Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekek elhelyezése -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekek elhelyezése - váltott felügyelet, próbáltad?

Figyelt kérdés
Szeretném a segítségeteket kérni, akinek van tapasztalata a témában kérem, ossza meg velem! Konkrétan arról van szó, hogy a gyerekek egyik héten az apjukkal a másikon az anyukájukkal élnek (10 év alattiak). Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

2013. máj. 24. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Ismerősöknél van így, és szerintem a legjobb a gyereknek és a szülőknek is

Nincs veszekedés a gyerektartást, és a gyerek ugyan annyit van mindkét szülővel.

2013. máj. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk így van. Most 5 éves. Már négy éve elváltunk, mostanra alakult ki ez a fele-fele arány. Mire vagy kíváncsi?
2013. máj. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Rokonéknál így van, és szerintem is ez a legemberibb hozzáállás. Mondjuk arra figyelni kell, hogy a gyereknek mind a két helyen meglegyenek a ruhái, meg egyéb apróságai, hogy azokat ne kelljen hurcolnia.
2013. máj. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
egyik barátnőméknél is így volt, csak azzal megspékelve, hogy külön városban lakott a két szülő (jó, volt közöttük 30 km de akkor is). szegény lánynak mindig a tankönyveivel volt baj, soha nem volt nála semmi a suliban, mert a másik szülőnél hagyta. meg mikor szóltak csütörtökön, hogy másnap sulis ünnepség, de az ünneplő ruhája a másik helyen volt és már nem tudott érte elmenni, meg ilyenek. szóval én ezt az oldalát láttam, nem szeretett két helyen lakni.
2013. máj. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Nem hiszem hogy bele megy a bíró 10 év alatti gyereket nem lehet ide oda rángatni ilyenkor még stabil környezet kell.
2013. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bíróság mindenbe belemegy amibe a szülők megegyezne.
2013. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5: Nehogy már a bíróság döntsön a mi gyerekünk életéről, ha mi meg tudunk egyezni közösen:) Egyébként hivatalosan nálam van elhelyezve, ebben állapodtunk meg, és elvileg gyerektartást is kapok. Elvileg, vagyis inkább jogilag. Egyébként meg azt csinálunk amit akarunk. Vagyis ami szerintünk a fiunknak jó. És mi ezt látjuk jónak. Boldog, kiegyensúlyozott gyerkőc. A voltférjem nagyon jó apa, ugyanúgy megérdemli, hogy vele legyen mint én. Vagy most valaki mondjon le a saját gyerekéről önként és dalolva? Én úgy gondolom a gyereknek is kellenek a szülővel közös élmények. Ez kéthetente, vagy még max pár óra délutáni együtt töltésben nem olyanok. Az apával való együttlét, vagy a nevelés, harcok ugyanúgy kellenek, mintha teljes családban nőne fel. Az ideális persze az lenne, ha anya-apa együtt lenne, de hiszek benne, hogy ez a második legjobb lehetőség.
2013. máj. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Férjem szeretné ezt, de szerintem nem jó a gyerekeknek. Konkrétan arra lennék kíváncsi, mik az előnyök, hátrányok? Köszi
2013. máj. 25. 06:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Nézd, ha mindkét helyen megvan a maga kis szobája, biztonságot adó kis tárgyak - nyilván érdemes kettőt beszerezni belőlük- es mindkét helyen megkapják a megfelelő figyelmet es gondoskodást, akkor jo a gyereknek. Sot, a legjobb. A környezetemben tobb ilyen is van, ráadásul az egyik helyen pici volt meg a kisfiú, másfél eves, amikor igy döntöttek a szülők, a kislány pedig épp az iskolát kezdte. Mindkettő kiegyensúlyozott, boldog gyerek. Mindkét szülőnel jol érzik magukat.
2013. máj. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A bíróság feladata a gyerek érdekeit nézni így felülbirálhatja a szülöket akiket gyakran a saját érdekik hajtanak.

Attól hogy a szülök megegyeznek a bíróságnak még vizsgálnija kell hogy észerü-e a megállapodás, mert az ő dolguk külső szemlélöként nézni a teljes képet erre a vállás közepén lévő szülök gyakran nem képesek.

2013. máj. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!