Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem értem! Egyes szülők miért...

Nem értem! Egyes szülők miért nem engedik a gyereküket szinte sehova?

Figyelt kérdés

Vannak olyan barátaim, ismeröseim akiket a szüleik szinte nem engednek sehova, ha pedig igen, akkor is időre kell haza érniük. Mentünk volna fesztiválozni, de elmaradt, mivel a szülök nem engedtek a majdnem 19 éves lányukat/ vagy egy másik esetben egy másik 18 éves lányt. Egyszerűen nem értem. Engem anya mindenhova elenged, csak szolnom kell, nincsen megszabva hogy meddig maradok.

Leakartunk menni sátorozni egy strandra, de a szülők nem engedték a lányukat, mivel a sátor az milyen stbstb. Vagy haza kell érnie bulibol hajnali 2-3ra. Nem értem, akkor már miért nem maradhat 5ig amikor már világosodik is?

Engem anyum tényleg enged mindenhivá, sőt sokat szokott mesélni arról, hogy mikor ilyen idős volt ő hol bulizott, miket csináltak, és sokszor mondja hogy maga az utazás(hogy messzebb van) sokkal jobb volt mint a buli, hiszen kalandosabb stb:)

Itt is sok olyan kérdést olvasok, hogy a gyermekem 17 éves elengedjeme bulizni ? És teljesen felfoghatatlan nekem hogy van olyan szülö akinek megfordul a fejében hogy nem engedi el szorakozni a gyermekét.

Én persze elhiszem hogy féltik a gyerekeiket, hisz sokminden nem magán a gyereken mulik(pl ha bántják, megeröszakolják) de ha nem engedik sehova a gyereket milyen élményei lesznek? Miért kell ilyen szinten félteni a szinte felnőtt gyerekeiket?


2013. júl. 26. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

[link]


Na pont ezért. Persze egy 17 évest már engednék, de ennél fiatalabbat nem.

2013. júl. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudhatod mi a valós indok, lehet a szülőknek nem tellett fesztivál jegyekre.


A nagy bulizásokra pedig ez a heti történet ugrott be.

[link]

2013. júl. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem a pénz miatt ezt biztosra tudom :)

Persze vannak ilyen dolgok is hogy megeröszakolnak lányokat stb. De miért kell egyböl a rosszra gondolni? Igen, tudom elővigyázaosnak kell lenni, de higyje senki hogy egy naív fiatal csitri vagyok aki nem fél ilyenektől. De amikor már a szülök tulzásba viszik a féltést..:S

2013. júl. 26. 19:47
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is nevetséges, amikor egy 19 éves lányt nem engednek sehova. A megerőszakolós sztoriról meg annyit, hogy meg kell tanítani a lányoknak, hogy:

1) nem isszuk magunkat öntudatlanra, mert rossz emberek kihasználják

2) nem fogadunk el semmit, amit nem előttünk bontanak ki és nem hagyjuk ott sehol az italunkat felügyelet nélkül

3) csapatban járunk, a barátnők soha ne veszítsék el egymást


Amúgy pont hogy hajnali 2-3 között a legveszélyesebb hazafelé menni, akkor van a legtöbb furcsa népség az utcán ezt a lehető legnagyobb hülyeség kikötni. akkor inkább maradjon ott reggelig és induljon haza ez első normális járattal. Egyik barátnőmet is hazakényszerítette az anyja, hogy nem aludhat velünk egy rendes, elkerített, fizetős kempingben a Balaton mellett, hanem szálljon fel vmi vonatra hajnali 1-kor és menjen haza. Na sejtheted... Tök sötétben kutyagolni 20 percet az állomásra (elkísértük) de aztán a vonaton beszólogattak neki vmi részegek, majd a kalauz háromszor is megkérte a kezét.


Egy 15 éves lány esete miatt pedig nem lehet mindenkit eltiltani innentől kezdve mindentől. Az utakon is meghalnak, holnaptól ne üljünk kocsiba, mert a buszoknak jobbak a statisztikái? Dobjuk ki a kutyát, mert a média lehozott tegnap egy sztorit egy kutyáról, aki gyerekre támadott? Meg kell találni az egyensúlyt, mert a 15 éves lánynak valóban nem lett volna helye egy ilyen helyen, de a 19 éveseket már nem lehet óvni a széltől is.

2013. júl. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Végre valaki megértette a kérdésem lényegét :) erröl beszéltem én is, hogy nem lehet mindentöl, még a széltöl is ovni a gyereket. Szerintem is sokkal veszélyesebb hazafelé császkálnia mint hogy többen sátoroznak vagy házat bérelnek.:) Annyira nem szeretem amikor csak a szörnyüségeket látja valaki(mint a megeröszakolt 15 éves lány) Én ezzel ugy vagyok, hogy igen, a mai világban előfordul hogy egy fiatal berugik(nekem is volt ilyen..) de mellettem mindig ott voltak a barátaim, és ez forditva is igaz. vigyáztam rájuk énis ilyen esetben)
2013. júl. 26. 20:09
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

19 évesen hetijegyem volt a Szigetre. a fizetésemből vettem, költőpénzt sem anyámtól kértem. 18 évesen mehettem először egyébként fesztiválra, de csak 1 napra, akkor is a 25 éves barátommal, aki vigyázott rám.

bulizni már 16 évesen jártam, ráadásul budapesti vagyok, anyum féltett is rendesen, de tisztában volt vele hogyha nem enged, akkor nem lesz semmi élettapasztalatom, nem fogom tudni kezelni a necces helyzeteket idősebb koromban. egy karcolás nem esett rajtam, sem akkor, sem most.

így 25 után már a veszélyérzetem is kialakult, előtte jóval szeleburdibb voltam, de az őrangyalom éberen repkedett felettem :)


ha a szülő normálisan neveli a gyerekét, megtanítja a normális viselkedésre, óvatosságra inti, akkor nem eshet komolyabb baja. pláne ha nagyobb társaságban megy bulizni, ahol figyelnek egymásra a barátok. az én körömben pl felelősséget vállaltunk egymásért, ha valaki jobban felöntött a garatra, akkor együtt vittük haza, ápolgattuk, nem hagytuk magára.


hálás vagyok anyámnak, h nem zárt üvegkalitkába.

2013. júl. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
18 év alatt tökéletesen megértem ha egy szülő nem engedi el a gyerekét bulizni. Lehet ők amerikai szemmel nézik a helyzetet ahol még mindig 21 éves kor felett vagy nagykorú.
2013. júl. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Mert minden szülő félti a gyerekét valamilyen szinten.
2013. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha gyereked lesz te is megtudod. Ráadásul egy 15-16 évesnek még semmi helye az éjszakában.
2013. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

hajnali 2-3 óra az nem egy katasztrófa bár a hazautazást egy olyan messzi helyről én nem úgy oldanám meg...

de mondok durvábbat: barátnőmet nyáron csak este hatig engedték el (jó esetben), pedig mi csak sétáltunk a környéken, nem is buliztunk... Pedig 18 éves ő is.

2013. júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!