Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni vagy mondani,...

Mit tudok tenni vagy mondani, hogy ne kelljen találkoznom keresztanyámmal vagy tartósan egy légtérbe kerülni?

Figyelt kérdés

Tettem már fel régebben kérdést keresztanyámmal kapcsolatban,és nem rég egy kérdésre is adtam választ,amiben leírom,hogy mivel telt be végleg a pohár.Én már nem szeretnék többet keresztanyámmal tartósan egy légtérbe kerülni,de ezt így nem mondhatom ki anya előtt.Anya ugyanis manipulálva van már pár éves kora óta keresztanyám által.Keresztanyám 12 éves lehetett,amikor még anya csak 6 éves volt és egy karácsonyi estén kezdődött el minden köztük.Keresztanyám ezen az estén azt mondta anyának,hogy bontsák fel az ő csokiját először(anyáét)..és anyám szó nélkül meg is tette,mert azt ígérte neki keresztanyám,hogy az övét is felbontják együtt,aztán végülis nem így lett.10 évvel ezelőtt anya gombázott,volt gombasátorunk,meg minden.A bejövő pénz nem keresztanyámat illette,de kölcsönkért anyától és a mai napig nem adta meg neki,és nem csak a gombából való pénzt kérte el,hanem jóval nagyobb összeget.Később a házunkat is jelzálog alá rakta keresztanyám és keresztapám,amit anya vígan alá is írt,mert azt hitte,hogy keresztapám majd örökre tudja fizetni a dolgait,amiért a ház jelzálogban van..mondjuk ehhez nem értek annyira.De az a lényeg,hogy mostanában(2 éve) folyamatosan KÖLCSÖNÖKBEN ÚSZNAK,és így nem kis veszély fenyeget minket,legalábbis szerintem.Anya 70.000 Ft-os fizetésével,"apám" nyugdíjával most nagyjából megtudunk élni,de a hónap végére meg mindig csak 5-10 ezer forintjaink maradnak-két emeletes a ház,30 éves.Annyit ehhez a ház dologhoz hozzá szeretnék még tenni,hogy nem tudom,hogy anya miért engedte a jelzálogot..talán ez is manipulálás alapján lett volna?Na meg átverés alapján?

Fontos megemlítenem még azt is,hogy keresztanyám11 éves orom óta szekál MINDENNEL,és ebből konkrétan kimondhatom,hogy semmi az égatta világon nem igaz.11 éves koromban költöztek ide anyám volt munkatársáék,akik még fiatalok,egy kislánnyal,aki most 7 éves.Az anyuka 31 éves,és ő fogta a kezem anyám helyett,amikor keresztanyám először kezdett el szekálni.11 éves koromban még jóval érzékenyebb voltam,elárulom:keresztanyám tett olyanná,hisze mindennap átjött.. egyszer sovány voltam,másszor kövér,harmadnap már a hajam volt csúnya,a negyedik napon elfelejtettem,hogy az ő unokái jönnek és rájuk kell nekem(!) vigyáznom,na meg anyának.Ez a dolog egész odáig fajult,hogy a kisfiút(az első unokaöcsémet) vitte vásárolni magával,mert a gyereknek mindig kellett valami.Aztán jött a kislány,az első unokahugom,ő meg mindig elakarta vinni a cuccaimat,először engedtem,aztán elegem lett,hogy nem szól rá az anyja..stb.És amikor keresztanyám idejött a gyerekekkel NYÁRON,A SZÜNETBEN,akkor már 14 éves voltam és jobban szerettem volna barátokkal lenni,akkor meg fogta magát és lehülyézett,hogy ugyan,hogy merem én ezt.


És így folytatódott ez az egész..DE MOST BETELT A POHÁR,EZ VOLT AZ UTOLSÓ húzása:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Én vagyok a 74%-os válaszoló,aki 17 éves lány!


Annyit még tudni kell,hogy anyám mindig keresztanyám mellette állt,hogy én mindig őt hibáztatom és hogy ne csináljam,ne merjem,ne mondjam még a háta mögött sem..stb.És máskor meg elvárná anyám,hogy elmondjak neki mindent(azaz a nagy semmit,ami most velem történik keresztanyám hibájából,mer mindig az unokáira kellett vigyáznom!)??? Most ez mégis hogy van?Mit csináljak,hogy ne kelljen ezzel a nővel egy légtérbe lennem?


BOCSI a hosszú regényért..de muszáj kiírnom magamból.


2013. júl. 19. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

A gyerekkori csokis történet nevetséges, azt előhoznod már nem kell.

A többit pedig csak te látod így. Anyukádnak ő a testvére, vele miattad összeveszni nem fog.

2013. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Hú ez nagyon kemény. Elolvastam, hogy mit írtál a másik kérdéshez. Teljesen át tudom érezni a helyzetet.

Nálunk a bátyám menyasszonya pontosan ugyan ilyen. Nekünk (család, barátok, ismerősök, idegen emberek) eddig sehogy sem sikerült megfékezni. Pont most történt, hogy anyuból ki akart provokálni egy veszekedést, de nem sikerült. Erre bejöttek hozzám és nekem kezdett el magyarázni, hogy milyen feszültség gerjesztő az anyám és hogy mit képzel magáról. Bátyám megkérdezte, hogy mi a problémája anyunak. Itt borult ki a bili nálam 5 év után és fél órán keresztül próbáltam megmagyarázni neki, hogy milyen egy szánalmas/erőszakos/számító/pénzéhes ember és soha nincsen tekintettel másra, még a bátyámat is agyonra cseszteti mindennel, de ő meg nem veszi észre.......stb. Aztán rájöttem, hogy az ilyen emberrel az égvilágon semmit nem lehet csinálni nekünk földi halandóknak, mert egyszerűen meg vannak róla győződve, hogy ők milyen fantasztikus emberek. Megmondtam nekik, hogy elmegyek az esküvőre, mert mégis csak a bátyámról van szó és őt nagyon szeretem, de ennyi....békén lehet hagyni a családot.


Nálad sajnos annyival rosszabb a helyzet, hogy még együtt laktok anyukáddal és ez a nő akkor jön megy amikor akar. Ha anyukád nem fogja fel, hogy milyen ez a nő akkor nem sok mindent tudsz csinálni. Mert itt csak anyukád tudna tenni bármit is. Max kerülöd és kész vagy elmondod a problémákat kevésbé finomkodva és lehet, hogy visszavesz egy kicsit (bár ezt kétlem). Mi nem tudtuk sok mindent csinálni a barátok is hiába tépték a szájukat....2 hét múlva esküvő....

2013. júl. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"A gyerekkori csokis történet nevetséges, azt előhoznod már nem kell.

A többit pedig csak te látod így. Anyukádnak ő a testvére, vele miattad összeveszni nem fog."


-Ha anya a kezdetek kezdetén kimutatta volna a foga fehérjét,akkor talán most nem lenne a ház sem jelzálogban.Jelképesen írtam a csokis történetet,azért,hogy mindenki láthassa,hogy hogyan is megy a manipuláció:átverésekkel.

-A többit nem csak én látom így,egyszer anya mérgesen mesélte a mamának ezeket a dolgokat,a mama meg igazat adott neki..aztán anyának eszébe jutott,amit te is írsz itt,hogy ő a testvére mégiscsak..stb.

De amúgy nem kívánom azt,hogy miattam vesszen össze vele,csak azt,hogy ne lógjon a nyakunkon ez a nő.Mert nem volt elég,hogy rengeteg pénzt elvett tőlünk,de szívja az energiáinkat is,ráadásul a gondjaival olyan szintre húzza anyát,hogy az durva..a végén anyám érzi szarul magát azért,mert a "testvérét" nem vihette el miattam a teszkóba a 38 éves fiának kaját venni!


Igen,miattam nem veszhet össze a testvérével,de a testvére miatt velem meg vesszen össze,nem?Ha engem nem tisztel ez az önsajnáltató,tudálékos,másokat kihasználó,magát fényező(mer még 65 évesen szépnek érzi magát) vénasszony,akkor ugyan én hogyan tiszteljem?Azt tiszteljem benne,hogy 65 éves,vagy mi?

Egyedül azt tudom benne jónak látni minden rossz között,hogy ő tényleg sokat dolgozik,tehát szorgalmas.De ennyi,kifújt.

Az élete szürke(a munkán kívül nem történik vele semmi,mert egy emberrel nincs jóba a környéken,akivel beszélgetni tudna a néhai szabadidejében),a fiai anyagiasak,az exmenyét ő üldözte el,csak nem látja be,a másik nejét is szapulta régen,de most,hogy ő dolgozik a mezőgazdaságban,mint könyvelő,így már jó neki ez a menye.


A másik,hogy én örökbefogadott vagyok és anyámhoz vágta egyszer a 31 éves ismerősünk előtt,hogy "mit vártál tőle?Hiszen csak örökbefogadtad!"..na,akkor is megfogadtam,hogy kerülöm..nem sikerült..



Nagyon köszönöm a te válaszodat is,ezek szerint nem írtam eleget,ugye?De hát kipótoltam,így már talán világosabb,hogy mi van.

2013. júl. 20. 00:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem keriapám nem keresett már vagy 5 éve... bocs az offért
2013. júl. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hú én azt hittem, hogy a kérdés írója 12-13 éves lehet.


Menj el otthonról, ha megy. Ha meg együtt laktok, akkor bírjál ki egy évet érettségiig és menjél kollégiumba.

2013. aug. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudok menni,még nagyon függök a szüleimtől.Még szeretnék itthon maradni minimum 20 éves koromig,amíg befejezem a sulit(tekintve,hogy jövőre érettségizek,plusz még két év az OKJ-s képzés..)
2013. aug. 13. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!