Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy boldog legyen?

Mit tegyek, hogy boldog legyen?

Figyelt kérdés
Anyukámmal élek egyedül egy lakásban, de nem Magyarországon, (külföldi tartózkodás) otthon sem voltak barátai akikkel kimehetett volna szórakozni, vagy csak simán egy baráti beszélgetésre, de legalább a munkatársaival jóban volt, és néha átment hozzájuk..(pl. amikor a munkatársának gyermeke született..) nem sokszor.. De amióta itt kint vagyunk, látom, hogy még jobban szomorú, de nem csak azért mert nincsenek barátai.. (nagyon hosszú történet, apukám anyukám külön van, anyukám és apukám utálják egymást, nem ez a lényeg, csak hogy nem csak ez szomorítja, kell neki egy társ..) Tehát, nemrégóta esténként szoktam beszélni vele, és múlt éjjel kifakadt hogy oda van a fiatalsága ( 37 éves lett Júniusban) és hogy ha nem születtem volna meg, akkor több ideje lett volna a saját életében.. Kb. úgy mondta, hogyha nem lettem volna, és hogyha nem kellett volna egyedül felnevelnie akkor több ideje lett volna, és lehet hogy nem is találkozott volna apukámmal..) Megmondom őszintén picit fájt hogy ezt mondta, mert ez olyan, mint hogyha nem is akart volna engem, pedig tudom, hogy ő nagyon szeret engem, csak mégis egy kicsit boldogabbnak szeretném látni! Hogy gondolnátok, most mit tegyek? 12 éves/ lány / egyke

2013. júl. 24. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Csináljatok közös programokat. Menjetek sétálni, kirándulni, hogy legyen közös emléketek. Mert az kell..

Amiket Neked mondott, lehet, megijed, hogy eltelik az élete, meg ilyen baromságok. De Te ebben NEM vagy hibás, az Ő élete, felnőtt ember, mindenki irányítsa a saját életét.

Főleg nem szabad ilyen terhet egy gyerek vállára rakni, és ez alól az sem mentség, hogy nincsenek felnőtt barátai.

Vannak dolgok, amiket egy ANYA soha nem mondhat a gyerekének. Ez olyan.

Küld felnőtt társaságba, ahol beszélgethet, kikapcsolódhat.

2013. júl. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sokkal érettebben, felnőttebb módon gondolkodsz, mint édesanyád. Én büszke lennék a lányomra !


Társat, barátokat csak úgy fog találni, ha kimozdul otthonról, programokra megy, társaságba jár.


Menj el vele, ha az időd engedi. Beszélgessetek sokat, esetleg ismertesd össze az osztálytársaid szüleivel.

2013. júl. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem veszett el a fiatalsága. Az én anyám 42 évesen 3 gyerekkel (ebből két nagykorú, akikkel nem könnyebb) - 2-3 évvel a válás után - ismerkedett meg élete szerelmével, ami még ma is tartana, ha nem veszítette volna el egy súlyos betegség miatt. Így is majdnem 10 gyönyörű évük volt együtt.


Amiatt meg ne bánkódj, amit mondott. Az Ő döntése volt akkor, hogy gyermeket szül, nem Te tehetsz arról, hogy nem sikerült a házassága, és Ő bezárkózott. Neki nem volt bátorsága új párt keresni. Most meg sír, hogy elszállt az ifjúsága?

Amit tehetsz: mond neki, hogy 37 évesen nem kell lehúzni a rolót. Igen is fiatal, és lehet még tartalmas élete, teljes családja.


Nálam pl. csak 5 évvel idősebb. Akkor 5 év múlva én is ezen sírok majd?

2013. júl. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 25. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!