Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok olyan MÁSODIK nevet a...

Adnátok olyan MÁSODIK nevet a gyereketeknek amitől a "falnak mentek", de az apuka családjában hagyomány?

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok kibékülve a Hunor névvel, de náluk hagyomány az, hogy megkapják a fiúk második névként. Üknagypapája neve volt, az ő fiai is megkapták, az övéik is és így tovább. Nincs bajom a hagyománnyal, egyébként is csak egy "dísz", csak maga a név nagyon nem tetszik. Bár a párom neve után is ott van, és nem lett tőle bajom, de az hogy önszántamból adjam a gyerekemnek ezt a nevet kicsit más.

Ő egyébként nem ragaszkodik hozzá, szóval csak a család miatt adnánk ezt a nevet.

A másik problémám, hogy a vezetékneve is elég magyaros, a keresztnév is amit választottunk (Levente) is magyar.. Nem tudom nem e lenne ez már így túl sok. Ennyire "nagy magyarok" nem vagyunk :)


2013. máj. 20. 22:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a Hunor egyébként nagyon szép ősi, magyar név, de ízlések és pofonok, valószínűleg sok olyan ember akad akinek nem tetszik. A Levente Hunor is szép együtt. :) Na meg ha csak második névként lesz anyakönyvezve, akkor úgyis az első nevét fogja használni, ez meg "csak" ott lesz mellette. De ha ennyire zavar, beszéljétek meg, hogy csak a keresztelő lapjára kerüljön rá és nem szeretnéd anyakönyveztetni. Elvégre a Ti gyereketek, Ti döntsétek már el mi lesz a neve. :)
2013. máj. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
27%

A Levente nagyon szép név, és a Hunor is. :) Úgyhogy nekem ezzel nem lenne bajom. Én a 2 keresztnévtől szoktam falra mászni, nem igazán értem az okát, nekem pld. csak bosszúság, hogy két keresztnevem van, a gyerekem már csak egyet kapott. :)


Azért ha ez hagyomány nálatok, akkor nem illik megszakítani. Végül is a Hunort úgyse fogjátok használni, csak majd ő, végül is minden hivatalos helyen, iraton, stb. írnia kell azt is.

2013. máj. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%
Kérdezd meg őket, hogy nem lenne e jobb a Nimród?:D Amúgy attól függ, mennyire szeretem a páromat és a családját. Ha nagyon oda vagyok értük és meg akarok felelni, akkor belemennék, de nem biztos.
2013. máj. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem akartam leszólni a nevet. Kár volt megnevezni is:) A lényeg, hogy nekem nagyon nem jön be. Ez a kérdés, nem maga a név :)
2013. máj. 20. 22:54
 5/26 anonim ***** válasza:
76%
Ha 2-ik névként kapná engem nem foglalkoztatna, egyébként nem rossz név, lehet a fiadnak még tetszeni is fog. A gyermeknek nem mindig az tetszik ami nekünk.
2013. máj. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Szeretem a családját, ezzel nincs gond.
2013. máj. 20. 22:56
 7/26 anonim ***** válasza:
32%
Igen, adnám 2. névként. Nálunk apósom mondott egy nevet, ami nem tetszett és a kislányom 16 hónapos volt, amikor meghalt :-(. Utólag, ha fontos lett volna neki, 2. névként adtam volna.
2013. máj. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%
Második névnek simán elmegy, mert az ember maga dönti el igazából, hogy használja-e vagy csak az okményaiban szerepel és kész
2013. máj. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező, de igen is fontos a név. Mármint hogy Hunor. Lehetne rosszabb is.. pld. Béla.. :D
2013. máj. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Lehet valóban igaz, hogy nem kellene megszakítani ezt a hagyományt. Lehet a kisfiam is tetszik majd, és ha mindenki Hunor lesz körülötte akkor lehet éppen azt kérné rajtam számon hogy ő miért hagytuk ki a "buliból"

(A Nimród egyébként tetszik:))

2013. máj. 20. 22:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!