Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez így megoldható? Mi ennek a...

Ez így megoldható? Mi ennek a menete? Bővebben.

Figyelt kérdés
Négyen vagyunk testvérek,én vagyok 25 évemmel a legfiatalabb.Két nővérem és egy bátyám van.Mindannyian családos emberek.Anyummal élek aki sajnos elég beteges,apám szoc otthonban él értelmi és egyébb problémák miatt.Testvéreim egyáltalán nem érdeklődnek anyum felől.Egy évben 1-2-szer van,hogy telefonon letudják a kötelező köröket.Mi próbáltunk velük beszélni de nem nagyon megy.Anyum arra gondolt,hogy az anyai részt vagy a házrészt rám íratná.Közös tulajdon apámmal.Ez megoldható?Köszönöm ha valaki tudna segíteni.
2013. júl. 15. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
A saját részéről rendelkezhet, ha szellemileg ép.
2013. júl. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szellemileg tökéletes állapotban van.Úgymond belefáradt testileg-lelkileg,hogy a gyerekeiről nem tud semmit.Viszont 2-3 éve mindegyik megemlítette,ha apuval történik valami ők az örökségre igényt tartanak és anyám ne reménykedjen,hogy neki bármi is jár.Én meg addig is gondolkodjak,ha bármelyik szülővel történik valami,nem lakhatok tovább a házban,mert mindent el kell osztani.Ebbe az otthon nem szól bele?
2013. júl. 15. 16:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A saját tulajdonrészével azt csinál, amit akar. Az ajándékozás a ti esetetekben ráadásul illetékmentes is. A haszonélvezetet fenntartja magának, így biztosítva van élete végéig a lakhatása is.


Elmentek egy ügyvédhez, aki megírja az ajándékozási szerződést. Neki lesz egy munkadíja, amit ő határoz meg, és kell majd fizetned egy 6.600 Ft-os tulajdonjog-bejegyzési díjat is a földhivatal részére.

2013. júl. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért/mibe szólna bele az otthon?

(3-as)

2013. júl. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne.Ezzel az elajándékozással gyakorlatilag a többiek lesznek úgymond ,,kitúrva'' az anyai részből?Ha ne adj isten történik valami,nekem biztos nem lesz erőm harcolni ellenük és már én is belefáradtam az egészbe.Az otthont azért kérdeztem,hogy be kell-e jelenteni vagy majd úgyis szerepel a tulajdoni lapon.
2013. júl. 15. 18:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy édesanyád odaajándékozza neked az 1/2 tulajdoni illetőségét, ő maga már nem lesz benne tulajdonos, így ez már nem képezi részét a majdani hagyatéknak (nyilván, ha más ingatlanban is van tulajdona, akkor az igen). Így gyakorlatilag nevezhetjük úgy is, hogy ki vannak "túrva".


Ha nagyon elvetemült testvéreid lennének, akkor mielőtt aláírjátok a szerződést, édesanyád kérjen egy igazolást a házi orvostól, hogy tudatában van cselekedeteinek, képes az önrendelkezésre (úgymond cselekvőképes), hogy a későbbiek során, mikor a tesók rájönnek, hogy nincs örökség, ne támadhassák meg a szerződést.


Az otthon tekintetében: azt írtad, hogy szoc. otthonban van, tehát nem fizetős öregek otthonában (ahol szoktak kérni fedezetet). Szerintem nem szükséges. Mivel ajándékba kapod, gyakorlatilag édesapádnak sincs hozzá köze. Ha annak idején bekérték, milyen vagyonnal rendelkezik, akkor is csak abban az esetben, ha édesanyád vagyonáról is érdeklődtek.

(3-as)

2013. júl. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2013. júl. 16. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!