Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Úgy hallottam, hogy lehet...

Úgy hallottam, hogy lehet fogorvost váltani úgy, mint háziorvost. A váltás ingyenes? Megoldható, hogy körzeti legyen az, akit választ (vagy csak maszek)? Mi a váltás menete?

Figyelt kérdés
2009. aug. 4. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

?????

"Saját" fogorvosod nincs. Ha az SZTK-ba mész, akkor oda mész ahová akarsz, ha maszekhoz akkor szintén.

2009. aug. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
ez hülyeség, mindenki be van sorolva egy adott körzetbe, csak oda lehet menni
2009. aug. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
utolsó! ez nem igaz, szíved joga, hogy melyik fogorvoshoz, sőt melyik háziorvoshoz mész. Én se annál a házi orvosnál vagyok, akihez kellene tartoznom és a fogorvosom sem ugyanaz akihez kellene hogy járjak. Fogorvosnál, minden alap kezelés (húzás, tömés, fogkő leszedés és gyökérkezelés) ingyenes, ha Mucsajröcsörgére mész SZTK rendelési időben, akkor is.
2009. aug. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Magyarországon szabad orvosválasztás van, nem csak fogorvos tekintetében. Ahhoz a fogorvoshoz, vagy más szakorvoshoz mész, akihez akarsz.
2009. aug. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Harmadik: éppenséggel nem ingyenes, csak ha SZTK-fogorvoshoz mész. Magánrendelésen nem az, semmilyen időben.
2009. aug. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy körzetit változtatok. Én sem ahhoz a háziorvoshoz járok, akihez tartoznék, ezért kérdeztem a fogorvost. Szabad orvosválasztás tudom, hogy van, de érvényes e erre is?
2009. aug. 4. 14:54
 7/14 anonim ***** válasza:
hogyne, menj akihez akarsz, SZTK rendelési időben és egy filléredbe nem fog kerülni, ha azok valamelyikét csináltatod, amit írtam az előbb
2009. aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A háziorvos azért más egy kicsit, mert ott le vagy jelentve, a háziorvos havonta fejpénzt kap a nála jelentett emberek után. Ebből is tartja fent a rendelőjét.

De háziorvoshoz is ahhoz mész akihez akarsz. Régen ugyan voltak körzetek, de az se volt kötelező, én pl. kiskoromban, 40 éve sem a körzetileg illetékes orvoshoz jártam, hanem egy másik körzetbe. Nem volt akkor sem belőle semmi gond.

A fogorvosnál ez kicsit másképp van, hiszen az OEP fejpénzt nem fizet, tehát csak a kezeléseket téríti. Tehát nem vagy "lejelentve" sehol. Ha SZTK orvoshoz mész és olyan kezelést csináltatsz ami ingyenes, akkor nem kell fizetned bármelyik orvoshoz mész is.

2009. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

XI. körzethez tartozom és a X. körzetbe szeretném a váltást ide: [link]

Ez lehetséges? Barátnőm ide jár, mert ebbe a körzetbe tartozik és én is szívesebben járnék ide több okból is (nem maszek kezelésre)!

2009. aug. 4. 15:28
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez egy magánrendelő, szerintem ide ingyenes kezelésre nem járhatsz. Az "áraink" rovatban látod is, hogy mi mennyibe kerül. Ez nem TB-s rendelés.
2009. aug. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!