Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám tehet mindenről és még...

Anyám tehet mindenről és még csak nem sejti. Megmondani nem merem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim, van egy pár ember akivel jóban vagyok, de ha én nem keresem őket akkor ők se engem. A "legjobb barátnőm" is elmondott mindenféle k*rvának mert most már 8 hónapja kapcsolatban vagyok egy 24 éves fiúval.

Már az óvodában, és az általános suliban se voltak barátaim. Anya mindig olyan ruhákban járatott ami neki tetszett, vagy szerinte "illő" volt a koromhoz. A többiek ezért is kiutáltak. A hajam se lehetett más csak olyan amilyet ő akart, mondtam, hogy szeretnék hosszabb hajat meg nem szeretnék frufrut, akkor egyből mindenféle érvet kitalált ellene. Mindig csak az állandó ún. gombafrizurám lehetett. Valamint kb. 14 éves koromig nem engedte, hogy szedjem a szőrt a lábamról, mert, hogy ráérek. Nem mertem fölvenni rövidnadrágot, mert szégyelltem magam, ráadásul mindig elmondtak mindenféle leszbikusnak. A hónaljamról is csak gimi 2. évében engedte meg, hogy leszedjem. Itt meg a fiúk bántottak folyton.

Soha nem engedtek kirándulni sem, mert mindig azzal jöttek, hogy a külön busz az veszélyes.

Nem mehetettem táborokba se, se úszni stb. Emiatt teljesen kifüggesztettek az emberek az életükből.

Bekerültem 9-be és kb 2 hét alatt azt éreztem, hogy vannak barátaim... erre a első osztálykirándulásra már nem mehetettem. Nem maradhattam az iskolásbulikon csak 9-ig.

Amikor az emberek bántottak, mindig csak azt mondta, hogy sz*rjam le a fejüket és ne is foglalkozzak velük. Emiatt sosem szóltam vissza senkinek és csak még jobban belém rúgtak.

Most így 17 évesen se vehetem föl azt amit én szeretnék. Nem vehetek föl pántos trikókat mert túl kihívó, pedig mindenki hord nyáron ilyeneket. Nem vehetek föl combközépig érő szoknyát, nadrágot stb. Melltartót se engedett hordani 16 éves koromig. Azóta is csak cicifixet hordok, mert normális melltartóm nincs és azt se tudom milyet vásároljak mert senkivel nem tudok elmenni... Sminkelni is csak 16 éves koromtól sminkelhetek. Nem hordhatok csőnadrágokat stb. Ezekért mindig megutálnak az emberek, pedig nem utánozni szeretném őket, csak egy kicsit azt, hogy engedjék megismerni az igazi valómat. De így meg sem akarnak ismerni. Most hívtak Balatonra 1 hétre nem engedett el, tavaly Tiszakécskére hívtak megint nem mehettem.


Akkor volt egy olyan feltétele, hogy ha tanulok akkor nem kell itthon csinálnom semmit. Ha kimegyek a konyhába a nagyanyámmal együtt mindenki mást mond, mit és hogyan... Takarítani szeretek, de már arra is azt mondták, hogy az nem jó ahogyan én csinálom. Amikor meg szeretnék segíteni valamiben elküldenek. De amikor leülök egy kicsit a gép elé, akkor automatikusan leordítják a fejem, hogy miért nem segítek, miért nem veszek észre semmit, miért vagyok flegma, miért nem kezdek önálló lenni.

A suliban most egy tizeddel rosszabb lett az átlagom a szokásosnál, de csak azért mert csináltam angolból középfokú érettségit, meg nyelvvizsgát. Az érettségim 78%-l 4-s lett a nyelvvizsgámból meg 90%-s sikerült a szóbelim az írásbelihez meg alig kellett volna 3,5 pont. De most is egyfolytában azt hallgatom, hogy nem tudok tanulni nem foglalkozom semmivel, eltilt a barátomtól, mert azóta vagyok ilyen stb. Meg, hogy nem beszélek senkivel (mondjuk azért mert nincsenek barátaim), meg, hogy csak rontottam egy csomót, úgyse lesz belőlem senki, nem fognak fölvenni egyetemre sem. Annyira rosszul esik amikor ezeket mondja. Sosem voltak normális emberi kapcsolataim... Együtt voltam egy sráccal 1 évig és akkor is anyám annyira bemagyarázott dolgokat, hogy szét kellett mennünk. Rá másfél hónapra összejöttem a mostani barátommal vele már 8 hónapja megvagyunk de így is sok mindent fog rá, hogy miatta van.


Miért van ez az egész? Félek ha elmondanám neki, csak veszekedés meg ordítozás lenne a vége... De azt nagyon nem akarom. Segítsetek.



2013. júl. 19. 12:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem tudom..én sosem értettem az ilyesmit. Tinikorban az embernek ösztönösen lázadnia kellene, olyankor vannak nagy veszekedések, ajtócsapkodások, pofonok, stb, ez lenne a természetes..Szerintem ezek mind-mind kellenek ahhoz, hogy az ember felnőtté váljon, a szülő pedig elfogadja a gondolatot, hogy a gyereke már nem kisbaba többé.

Én mondjuk elég vad voltam, sosem lehetett kordában tartani. Ha valamit nem engedtek, akkor csak azért is megcsináltam, és tessék, még itt vagyok. : ) Persze nem azt mondom, hogy ez a követendő példa, meg hogy égess fel mindent magad körül, de szerintem bizonyos dolgokról egyszerűen nem kell tudniuk. Pl. mi történt volna, ha leborotválod a hónaljad? Anyukád minden nap ellenőrzi? És ha meglátja, hogy le van borotválva? Akkor már nem mindegy? Nem fog parókát ragasztani neked oda erőszakkal, max. kiabál egy sort, és majd túlteszi magát rajta.

Tudom, hogy rosszul hangzanak a konfliktusok, de sajnos az életben elengedhetetlenek és még nagyon sok lesz belőle, ha nem anyukáddal, akkor mással. Viszont egy konfliktus után könnyebb higgadtan átgondolni a dolgokat és tiszta lappal kezdeni, egyszerűen szükség van rá a megújuláshoz.

2013. júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
72%

Az a helyzet, hogy tőle ennyire telik. Nem lehet tudni mi váltja ki belőle. Lehet, hogy műveletlenség, lehet, hogy imád parancsolni, lehet, hogy irigy rád, lehet, hogy vele is ezt csinálták. De bármi más oka lehet.

Szerintem két lehetőség van. Ott élsz vagy nem élsz ott, de akkor viszont messzire elmenni. Nyilván a nem ott éléshez pénz kell. Nem tudom mennyire támogatna, ha egyetemista lennél. Elképzelhető, hogy ott sem adna pénzt neked öltözködésre és a vége az lehet, hogy megunod a szégyenérzetet és otthagyod a sulit állás, munka, pénz érdekében. De vigyázat, mert még akkor sem lesz elég arra, hogy önállóan élj, rezsit fizess, kaját és ruhát vegyél. Hangsúlyozom, hogy nem állandó ruhavásárlásra, hanem minimális normális ruhákra gondolok. Egy megoldás még nem lehet rossz, minél távolabb tőle kiválasztani egy egyetemet, lehetőleg olyan szakon, ahol biztosan el tudsz helyezkedni és mellette kollégium, diákmunka.

Ezzel egyébként anyukád sajnos elért már benned (az írásodból leszűrve) olyan önértékelési gondokat és önbizalomhiányt, amit minél gyorsabban felejts el, mert ez nem a valóság.

2013. júl. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%

Előző: menj a fenébe!


Kedves kérdező: abból, amiket írsz, nekem nagyon úgy tűnik, hogy neked az a "majd én megmondom, hogy a gyerekemnek mi a jó" fajta, hatalmaskodó anyukád van. Te pedig, javíts ki ha tévedek, szerintem a "szelídebb" jellemfajta vagy, és ez a kettő nem túl jó párosítás. Na de sebaj! Az mindenképp az előnyödre válik, hogy huzamosabb ideje van már barátod, támaszkodj rá, beszéld ki a fájdalmadat, a sérelmeidet, mert az könnyít a lelkeden és ráadásul a srác tudni fogja, hogy anyuddal vigyázni kell és bizony nem szabad elhinni mindent, amit összehord.


Legyél magabiztosabb! Ha te pántos trikót akarsz hordani, mert nem akarsz megpudvásodni a 35 fokba, akkor ne törődj azzal, hogy engedi-e vagy sem. Azt neki is be kell látnia, hogy nyár közepén nem flangálhatsz hosszabb cuccokba, mert gutaütést kapsz. Az meg, hogy a trikó túl kihívó, csak egy kifogás, egy indok, hogy miért ne vedd fel. Ha pedig a frizurádból, szőrtelenítésből stb. van cirkusz, akkor sincs gond. Ha anyud nem akarja, hogy - csak egy példát mondok - leepiláld a lábad, de te megteszed, akkor mit tud vele kezdeni? Egy hétig harag lesz, vagy mi? Nem feltétlenül rossz, hogy egy kicsit be akar határolni, de azt nem várhatja el tőled, hogy ezzel leégessen téged.


Táborozni/kirándulgatni szerintem csak azért nem enged el, mert akkor huzamosabb ideig nem leszel szem előtt és akkor nem mondhatja meg h mit csinálj és mit hordjál. Ezzel sajnos addig nem tudsz mit kezdeni, amíg együtt élsz vele, max. megteheted azt hogy egy kicsit "lázadozol", de ne vidd túlzásba, mert az csak több feszültséget generál.

Ha pedig a házimunkáról van szó, akkor mondd meg az ősöknek, hogy te szívesen segítesz, amikor kell, de azt ne várják el tőled, hogy majd magadtól kitalálod, hogy nekik mikor jó ha csinálod és mikor nem. Ha azt akarják, hogy önálló legyél, akkor hagyjanak érvényesülni és hagyják, hogy önálló döntéseket hozz.


Tanulmány: ne keseredj el, az a 78% elég izmos ahhoz képest, hogy milyen ro_adék érettségit adtak most. Hogy mit mondanak, azzal szerintem ne foglalkozz, ha rontasz, akkor bocsi ez van, megtetted a tőled telhetőt, olyat meg ne mondjanak h nem lesz belőled senki, vagy h nem vesznek fel, mert nem tudhatod.


Figyelj, ahogy körülírtad anyukád viselkedését, szerintem mindenképp veszekedés lenne belőle, ha a szemére vetnéd, hogy miatta nem voltak normális kapcsolataid. Viszont azt tanácsolom, hogy mindenképpen próbálj meg vele beszélni erről, hogy te megérted h ő csak jót akar neked meg félt stb., de ez neked inkább teher, mint segítség. Hogyha szem előtt tartja az érzéseidet, akkor el fog gondolkodni, és talán egy kicsit megenyhül. Állj a sarkadra! Ha látja rajtad, hogy határozottabb és képes vagy eldönteni h mi a jó neked, akkor lehet h egy picit visszavesz.

2013. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%
13:45-ös vagyok, és 13:20 bocsi, a legelsőnek címeztem nem neked XD
2013. júl. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Oké, vannak szabályok, kellenek is, főleg ennyi idősen.

De én a 12 éves lányomnak vettem csőgatyát és pántos topokat hord, bele sem gondolta, hogy ez valakinek kifogásolható lenne. Sőt, most kezd nőiesedni, leborotválta múltkor a hónaljáról azt a pár szál szőr...És csak nevettem rajta.


Ne foglalkozz a ruhás kritikáival. Vegyél, és hordd. Nem is értem, mi vele a gond.

2013. júl. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

ilyenkor vissza szólhatsz anyudnak hogy: mikor fiatal tini voltál te is szerettél csinosan öltözködnél, te is gondoskodtál a testedről, te is eljártál szórakozni


még régebben itt is így volt, bár szerencse nekem öltözködésembe meg a többibe sose szóltak bele..

azt nem szerették hogyha később jövök haza (hajnalba)

mondom ilyen korba biztos ti is eljártatok bulizni és másnap reggel értetek haza

a válaszuk annyi volt hát igen de.. :D


szóval ilyenekkel vissza vághatsz..


vagy a másik alternatíva hogy kiskorába az ő anyukája is ezt csinálta vele, és eltanulta ezt a szokást tőle

2013. júl. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem két lányom van és férfiként azt akarom ,hogy divatosabbak leygenek, legyenek barátaik (és bizony ehhez fontos a külső, de ez felnőttkorban is, hisz senki nem haverkodi kszívesen hajléktalannal - teszem hozzá, sok közöttük a normális ember).


Kérdező, barátok nélkül felnőni a legrosszabb dolog a világon. Nekem ifi koromban mindig sok barátom volt. Vagány voltam sőt, metálos korzakomban valami hihetetlen bunkó (kb 17-25 éves korom között). De akkor is osk barátom volt, az osztálytársaim szerettek, kedveltek, sokan kérték a segítségemet... és a mai napig is. Nagyon jó lesik. És azt akarom, hogy a gyerekeim is azt éljék át, mint én.


Kérdezd meg anyukádat, hogy neki voltak-e barátai iskolás korában. Vagy egyáltalán milyen ember volt akkor. (Én ism egkérdeztem mindkét szülőmet és a gyerekeim is megkérdeznek engem.)

2013. júl. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Egy picit szerintem én is elrontott gyerek vagyok. Amikor 11 éves voltam, apukám meghalt. Anya itt maradt egy 11 és egy 14 éves gyerekkel, egyedül. Megértem, mert biztos nehéz volt, és nem tudta hogy mit csináljon. Engem apa halála után elkezdtek piszkálni az osztályba. Fogalmam sincs hogy miért, mit ártottam nekik... de mindenért bántottak. Anya mindig azt mondta: ne foglalkozzak velük, egyik fülemen be, a másikon ki, az jobban idegesíti őket ha nem válaszolsz nekik. Nagyon rossz tanácsot adott. Nem foglalkoztam velük, 6-től kezdve 8-ig végig piszkáltak, nagyon rossz volt. Sose szóltam vissza nekik, nem is mertem. Így tartok ott, hogy most középsuliba se tudom megvédeni magamat... nincsenek barátaim, akik vannak, azok mind csak kihasználnak, barátom se volt még sose. Anya nagyon aggódik és félt mindentől...
2013. júl. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!