Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan akit vert az apja?

Van itt olyan akit vert az apja?

Figyelt kérdés
hogyan dolgoztátok fel, hogyan alakult az életetek
2013. júl. 20. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Jelen. Eddig sehogy és sz@rul, mert csak sajnáltattam magam és nem csináltam semmit.
2013. júl. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 intrepid ***** válasza:
Azt nem lehet elfelejteni. Mint egy puttonyt viszi magával az ember élete végéig. Én nem vertem meg a gyerekem.
2013. júl. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
78%

Nagyon terrorban tartott gyerekkoromban édesapám. Alkoholista és agresszív volt. A fojtogatás és a tárgyak dobálása volt a specialitása. Tiszta szívből gyűlöltem, és a halálát kívántam. Soha semmilyen számomra fontos eseményen nem vett rész, a számomra fontos dolgok nem érdekelték.

Később elvonóra ment, és javult a kapcsolatunk. Évek múlva visszaszokott, majd egy emberi roncs lett. Az orvosok azt mondták napjai vannak hátra. Leállt a májműködése, és az ital miatt leállt a "vezérlés" lábra állni többé nem tudott. Kitartó munkával édesanyámmal helyrehoztuk és felépült. Inni nem ivott többé, de szellemileg egy kisgyermek szintjén állt. Eltelt több mint egy évtized............a kapcsolatunk tökéletessé vált, született egy kisunokája, akit mindennél jobban imád. Mindazt a szeretetet, amit én nem kaptam meg, azt Neki adja. De az élet kegyetlen. Decemberben kiderült, hogy édesapám rákos. Jelenleg a végső stádiumban van, haldoklik. A szívem szakad meg, ha azokra a rossz pillanatokra amit egymásnak okoztunk. Mindketten hibáztunk, mindketten beláttuk. Neki több törődést kellett volna irányomba mutatnia, nekem pedig több tiszteletet.

Nem csak szánalomból, hanem szívem legmélyebb szeretetével szeretem édesapámat, és gondoskodom róla, amíg tehetem. Jelenleg csak tőlem fogadja el segítséget...sem az édesanyjától, sem az édesanyámtól......mindent csak nekem enged. Én borotválhatom, én etethetem meg a hasi szondán, én öltöztethetem, stb....

Nagyon kevés időnk van hátra, és ezt a lehető legszebben akarom vele eltölteni. Nem akarok emlékezni a sérelmekre a fájdalmakra......az nem ő volt........az az alkohol volt. Ez a szerethető, - bár sajnos emberi roncs - kedves ember az én édesapám...........eltűrnék egy verést még, ha ezzel életben tarthatnám :(

2013. júl. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jelen.Még nem sikerült feldolgozni,de mindent megpróbálok,hogy normálisan alakuljon az életem.#3. Elképesztően hasonlít a sorsunk.Nem gondoltam volna,hogy ezen az oldalon belefutok hasonló történetbe.Ismeretlenül is kitartárt és minden jót kívánok nektek!
2013. júl. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*kitartást
2013. júl. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy offolok de a 3as történetén a szívem szakad meg! Hihetetlen hogy létezik ilyen. Rengeteg kitartást kívánok nektek!


A kérdésre válaszolva: a szüleim 4 éves koromban váltak el. Vannak emlékeim apámról. Amit ő viccesnek tartott, én megszenvedtem. Most 5 éves a húgom, amikor éppenhogy járni tudott, felállította a pultra ő pedig arrébb ment. A húgom elkezdett sírni, toporzékolni. Félt. A többiek meg nevettek hogy ez milyen vicces. Én pedig elvonultam a szobába, a sírás szélén álltam. Annyira rosszul lettem. A régi emlékek, az érzés egyszerűen, a semmiből előjött. Iszonyú érzés volt. Szüleim válása után pár évvel pedig kifogtam egy "csodálatos" mostoha apát. Hát róla még több emlékem van sajnos. Rettenetes gyerekkorom volt, néha a régi sérelmek miatt -ha beszélek róla- elbőgöm magam. Mára már anyuka vagyok, szerető férjjel. Rengeteget segített nekem, bíztatott és bizonyítja hogy ő mellettem van, és ezért hálás vagyok neki. Tanultam az élettől sok mindent, de nem változtatnék rajta -akár milyen rettenetes is volt- mert így lettem azzá, aki vagyok. Megerősödtem, és iszonyú hamar felnőttem, nem lettem nyávógós elkényeztetett hülye gyerek.

2013. júl. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Engem is vert, a stresszt vezette le a kislányán. Elvette az önbizalmam, szorongó, depressziós felnőtt lett belőlem, de persze nem mutogathatok hátra, mert az gyenge jellem, aki a szüleire fogja felnőttkora fájdalmait...:( Nem tudom feldolgozni, főleg azt, hogyan lehet megrúgni egy kislányt, hogyan lehet ennyire gyűlölködni egy gyerekkel szemben.
2013. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos az én apám is alkoholista, fizikailag engem személy szerint még nem bántott,ami anyukámról nem mondható el, de a szavaival nagyot tud ütni. Amúgy józanul nagyon rendes ember, de az alkoholtól teljesen kifordul magából, egy agresszív állattá változik. Szeretnék segíteni neki, de amíg saját maga nem látja be, hogy alkoholista és segítségre szorul, addig mi tehetetlenek vagyunk. És a helyzet sajnos csak rosszabbodik, amióta meghaltak a szülei még többet iszik. Egy éve gyógyszert is kell szednie a vérnyomására, de az italozást ugyanúgy folytatja mellette. Nem tudom mi lesz, de én is attól félek, hogy a függőségéből kifolyólag valami komoly baja lesz, és akkor ránk lesz szorulva, azokra, akiket annyiszor bántott, megalázott.
2013. júl. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
az én apámnak nem kellett és nem is kell alkohol ahhoz, hogy kezet emeljen vagy tüzet okádjon, tönkretette a fiatal éveimet, én is szorongó és lelki beteg lettem, elmagyarázhatatlan amit érzek vele kapcsolatban, szemrebbenés nélkül kezet emelne rám a ma is, rettegek tőle, arról álmodom hogy az életemre tör amit meg is tenne, körülbelül 16-17 éves koromig vert és ráadásul lány vagyok, nagyon sokat küzdök az érzelmeimmel vele kapcsolatban is, köszönöm az őszinte válaszokat
2013. júl. 20. 22:23
 10/10 A kérdező kommentje:
az én apámnak nem kellett és nem is kell alkohol ahhoz, hogy kezet emeljen vagy tüzet okádjon, tönkretette a fiatal éveimet, én is szorongó és lelki beteg lettem, elmagyarázhatatlan amit érzek vele kapcsolatban, szemrebbenés nélkül kezet emelne rám ma is, rettegek tőle, arról álmodom hogy az életemre tör amit meg is tenne, körülbelül 16-17 éves koromig vert és ráadásul lány vagyok, nagyon sokat küzdök az érzelmeimmel vele kapcsolatban is, köszönöm az őszinte válaszokat
2013. júl. 20. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!