetbe akkor, hogy esne, ha ilyet irnanak neked? Egyre tobb undorito, szivtelen ember van.

2013. júl. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Az első válaszoló valoban egy hatalmas bunkó!De sajnos én sem tudok ilyen helyet,ha van rá mód anyukádat kell valahogy rávenni,hogy menjen bele!
2013. júl. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

azt nem lehetne, hogy gyámság alá helyezni? azért kérdezem, mert nagyanyámat is bolonddá nyilvánították(nagyapám az öngyilkosságba hajszolta a 2 gyerekükkel együtt, ebből egy meg is halt) és 2-2.5 évig zárt osztályon volt utána meg gyámság alá helyezték, pedig normális volt-igaz vannak dolgai, de tényleg nem köz- és önveszélyes-, de egy skizofrén nem tud reális döntéseket hozni. van is amúgy a pszichiátriai betegeknek külön idős otthonuk.


ha sikerülne gyámság alá helyezni, akkor pl apukád tudna mit csinálni, hogy legalább a továbbiakban normális életet éljetek.

2013. júl. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igen, lehet kényszer-gyógykezelni. Léteznek intézetek, terápiás osztályok kórházakban, ahol ellátják. Ha beszámíthatatlannak nyilvánítják, kirendelnek mellé egy gyámot, ez jó esetben apukád lesz. Az orvosával kell beszélni. Beszéltél apukáddal erről?
2013. júl. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha le akart ugrani az erkélyről, akkor veszélyes saját magára. Rátok nézve nem veszélyes? Az állapotát tekintve, közveszélyes is lehetne. Ha ez fennállna, akkor kényszergyógykezelésre küldhetnék. Talán ez lenne a saját és a családja érdekei is.
2013. júl. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősünk anyjával is voltak ilyen gondok még nagyon régen. Igaz, ő nem skizofrén volt, hanem egyszerűen önző ember volt, nem törődött másokkal. Mivel a veséjével voltak gondok, ezért katétert kellett a testére tenni, hogy rendesen jöjjön ki a vizelet a zacskóba. Ő gyakran úgy ült le, hogy ráült a zacskóra, összehugyozva a széket, és nem érdekelte őt. Pedig az orvos mondta neki, hogy ezt nem szabad, mert ezzel árthat is saját magának, ha tönkreteszi a katétert.

És az lett az eredménye, hogy megint belázasodott, mert elfertőződött a katéter. Kórházba került. És akkor az ismerősömék úgy döntötték, hogy otthonba küldik, ahol jól tudnának vele bánni és kezelni őt. De ez nem volt könnyű, mert nem akarta a papírt aláírni, de végül sikerült rábeszélni.

2013. júl. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Apával beszéltem erről, kórházba is csak úgy vitték el hogy pont le akart ugrani az erkélyről mert különben már harmadszorra hívtuk ki a mentőket és mosr önveszélyesnek nyílvánították de nem csináltak vele akkor se semmit csak két hét után kiengedték a kórházból.
2013. júl. 12. 12:29
 9/10 anonim válasza:
Nemrég pont az egyik barátnőm mesélt ilyenről és ez elég ijesztő.A gyámság alá helyezés jó ötlet.
2013. dec. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi lett végül?
2018. nov. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!