Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit reagálnátok? "nem mehet...

Mit reagálnátok? "nem mehet náluk szülői felügyelet nélkül a gyerek"

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves fiam akit nyárra vagy anyámra, vagy sógornőmre bízok. Inkább sógornőmet választottam bár nem vagyunk valami jóban, de a gyerek jobban érzi magát ott, mivel van egy vele egykorú és egy 2 évvel idősebb unokatestvére ott. Sógornőm nem dolgozik, mivel sógorom nagyon jól keres, ő nem hajlandó kis pénzért elmenni. Állítólag szívesen vigyáz a fiamra, ezt mondta eddig. Most volt egy kis balhé a gyerekek hülyéskedtek a medencébe, az ő kisebbikje víz alatt maradt, de végül nem lett semmi baja. Sógornőm szerint az én fiam hibája, kezelhetetlen, rossz. Nem az! Eddig sosem panaszkodott ő sem. Kijelentette, hogy nem mehet többet oda a gyerek. Persze ezek után nem is szívesen engedném, nagyon felhúztam magam, de a fiam nagyon oda akar. A gyerek kedvéért beszélnétek a sógornőmmel vagy szóba sem állnátok vele többet?
2013. júl. 22. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha eleg kategorikusan kijelentette, nem vinnem. Ha a fiad vagyik oda, akkor hagyd, hogy kicsit lenyugodjon es utana beszelj vele.
2013. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ezt a dolgot 2 oldalról kellene megvizsgálni. A te oldaladról, illetve a sógornőd oldaláról. Ha fordított esetben a te fiaddal történt volna valami, vagy csak rossz iránya is elmehettek volna a dolgok, te is biztosan megijedtél volna. Főleg, hogy nem voltál ott, és nem tudhatod, hogy mi történt. Gondolom a sógornőd nagyon megijedt, és aggodalmában, idegességében mondta ezeket a fiadra, illetve, hogy az ő hibája lenne...természetesen ez nem szép dolog, de lehetséges, hogy fordított esetben hasonlóan reagálnál te is. Úgy gondolom, hogy egy beszélgetést megérne, ha már lecsillapodtak a kedélyek, hogy mégis mi történt, valóban így gondolja-e amiket mondott korábban. Nektek is jó ha tisztázzátok a dolgokat. Ha a helyzet változatlan és továbbra sem mehet a gyereked, akkor nincs más választás, nem megy. Végül lehet, hogy a sógornőd is megenyhül és esetleg belátja, ha rosszul ítélte meg a dolgokat.
2013. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

'bár nem vagyunk valami jóban'

- nem adnám oda a gyereket, akivel nem vagyok valami jóban. Ami történt, elég ijesztő és a gyereknek meg jó tanulság: elmondod, azért nem mehet oda, mert megijesztette őket. Marad anyuka. Majd ellesznek.

2013. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem beszélhetsz vele, ha a fiadnak hiányzik a többi gyerek. Szerintem nem kellett volna ezen kiakadnia, csak játszottak a gyerekek. Előfordul, hogy az egyik elesik vagy ilyesmi. Bocsánatkérés és magyarázd el neki, hogy nem a fiad tehet róla. Megesik az ilyen baleset. Mondd neki, hogy beszéltél a fiaddal és ő is vigyázni fog. Megértem őt is, hogy félti a fiát, de ez nem nagy ügy. Beszéljétek meg. Vagy esetleg nem lehetne megoldani, hogy egy hétvégén ha te is ráérsz elviszed a fiúkat kirándulni vagy nálatok legyenek?
2013. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Nagyjából egyetértek a fentiekkel, de sztem első körben a férjeddel beszélj, hogy tegye helyre a testvérét.

egyébként meg csak naívan megkérdezem: nem neki kellett volna vigyázni a gyerekekre??? ő hol volt??? miért nem figyelt??? könnyebb egy "idegen" gyereket hibáztatni mint elismerni hogy a saját figyelmetlenség miatt majdnem megfulladt a saját gyereke...

szóval érdekes kérdés ez a "kinek a hibája?".

2013. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
hát nem pont ilyen eset volt nálunk, de hasonló. sogórnőm lányai 8-6 évesek, enyém pedig 4. mi sem vagyunk jóban többek között az eltérő nevelési elvek miatt sem, ő nagyon engedékeny, jóformán leszarja hgoy a gyerekek mit csinálnak és mit nem, akkor szól rájuk ha vér folyik... Lányom sokat volt náluk játszani mert nagyon szereti az unokatesókat. egyszer elmondta hogy a nagyobbik lány rendszeresen lehuzgálja a bugyiját és fogdossa őt. Kiakadtam hogy ez mégis hogy fordulhat elő. NEm engetem oda többet a lányomat. Persze megsértődött a sogórnőm, mert ő meg nem hitte el hgoy ilyen tényleg megtörtént. mellesleg tényleg megtörtént mert mikor nálunk voltak akkor is csinálta... azóta muszájból vagyunk jóban, ami azt jelenti hogy látszólag jóban vagyunk , családi összejöveteleken, de az én gyerekem többet oda nem megy. ha a fiad csinált valami csacsiságot akkor megértem ha kiakadt. nyilván te is kiakadtál volna. bár nyilván bocsánatot kérhet a fiad, és a sogórnőd is megbocsájthatna és nyilván nem szándékos volt, de ha már úgysem vagytok jóban, akkor minek eröltetni?
2013. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%

Sztem a sógornődnek már a hócipője is tele volt, h 3 gyerekre kell vigyáznia.

Ez az eset kapóra jött neki, hogy kitegye a szűrötöket, ez van.

Én is megijedtem volna a helyében, mi az, h "a kisebbje a víz alatt maradt, de végül nem lett semmi baj"?

NEm hiszem, hogy ilyen lazán vennéd, ha a te fiad maradt volna a víz alatt.


A másik, h ha több lehetőségem van a gyereket elpaterolni nyáron, nem azt a nőt fogom választani, akivel nem vagyok jóban.

2013. júl. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!