Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet egy gyereknek három...

Lehet egy gyereknek három nevet adni? Pl: Balogh Krisztián Károly Gyula

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 11:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%
Maximum 2 darab utónév engedélyezett hivatalosan. Aki mégis többet használ, az önhatalmúlag teszi, de ettől még az irataiban csak 2 darab utónév szerepel.
2013. júl. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező!

Fontold meg ezt a nagyon hosszú nevet a gyermek érdekében. Nekem hosszú nevet adott a sors, és sajnos mindenhol szóvá teszik, hogy de hosszú a nevem, és alig tudják megjegyezni, meg hogy majd házasság kötés esetén majd a leendő férjem mit fog szólni (??). (Az aláírások hosszúságáról pedig hadd ne beszéljek) Szép név kombináció, amit kiírtál, de érdemesebb lenne ha 2 keresztneve lenne csak. Üdv. :)

2013. júl. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
93%
Én is úgy tudom, hogy két nevet lehet adni egy gyereknek. De hallottam már olyanról, hogy valakinek van "harmadik" neve, amit bérmálásnál kapott. Persze ez nem szerepel az anyakönyvi kivonatba, hivatalos iratokba.
2013. júl. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
95%

2002. évi XLV. törvény, mely az anyakönyvekről, a házasságkötési eljárásról és a névviselésről szóló 1982. évi 17. törvényerejű rendelet módosítása, illetve A 2002. évi XLIV. törvény a házasságról, a családról és a gyámságról szóló 1952. évi IV. törvény módosításáról).


E szerint

(3) Anyakönyvezni egy vagy két utónevet lehet.


"Anyakönyvezni a szülők által meghatározott sorrendben legfeljebb két, a gyermek nemének megfelelő utónevet lehet a Magyar Tudományos Akadémia által összeállított utónévjegyzékből.

2013. júl. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
86%

Kettő lehet. Amúgy is csak egyet használ majd jó esetben, értem én, hogy szép dolog minden felmenőről elnevezni, de aláírni... ne nehezítsd meg direkt az életét.

Akinek három keresztneve van, az vagy külföldi állampolgár, és ott lehetséges a névviselés ilyen formája, vagy nem mostanában született, mert régebben lehetett így.

2013. júl. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
43%
Az általam leírt gyerkőc neve úgy lett volna, hogy János Dzsamal Dzsunior, Dzsunior nem lehetett és Dzsamal-ra fog hallgatni. Remélhetőleg.
2013. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
58%
Nekem két keresztnevem van, de már abból is egy csomó probléma volt, kiderült, hogy az egyik anyakönyvi kivonatomba csak a egyiket írták bele, és lehetett mászkálni, hogy nem is arra a névre anyakönyveztek. A másik, hogy hivatalos iratoknál is mindig megy a hercehurca, az egyik ügyintéző csak az első keresztnevem írja be, a következő meg izél, de hát nem s az egész nevem, stb., stb.
2013. júl. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
94%
Bájos, hogy egyes emberek még a beidézett törvényt is lepontozzák, mert a törvény biztos hülyébb mint ők...
2013. júl. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
79%
Jajjj hát mi lett volna szegény Jose Armando Alejandro Eduardo Villalobos de Flores-el itthon? Istenkém...
2013. júl. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
80%

a 3. keresztnév esetleg akkor lehet ha megkeresztelik

de az ugye csak az egyházi iratokban hivatalos a polgáriban nem

de elvileg használhatja csak hivatalos iratokban nem írhat alá úgy


am azért az is érdekes h egy családon belül 2 gyerek is ugyan azt a nevet kapja mint nálunk :-)

bár nekem a második a tesómnak az első lett

2013. júl. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!