Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mennyi idős korától adtatok...

Ti mennyi idős korától adtatok a gyereketeknek zsebpénzt és mennyit?

Figyelt kérdés
2013. febr. 3. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyar ota kap -most 8eves- 1,50 eurot hetente.
2013. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
11. éves korától 200-300Ft hetente, mindene megvan ha plusz csokira vagy más üdítőre vágyik akkor ebből megvan.
2013. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 B25 ***** válasza:
67%
Nos az én személyes tapasztalatom az hogy nem kell zsebpénzt adni neki. Ha kell akkor kér. Én egyébként szülinapomra a nagyszüleimtől kapok pénzt ajándékra hogy azt vegyek amit akarok. Ebből van 80.000 Ft spórolt pénzem. Ez mindig nagy kérdés hogy kell-e egyáltalán zsebpénz. Szerintem nem.
2013. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen utolsó, a barátom szülei is így gondolták. Most ott tartunk, hogy 18 évesen koleszba került, és kb az első héten elkölti az egy hónapra kapott pénzét. Sokkal egyszerűbb lett volna, ha inkább kap gyerekkorától kezdve kevesebb pénzt, annyit, amennyit nem baj ha elkölt hülyeségekre, mert nem az éhenhalása függ tőle, és a szülei is tudnak beleszólni, tanácsot adni, ellenőrizni. Ez 18 évesen, pár 100 kmről kicsit nehezebb.

A gyerekkori zsebpénznek pont az a lényege, hogy megtanulja a gyerek, hogy hogyan kell spórolni, és hogy értékelje a pénzt.

Persze vannak olyan emberek, akik zsebpénz nélkül is spórolósak lesznek, és rögtön érzik majd, hogy mit lehet és mit nem. De nem mindenki ilyen. A szülők nem beszélnek a gyerekekkel a pénzről, nem tanítják meg rá, hogyan kell beosztani, kezelni, aztán csodálkoznak, ha a gyerek elkezd dolgozni, és a hirtelen sok pénzt rögtön elkölti.

2013. febr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor kapnak,ha "megdolgoznak" érte,vagyis az 5-ös jegyekért,szép bizonyítványért,tiszta szobáért,vagy ha mennek valahová az osztállyal,vagy barátnőkkel..Sok pénzük van már,mert amúgy megvan mindenük,de ez motiválja őket.
2013. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

En kb negyedikes korom óta kapok zsebpenzt 150ft/hét es minden kituno bizonyitvanytol no +50fttal +dicserete, versenyen ha nyerek stb...

De ehhez hozzatartozik h amugy SEMMI masra nem kapok penzt ami nem feltetlenul szugseges az eletbenmaradashoz az ilyesmit kerhetem szuletesnapomra/karacsonyra

2013. márc. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!