Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan osztjátok be a pénzt?...

Hogyan osztjátok be a pénzt? Jó megoldást ha mindenről listát írok?

Figyelt kérdés

Nekem a férjem pénzéről kell "gondoskodnom" eddig még nem volt lista, csak sok volt a vita hogy hová lett.

Jön a számlára 120. 000 forint, amiből csak a kártya használati díj 3000- csekkek, tartozás, egyebek kifizetve ami összesen 76.000 forint, és még maradt majdnem 40.000 ezer de aprólékosan így sem tudtam kibogozni hogy hová lett 4.000forint.


Jó ötlet ez a veszekedés ellen??? Meg a kalkulálásokra?? Párom alig költ, engem számoltat el és ti biztos tudjátok hogy simán a postán ott hagyjuk a fizu felét.


2013. máj. 15. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

Nem könnyű vezetni a pénz útját, inkább jobb nem foglalkozni vele mert csak belezavarodtok

Ha a férjed legalább oda adja a pénzt, akkor ne szóljon bele, vagy próbálja ki ő 2-3hónapig a pénzt használni..

Itthon is anyu jár el a pénz felett, fater csak tankol meg boltba jár, meg a kiszámolt csekket elviszi, de Ő nem számolgat semmit

20/F

2013. máj. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

új számla,mert 3ezer havonta erre rettentő sok

(ha fixen megvan a 120 beérkező,az fhb aktiv számlacsomagját ajánlom,nincs semmi fix dij,ha megvan a beérlező 120ezer,akkor nincs semmilyen havidik,kártya első éven ingyen van,utána évi 2ezer,de szamlavaltak.hu vagy vmi hasonlon nézz utána)


Többit pedig ird,baj nem lehet belőle,mi is irtuk amikor közös kasszára kerültünk,nap végén felirtam,hogy 1500 tesco,600 buszjegy,így pár hónap után láttuk átlagban mennyi kell,min lehet spórolni,stb.

2013. máj. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hol bankolsz, hogy havi 3000 Ft-ot számolnak fel kártyahasználati díjként? Az évi 3000 még elfogadható.

Mindenképp jó ötlet, ha pontosan vezeted, hogy mire ment el a pénz. Mi egy füzetbe szoktuk beírkálni, aztán a hónap végén beviszem excelbe kategóriák szerint (kaja, kocsi, rezsi, stb..). Év végén megcsinálom az éves összesítést körgrafikonnal. Tök jó látni, hogy mire mennyit költöttünk:)

2013. máj. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig írom a kiadásaimat. Csak az zavarodik bele, aki sz.rik rá. :)

Egyébként igen, hasznos módszer. Ahol nyugtát kapsz, azt is elteheted, és akkor nem fog nyűglődni a férjed azon, hogy hová megy el. Aki nem használja a pénzt, csak keresi, az tényleg nem tudhatja, hogy bizony gyorsan elkopik.

Egyébként a nagyobb, fix és állandó kiadásokra javaslom a borítékolós módszert, így már a fizu napján látod, hogy mennyi pénzed marad költekezni.

20L

2013. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is nagyon sokallom, egyébként Posta kártya.
2013. máj. 15. 12:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenhonnan hozd el a blokkokat, még a legkisebb összegről is, mert sok kicsi sokra megy ugye.
2013. máj. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha veszekedés van, akkor igen, írj listát. Elég egy excel vagy googledocs, első oszlopba írd a dátumot, a másodikba hogy mire költöttél, a harmadikba hogy mennyit. A negyedik oszlopban legyen fent az induló összeg, és csinálj rá egy függvényt, hogy mindig a fölötte lévő összegből vonja ki a mellette lévőt (=d1-c2, ennyi :)).

Így mindig látod, hogy mire mennyit költöttél, és még mennyi pénzed van. Ha nagyon precíz akarsz lenni, a blokkokat is elteheted megszámozva, és minden sorhoz odaírod a tartalmazó blokk számát.

Egyébként némi eltérés így is lehet, mert kerekítés, meg kiesett egy százas és nem vetted észre, stb., de max. pár száz Ft-os nagyságrend.


VAGY ne vegyél fel készpénzt, csak kártyáról vásárolj. Így minden forint helye pontosan látszik :)

2013. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
bevétel-kiadás lista. a maradéknál mondjuk a blokkok elrakása.de-már bocs-erre szokták mondani h sz..arrágó aki veszekedni kezd azon h hová lett 4e ft! ne te intézd a pénzügyeket,intézze ő! miért te intézed???
2013. máj. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Posta kártya? Van még ilyen?

sürgősen keress másikat,bármelyik banknál olcsóbb,éves szinten csak a kártyadijjal 30ezret min spórolsz.Lenne hova tenni szerintem.

2013. máj. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem értem mért nem a párod fizeti a dolgokat.
2013. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!