Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő köteles eltartani a...

Egy szülő köteles eltartani a nagykorú (18 éves) gyermekét? A fiatalembernek nincs tanulói jogviszonya (8 általánost végzett), nem hajlandó magát regisztráltatni a munkaügyön, semmilyen pénzkereső tevékenységet nem folytat.

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 12:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, hogy köteles-e a szülő eltartani. Az ember a saját gyerekét nem küldi az utcára, de biztos eligazítanám, vagy adnék ultimátumot.
2013. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

1. nem, nem köteles.


2. de a szülő nevelte ilyen életképtelenre, akkor meg viselje következményét.

2013. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem köteles, de ultimátumot kell adni neki. Legalább regelhetne, hogy egy év után kapjon 22800-at, mert így mit akar? Diplomásan nincs nekem sem munkám, az ilyen ember mire vár? bocsi nem bántani akarom, csak tényleg sok az olyan aki vár, de tnyleg semmit nem csinál.
2013. júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Igazi élősködő az ilyen, én kidobnám. A mai kor (Éjjel-Nappal Budapestben is propagált) terméke: csajok, szex, buli, pia, drog, munka nem kell, ez az élet! Nem vagy köteles eltartani, nagykorú.
2013. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem, nem köteles. Legalábbis a törvény szerint nem.
2013. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha már elmúlt 18 éves, akkor nem köteles. Én mondjuk azt sem tartom jó dolognak, ha valaki kidobja a gyerekét az utcára.. Már csak azért sem, mert ha egy gyereket születésétől fogva normálisan nevelünk, akkor később nem lesznek ilyen problémák, tehát nagyrészt a szülő tehet arról, hogy ilyen lett a gyermek.. egyék meg, amit főztek.
2013. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Elég nehéz kérdés ez... úgy tűnik ez a fiatalember nem nagyon törekszik arra, hogy önálló legyen. Én a szülők helyében azért válaszút elé állítanám, ha másért nem azért, hogy mi lesz vele akkor, amikor ők már nem lesznek és nem lesz a gyereknek kire támaszkodnia. De ez csak egy ok a sok közül az önállóságra törekedéssel kapcsolatban.
2013. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
8 általános? Az szégyen. Én azt mondanám neki, hogy menjen iskolába, vagy pakolhat és mehet amerre lát, amikor kipakolod a utcádra, majd megjön az esze. Legalább egy szakmát kitanulhatna, így csöves lesz belőle.
2013. júl. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Jól elcsesztétek a nevelést. Most ez a jutalom. :)
2013. júl. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
na ez az, a második válaszoló második pontjában foglaltak tökéletesen igazak, a gyerek amilyenné válik 99%-ban a szülő felelőssége, de ezt kevesen tudják
2013. júl. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!