Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nyolc éves fiam nem fogad...

Nyolc éves fiam nem fogad szót, visszabeszél nekem. Engedjem, hogy a párom (nem ő az apja) ilyenkor rászoljon?

Figyelt kérdés
2013. júl. 2. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

És ha a gyerek visszaszól neki is, akkor megkérdezed, hogy megverheti e?

Hogy nálunk miért nincsen becsülete a rendes családnak...

2013. júl. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Igen, engedd. Veletek él, családhoz tartozik.

Ne kövesd el azt a hibát, amit én. Elváltam, második férjem mikor rászólt volna (jogosan) a gyerekre, szüleim mindíg letolták, az unoka pártját fogták, mert ugye szegény árva.

Nem árva, én élek,férjem pedig nem ostorral kergette az udvaron. Ha mi nem vettünk meg valamit, megvették a nagyszülők. Mert szegény árva címszóval.

Azóta sem tudja beosztani a pénzt, munkahelyeit otthagyja, ha egyáltalán van neki. Hosszú..

Engedd nevelni a gyereket! Kellenek a korlátok!

2013. júl. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Persze, hogy rászolhat, miért ne szólhatna?
2013. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked nem fogad szót,mért nem Te rendezed le.És ha a párodnak nem fogad ,akkor ő rendezze le.Igen,ő is nevelje,de nem helyetted.Nem kell belőle mumust csinálni.

Ha most nem bírsz vele,mi lesz 6 év múlva?

2013. júl. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Inkább azt derítsd ki, miért nem fogad szót. Nem a válás és újraházasodás lehet az oka? Hogyan kezeltétek és ő hogyan kezelte ezt a helyzetet? Őszinték voltatok vele? Mert lehet, hogy lázad. És lehet, sokkal régebbi az ok, mint gondolnád.
2013. júl. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%
A nővérem elvált 2 gyerekkel, az apjukkal nem tartják a kapcsolatot. Pár év után összeházasodott az új párjával, akinek a mai napig hálás vagyok, hogy megnevelte azt a 2 gyereket. Az anyjukkal nagyon szemtelenek voltak, ő pedig "nem tudok velük mit kezdeni" címszóval rájuk hagyta egy idő után. A gyerekek 8-10 évesek voltak, még csak ezután jött a kamaszkor, amibe már úgy léptek bele, hogy semmi (extra) probléma nem volt velük, mert a sógorom rendet rakott otthon. Hiába nem az apja a gyerekeknek, elfogadják és tisztelik őt, hallgatnak rá, szeretik, pedig az első perctől kezdve szigorú velük. Ő vezette be a megvonásos büntiket (TV, telefon, számítógép, szobafogság, nincs barátnőzés, tanulás van, stb., ezt a nővérem sosem alkalmazta addig), meg még volt egy-két jó húzása. Pl. amikor a lány kamaszodni kezdett és jött az ajtócsapkodós időszak, levette az ajtaját, sosem felejtem el azt a hisztit, pont náluk voltam. :) Ma már jókat nevetnek ezeken a sztorikon, a gyerekek kezdenek felnőni és nagyon remek emberek. Én úgy gondolom, ebben a sógoromnak hatalmas szerepe van, ha ő nem lép a képbe, talán még most is úgy beszélnének a gyerekek az anyjukkal, mint a kapcaronggyal.
2013. júl. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!