Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az olyan aki...

Milyen szülő az olyan aki kiteszi a saját gyerekét csak mert az már nagykorú? S milyen gyerek az olyan aki még 30 felett is az anyjával tartatja el magát mert nincs kedve dolgozni. Hol a közép út?

Figyelt kérdés
2013. jún. 18. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

van középút csak azzal senki sem foglalkozik mert nem érdekes...


de a kérdésed rosszul tetted fel:


Mit csinált az a gyerek akit ki tesz az anyja amint nagykorú?


Milyen az az anyja aki a 30 éves felnőtt gyerekét még mindig eltartja?

2013. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
89%
100%osan a nevelésen múlik az egész. A normális az ha iskolák után a gyerek munkát keres és elköltözik ha megteheti ha nem akkor is illik beszálnia a közös költségekbe...
2013. jún. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Középút: önállóságra nevelés és az önállóság igénye...
2013. jún. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Középut sehol. De nem is kell. Élethelyzetek vannak, amiket meg kell élni/oldani. Nincs általános recept. Kérdésed konkrét problémát akar megoldani, vagy csak Hejjdefelvagyokháborodva akár igy, akár ugy van?
2013. jún. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 éves vagyok, akkor tervezem a költözést, ha a barátom elvégzi az iskoláit és lesz rendes állása, amíg a szüleimnél élek, havonta leteszek egy bizonyos összeget + a kaját, ruhát, stb. én fizetem magamnak, így mos az anyagi helyzetünk is jobb és anyámékat egyáltalán nem zavarja, hogy még nem költöztem el. Több barátom is hasonlóképp él és szerintem teljesen normális.
2013. jún. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
szerintem a szülő (ha normális a kapcsolata a gyerekével) még örül is, hogy ott lakik a gyerek :-) Én biztos nagyon örülnék! :-)
2013. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Normális szülő nem rakja ki soha a gyerekét, és normális gyerek ezzel nem él vissza.
2013. jún. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos sokan azt hiszik,ha nagykorú gyereket a szülei tartanak el,akkor az biztosan azért van,mert nem akar dolgozni.Akit 30 felett is a szülei tartanak el,ott valami komoly gond lehet a gyerekkel.Betegség,ilyesmi.


Olyan,hogy középút nincs.Minden ember más.Ismerek olyat,aki már 18 évesen nem bírt magával,felnőtt életre vágyott és elköltözött.persze ennek meg is lett az ára.

Meg olyat is,ahol 28 éves ember még tanul,és sajnos szociális fóbiában szenved.

Nem feltétlen mindig a szülő döntése az,hanem a helyzet,az élet alakítja.


Az ha pedig valaki a szüleivel él,de mellette dolgozik és a szülők nincsenek rászorulva a gyerek hozzájárulására akkor szerintem úgy normális,ha nem kérnek tőle semmit,gyűjtögessen inkább.Persze ha szeretne segíteni.Vagy éppen van valami amiben tud segíteni,akkor megteheti.

2013. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!