Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti adnátok ennyi...

Szülők! Ti adnátok ennyi zsebpénzt a gyereketeknek havonta?

Figyelt kérdés

17/L vagyok, es semmi zsebpenzt nem kapok most. kitalaltam hogy megbeszelem szuleimmel hogy adjanak havi 30 000 ftot, es igy semmit nem kell nekem megvenni. mivel en eletmodot valtottam es kulon kajan elek ebbol vennem azokat a kajakat amit en eszek, ruhakat, cipot, gyujtenek magamnak laptopra, vagy telefonra, kozmetikus, fodrasz, osztalypenz.. tehat mindent, de anyuekkal elek azt kihagytam.

nem keresnek sokat, durvan 300 000ret havonta egyutt, vagy max 400 000ret, viszont igy akkor le a gond rolam

ti bele mennetek?

persze nem felesleges dolgokra koltenem el, csak ami fontos, tobbit meg felreteszem



#gcif
2013. júl. 19. 17:29
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
52%
300ezer,400ezer?:D valaki 70 ft-ből él:D
2013. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
igen, de az általában egyedül él, mi 4-en vagyunk, és a fejenként 150 000 sztem nem sok keresetnek:D
2013. júl. 19. 17:35
 3/40 A kérdező kommentje:

70 ft?

miről beszélsz?:D

2013. júl. 19. 17:35
 4/40 anonim ***** válasza:
80%
Én szülőként próbaidős megoldást választanék. Ha mondjuk látom, hogy három hónapig a gyerekem normálisan, ésszerűen tud gazdálkodni a pénzzel, akkor belemennék. Nem tűnik rossz megoldásnak, legalább megtanulod, hogyan oszd be, hogy mindenre jusson. Vesd fel az ötletet a szüleidnek, hátha vevők lesznek rá.
2013. júl. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
74%

1. Csak hogy tudd: manapság havi 3-400 ezer forint már a gazdag kategória.


2. Nem, nem adnék ennyi pénzt neki.


3 . Egyhavi normális kaja, ruha, bérlet, osztálypénz meg gyüjtés nehezen jön ki 30 ezerböl. Ha külön veszel kajàt, az drágábv, mintha hármótokra fõzne anyukád, föleg speciális életmóddal.

2013. júl. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
69%
Hát, nem is tudom. Leckének jó lenne, sokat tanulhatna belőle, kérdés az, hogy a családban ki tudnak-e köhinteni lazán 30 ezret, hogy oszd be csak kislányom... Mert nem elég azt tudni, hogy mennyi apu és anyu fizetése, hanem ismerni kellene, hogy van-e hitelük, mennyi a rezsi, stb...
2013. júl. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

kaját csak azt venném meg, amit én eszek külön, ami pedig közös azt nem veszem meg, tehát nem kéne sok minden

bérlet ingyenes, mert apa buszsofőr

lehet hogy havi 3-400 000 gazdag kategória, de az fejenként!

mert nekem apa+ anya keres ennyit összesen!

ruhára cipőre az első pár hónapban valószínüleg elmenne a pénz, de utána már tudnék félretenni:)

2013. júl. 19. 17:39
 8/40 anonim ***** válasza:
82%

Első válaszadó, nem egyedülálló embert kell nézni, nálunk is apám keres 130at nettóba, anyám 85öt nettóba


Nálunk sem volt soha zsebpénz, mert ami kellett megvettük együtt, és szerintem így korrekt. Havi 30 ezer nem mondom hogy sok, de kevés szülő megy bele a gyerek külön kasszára való bevezetésébe

Már nem sokára dolgozni fogsz, és akkor lesz saját lóvéd, mert így nem tudok neked semmi mondani mivel Te ismered őket hogy milyenek.


Azért kérdésedre válaszolva igen adnék de nem azért hogy szórja, ahogy mondtad benne lenne a magad ellátása és félrerakás is, ha valamikor házasodna a lányom ebből a pénzből kéne neki állni a részét, és minden mást

2013. júl. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Nincsen hitel, a rezsi nem tudom hogy mennyi, kb 100 négyzetméteres ház, kazánnal, általában fával+ szénnel fűtünk:D

ja, 1 kocsi, 1 kutya :D

2013. júl. 19. 17:40
 10/40 anonim ***** válasza:
37%

Van egy 19 éves lányom. A férjemmel hivatalosan nem vagyunk egy kasszán, külön bankszámla, de a fizetést általában mindketten egy dobozba rakjuk. Hónap végén kapom meg, x összeget, és annak a felét odaadom az egyetemista lányomnak, aki orvostanhallgató, tehát nincs sok ideje a jó eredmények mellett dolgozni. Ha pedig pihenhet végre, akkor nem dolgozik, hanem pihen.

Én adok is neki, ennél többet is, és szerintem a szüleid adhatnának. Ezzel ösztönöznének téged az önállóságra, meg megtanítanának, hogy hogyan kell kevés pénzből megélni. Hidd el hasznos, ha előre felkészítenek.

Mi a férjemmel, együtt hétszázezret keresünk havonta együtt. Erről jön le minden kiadás, pénz a nagylányomnak, pénz a nehezen megélő szülőknek... stb.

Én belemennék, ha a lányom ezt kérné.

2013. júl. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!