Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » "Ahhoz hogy a házasságod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Ahhoz hogy a házasságod boldog legyen meg kell értened valamit a szeretet nem érzés hanem döntés! " Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

2012. okt. 24. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Azt, hogy egy mondatban művészet ennyi helyesírási hibát ejteni.
2012. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek. Persze, kell, hogy legyen egy alap érzés, vonzalom, miegyebek, de ezek nem fogják működtetni a házasságot. Működtetni a tudatos, kölcsönös cselekvés működteti. Nagyon sokan gondolják úgy, hogy ott van a másik, megszereztem, mostantól nem kell érte küzdeni! Dehogynem kell, onnantól kell csak igazán küzdeni!


Szavakkal, tettekkel, együtt töltött idővel, a problémák megoldásával, stb. A házasságot ez működteti! Szeretheted akármennyire a másikat, ha az első problémának megfutamodsz, vagy ha elkényelmesedve várod, hogy a kapcsolat működjön - nem fog!

2012. okt. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tetszik a #2 valaszolo velemenye! a napokban en is sokat gondolkoztam ezen. Rengeteg valas tortenik manapsag es tobb mint valoszinu, hogy az egyik oka ez. Vak szerelembe hazasodnak aztan par ev mulva eszbekapnak h hoppa nem vagyok szerelmes ..Uram Atyam.. mi lesz most, talan nem o az igazi valni kene.. pedig a dontes nagyon fontos szerepet jatszik. Emlekszem egy "parkapcsolat" eloadason megkerdeztek egy hazapart mitol mukodik olyan jol a hazassaguk? termeszetesen voltak erzelmek mikor osszehazasodtak. De amikor kezdett a szerelembol szeretet lenni a no azt mondta: "Tudjatok en nem csak szeretem a ferjem hanem eldontottem h szeretni akarom"
2012. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan. Ha helyes vagy, akkor a nők belekukkantanak a tárcádba és eldöntik, hogy szerelmesek lesznek beléd vagy sem. Ha csúnya vagy, de pénzes, akkor egy ideig maradnak. A többi variációt nem mondom, mert nincs értelme.
2012. okt. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A szeretet egyrészt érzés. De az, hogy tartós lesz-e, hogy meg tudunk-e maradni szeretetben együtt, az már döntés kérdése.
2012. okt. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet. Nem tudod eldönteni, hogy szeress valakit vagy ne. Ha már szereted (vagy nem) akkor már eldöntheted hogyan cselekedj, tett jobbá, stb, de a semmiből nem lesz szeretet egy döntés miatt.
2012. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolso! Termeszetesen arrol van szo, hogy HA mar szeretsz valakit utanna hozod meg ezt a dontest, nem a semmibol..
2012. okt. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Igaz.


Egy 'sima' kapcsolat azért jön létre, mert kialakul a szerelem, a kötődés, a szeretet (kapcsolatnak nem azt az eshetőséget nevezzük, amit a fenti úriember sziveskedett felvázolni nekünk... csak mondom.)


A házassághoz - a jól működő házassághoz - ez nem elég. A házasságban gyerekek vannak, hosszú együtt töltött évek vannak, nehézségek, hullámvölgyek vannak. A szerelem túl illékony dolog ahhoz, hogy úgymond elbírja a hátán ezeket a problémákat. Ha el is tűri egy ideig, egyre kopik, egyre fárad, egyre inkább azt kezdi érezni, hogy a házastárs inkább teher, mintsem segítség, biztos, boldog háttér.

Az ilyen gondoknál jön képbe az ész, a határozott döntés a párunk és a kapcsolatunk mellett, az érzelmi intelligencia (aminek legalább annyi köze van az értelemhez, mint az érzelemhez.).


Nálunk, Csongrád megyében a megcsalás például kizárja azt, hogy az adott házasság jó házasság legyen. A megcsalás is döntés, éppúgy, mint a hűség, vagy az, hogy bár a férjünk/feleségünk kihúzta a gyufát valamivel, nem az lesz az első dolgunk, hogy üvöltsünk vele. Ugyancsak döntés a párunk lelkét ápolni ahelyett, hogy kényelmesen elterülnénk egy jó könyvvel a szomszéd szobában. Döntés kiállni a kapcsolatunk mellett bármilyen "támadással" szemben. Sorolhatnám még, de minek. Szerintem elég érv volt ez az állítás mellett.

19L

2012. okt. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
marhaság. a szeretet vagy van, vagy nincs. én eredetileg a hűséggel kapcsolatban hallottam ezt az idézetet, úgy még igaz is.
2012. okt. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk, Csongrád megyében a megcsalás például kizárja azt, hogy az adott házasság jó házasság legyen."


valahogy van egy olyan érzésem, hogy ez nemcsak Csongrád megyében van így...

2012. okt. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!