Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valami ötlet arra, hogy...

Valami ötlet arra, hogy hogyan értessem meg anyuval, hogy kicsit félreérti a helyzetet?

Figyelt kérdés

Ez ilyen "first world problems"-féle helyzet lesz, de engem egyre jobban bosszant, szóval ideje lenne már valami megoldást találni rá. Legalábbis jó lenne.

Valahogy úgy indult, hogy elkezdődött a gimnázium, és nekem lett egy viszonylag jó fiú barátom (én lány vagyok, bár a tényből, hogy kiemeltem, hogy fiú, ez sejthető volt), még csak nem is az a sülve-főve együtt vagyunk típusú barátság, tehát abszolút barátság a dolog. Körülbelül egy hete egy iskolai szervezésű útra mentünk mindketten, szóval amikor indultunk ott voltak a szülők, meg mindenki is, és ugye szóba elegyedtünk, megismerkedett a szüleimmel,és viszont, mivel elég sokat beszél a családjáról, örültem ennek, meg annak is, hogy úgy tűnt elég jól szót értenek egymással a felnőttek is. Anyukám már úgyis régebb óta kíváncsi volt rá.

Nem mondhatnám, hogy anyu régebben másképp gondolkodott volna róla, neki megvan a fix elképzelése, hogy egy fiú-lány barátság nem működik, és már régebben is hangoztatta, hogy ez a fiú szinte egészen biztosan odáig van értem. De amióta megismerkedett vele, szinte le se bír szállni a témáról.

Ilyeneket mond, hogy meghatotta, hogy a lányát így látja egy fiúval, meg, hogy milyen rendes srác, és hogy törődik velem, és szerinte helyes is, és abszolút illik hozzám, és különben is annyira "cukik" vagyunk/voltunk. Ráadásul a rokonoknak is úgy mesélgeti, hogy nekem "pasim" van, ami kicsit kellemetlen, mert csak barátok vagyunk, ő meg jó, hogy nem tervezte el az esküvőnket!

Ezt anyu is tudja, többször el is mondtam neki, erre két dolgot szokott reagálni, az egyik, hogy "Mi még nem tudhatjuk, mi lesz belőle." (nem mondom, van egy halvány sejtelmem...), a másik pedig, hogy "Ezt kívülről jobban lehet látni.", és ilyenkor arra hivatkozik, amit korábban meséltem neki (és már bánom, hogy elmondtam), hogy eléggé összeboronáltak minket a suliban (körülbelül mint a nyolcéveseknél), de ő ezt nem úgy veszi, hogy esetleg semmi kedvem ezt hallgatni, amikor nyári szünet van, amit egész évben hallgatok, és amúgy se szívesen teszem, hanem úgy, hogy a társaink is azt látják, amit ő, és azért mondják.

Tudom, hogy elég dedós probléma, de a sok kicsi sokra megy-módjára én már igencsak besokalltam ettől.

Bezzeg amikor a legjobb barátnőm átjött, anyám még a nevét is elfelejtette. :(

És kicsit tartok attól is, hogy ha (a reméljük nem is olyan távoli) jövőben tényleg lesz valakim, akkor őt nem fogja kedvelni, mert nem azzal a sráccal jöttem össze, akit ő "kinézett nekem".

Tudom, hogy elég dedós probléma, de ha valaki végigolvasta, annak ezer hála. Jól jönne egy-két ötlet, hogy mivel próbálkozzak még, hogy esetleg leálljon, de továbbra is meg lehessen vele beszélni, mi történt velem a suliban (sok mindent elmondok neki, fontos, hogy jó legyen a kapcsolatunk, ezért ha valakiről egyszer csak nem beszélnék többet, főleg, mivel csak az az egy valaki érdekli, az feltűnő lenne).

Esetleg ha valakivel történt bármi hasonló (nem hinném, hogy én vagyok az egyetlen, akinek a szülei kiszemelnek valakit), az leírhatná, vele mi volt.

16/L



2013. júl. 31. 17:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
és ha azt mondanád neki: Anyu, na ugye megmondtam neked, a srác kézen fogva sétált egy csajjal és csókolóztak. Úgy örülök neki!
2013. júl. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Ja, már próbáltam ilyesmit, de anyám közölte, hogy nem veszi be. Még a srácnak is próbáltam csajt szerezni, de ő meg közölte, hogy biztos csak azt akarom, hogy mással boronálják össze, és ne velem.

Átlátszó vagyok. :D

2013. júl. 31. 17:20
 3/26 anonim ***** válasza:
75%
hoppá, szóval a srácnak kellenél ... bent vagy a slamasztikában :)
2013. júl. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem, a srác tudja, hogy engem nagyon frusztrál, hogy összeboronáltak minket, és ezért mondta, amit mondott. Nem kellek neki, csak tudta, hogy ez volt a szándékom.
2013. júl. 31. 17:25
 5/26 who i am válasza:
47%
Ugyanebben a helyzetben voltam 14 évesen, a legjobb barátom fiú volt (egyébként a mai napig ő a legjobb barátom) és anyukám állandóan azzal jött, hogy milyen jó "férjanyagot" találtam és állandóan összeakart minket boronálni. Több, mint 11 év telt el, 7 éve vagyok együtt a párommal, de még mindig azt hallgatom anyukámtól, hogy a fiú barátomat kellett volna választanom. 1000 kifogás után is csak mondja, mondja. :) Ez engem nagyon sokáig bosszantott, ma már csak nevetek rajta. Anyukád biztosan jót akar neked, engedd el a füled mellett.
2013. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Atyám, 11 év ebből... Nem hangzik jól. :D

Viszont köszönöm a választ, remélem azért anyád megbékélt a vőlegényeddel.

2013. aug. 1. 13:24
 7/26 anonim ***** válasza:
22%
Anyukádnak igaza van. A fiú biztos, hogy nem "barátként" tekint csak rád. Egy törvényszerű.
2013. aug. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ha az nem jött be, hogy a srácnak próbáltál barátnőt kamuzni, miért nem próbálod fordítva? Kitalálhatnál magadnak egy "szerelmet" és áradozhatnál arról a srácól néha neki. Kérhetnéd a tanácsát anyukádnak, hogy miképpen keltsed fel a figyelmét egy kicsit dősebb srácnak, aki mondjuk zenél vagy akármi, ami annyira nem teszi egyértelművé ki is lehet az. A lényeg, hogy a haverodról tereld el a figyelmét valaki mással, aki neked tetszik.
2013. aug. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy magyaráznod kellene a bizonyítványodat.

Majd meglátjátok mi lesz és kinek lesz igaza (ha összejössz a sráccal akkor hülyén jön ki, hogy most mennyire erőlködsz az ellenkezőjét bizonyítani, ha meg nem akkor meg tök mindegy ki mit gondol most).

2013. aug. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a legbosszantóbb tényleg az lehet, hogy anyád másoknak mondja, hogy ti együtt vagytok...


Szerintem tojd le :) De mindig javítsd ki mások előtt, ha tudod!

2013. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!