Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam a szüleimnek?...

Elmondjam a szüleimnek? (meleg kérdés)

Figyelt kérdés

Már évek óta tudom, hogy meleg vagyok, de most van egy igazán komoly kapcsolatom (két éve vagyunk együtt), amit lassan a szüleim is észrevesznek. Eddig azt mondtam nekik, hogy a barátnőmnél alszom, vele megyek vásárolni, az eszükbe sem jutott hogy én tényleg együtt vagyok vele. Általában azt vallják, hogy amilyenné válik a gyerek, az legalább fele részben a szülőkön múlik és anyukám mindig kijelenti (pl. filmeknél), hogy még akkor sem kéne eldobnia valakinek a gyerekét, ha az gyilkos.

Viszont a meleg kérdésben nagyon gyűlölködőek, sokszor mondják, hogy "a falhoz kéne állítani mindet és agyonlőni" és ehhez hasonlókat. Attól félek, hogy nagyon rosszul reagálnának rá és nem akarom, hogy magukat hibáztassák emiatt és megromoljon a kapcsolatunk, ráadásul egyke vagyok, így még bonyolultabb az egész. De már nagyon kínos amikor ülök a családi vacsoráknál és csak mosolyogni tudok a "mi van a fiúkkal?" kérdésre, a szemükbe pedig nem akarok hazudni.

A párom támogat, az ő szülei tudják és nagyon elfogadóak voltak ezzel kapcsolatban, de sajnos olyat is láttam, hogy valaki kidobta otthonról az egyetlen gyermekét egy ilyen beszélgetés után.

Ti mit tanácsoltok? Várjak még vele? Ti mit reagálnátok ilyen helyzetben? Előre is köszönöm!

18/L


2013. júl. 18. 20:29
 1/7 intrepid ***** válasza:
A nagy bejelentéssel várd meg azt az időt, amikor saját lábadon is megélsz, ha úgy alakul. Ha mégsem raknak ki emiatt, annál jobb. Egyébként lányoknál ez még változhat.
2013. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak a pontosítás kedvéért te leszbikus vagy nem meleg.

(Nem bántásból)


Am meg igen volt olyan h kidobtak v kit. Egyik ismerősöm mikor be vallotta a szüleinek h meleg apja rögtön azt mondta neki h "Felőle mostantól azt csinál amit akar, neki nem fia többé" Az anyja meg sírva fakadt h sose lesznek unokái. Ja és ö is egyke volt.


Ma olyan az élete h néha benéz a szüleihez de már nem lakik ott. Anya néha titokban add neki pénzt de az apja utálja.


Gondolom te nem akarsz ilyen sorsra jutni, szóval szerintem ne mond el. Lehet még az örökségből is kitagadnak. Ugyanis (Jogász hallgató vok)erkölcstelen életvitel folytatása (vagyis h leszbikus vagy) miatt megtehetik h az örökségre érdemtelennek tartanak és így csupán a köteles részt kaphatod meg ami 2014-töl az örökséged fele. Jelenleg még egyharmada lenne.

De ha ez lesz pereskedned kell majd érte.


Bocs a jogi részért csak gondoltam érdekel h az utálaton kívül még mit veszíthetsz.

Am nekem semmi bajom mássággal, felőlem a szomszédom is lehetnél. Én tudom h se a melegek se a leszbikusok nem másznak rá mindenkire.

Csak hát ha az embernek a családja gyerek illetve unoka fanatik az szívás.


Jelenleg az lenne a legjobb h megvárod még a önálló leszel. Mert ilyen vaskalapos szülőktől az ember semmi jóra nem számíthat.

Én is azt mondóm h mindenképp várj a bejelentéssel.

2013. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Várj amíg önálló leszel, nehogy az utcára kerülj.
2013. júl. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ez nem könnyű. Tapasztalatból mondom. Én is leszbikus vagyok, és tavaly nyáron volt az első coming out. Mikor elmondtam, anyu nagyon kiakadt, úgy hogy azt mondtam, hogy csak kitaláltam az egészet. Aztán rá egy évre, kb. egy hete álltam ismét anyu elé elmondtam, de nem tagadt ki, csak nem tudja elhinni. Apu tavaly jól fogadta, vele is leülök majd hamarosan beszélni. Tesóm hasonlóan reagált, mint anyu. Öcsém sem tud ezzel mit kezdeni.

Arra mindenképpen számítanod kell, hogy először hideg zuhanyként fogja őket érni, mert nyilván egy új helyzet nekik.

Én a mai napig bánom, hogy tavaly ilyen gyáva voltam, hogy azt hazudtam nekik, hogy kitaláltam az egészet, de nem akartam nekik csalódást okozni. Pasikkal kezdtem randizni, mondanom sem kell kínszenvedés volt. A leszbikusokat kerültem messziről, mert hetero akartam lenni. Ami a helyzetemet nehezítette, hogy évekig egy hetero lányba voltam szerelmes. Most interneten kezdtem el a társkeresés (pinkvanillan és társain)


Sok sikert kívánok, remélem, megértik, mhogy Te így vagy boldog!

2013. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne mond el!!

vagyis 22-23 éves korod előtt szerintem ne!

2013. júl. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha ennyire nem bízol a szüleidben, annak oka van, ám egyelőre csak annyit tudok mondani, mint az első kommentelő, várd meg, míg megállsz a magad lábán...
2013. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szia. én heteró vagyok, és csak véletlenül akadtam a kérdésedre. kíváncsi lettem, mi történt veled azóta. elmondtad már?
2015. okt. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!