Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet ilyen zsugori apám?

Hogyan lehet ilyen zsugori apám?

Figyelt kérdés

Mindenen spórolni akar, elég hülye módon. Felhoztam neki az iskolakezdés témát, hogy kéne venni: írószereket, füzeteket, táskát, tolltartót, tornazsákot. Kezdem az elején.

6. osztályban vettem egy Nike táskát, ami kb. 6-7 ezer forint volt. Azt használtam 6., 7., 8. osztályban, vigyáztam rá nagyon. Aztán jött a gimnázium, és venni kellett új táskát (mert a régi szétjött). Apám azt mondta, hogy max. 4 ezer forint lehet, és csak a teszkóban’ vehettem meg. Ezt használtam kilencedikben, viszont ez egy év után szétjött (kiszakadt a könyvek sarkánál). Szóval idén is kell venni egy másikat. Én interneten kinéztem egy Nike táskát, 6 ezer forintért. De mikor felhoztam apámnak, azt mondta, hogy túl drága. Minden évben kapunk új tolltartót, az előző az 2500 forint volt. ugyan abban a webáruházban kinéztem egy jó kis tolltartót, ami 2 ezer forintba kerül. És azt mondta, hogy drága. És kinéztem ugyanott egy tornazsákot 3 ezer forintért, és erre is ezt mondta drága. Az előző (vagyis a kilencedikben használt) tornazsákom kb. ezer forint volt, és ennek jóvoltából megadta magát a varrás egy hónap alatt, és váltottam a régire. De ez semmi. Én diszgráfiás vagyok, és csak laptoppal tudok gépelni a suliban. Év elején kaptam egy 3-4 ezer forintos táskát, ami amúgy nem rossz, de láttam egy nagyon király táskát, ami 2 ezer forint, erre is nemet mondott. És most mondtam neki hogy kéne egy kensington zár a laptopomhoz, mert nem hurcolhatom magammal mindenhova. Egy sima mezeit néztem ki, ami 1000 forintba kerül, azt mondta, hogy fölösleges. Na most ehhez mit szóltok?

(Ui: Zsebpénz nem nagyon kérek, max havonta kérek egy ötszázast, hogy elmenjek a haverokkal valahova.)



2013. aug. 1. 21:59
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
33%
mennyi idős vagy? diákmunkát nem tudsz vállalni?
2013. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
69%

Na ne mond már,hogy te laptoppal jársz suliba és arra írsz írás helyett. Basszus nálunk még a diszlexiások is kézzel írnak. Ha ezt megtehetném én is ezzel járnék.

Amúgy miért kell évente új tolltartó és tornazsák?

2013. aug. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
30%
Számold össze, hogy mennyit akarnál költeni, és akkor rájössz, hogy egy-egy dolog esetleg még nem lenne túl sok, de összesen igen, mert ez 15-16ezer Ft és az nem kevés.
2013. aug. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

#1 Sajnos nem kaptam semmilyen munkát, pedig még most is keresek. :(

#2 Mivelhogy nem tudok írni normálisan, olyan mint ha rajzolnék.

2013. aug. 1. 22:07
 5/45 A kérdező kommentje:
16/F
2013. aug. 1. 22:07
 6/45 anonim ***** válasza:
33%

500 ből max egy nagy adag fagyi jön ki.

Talán át kellene nézned a szüleid költségvetését, és gondolatban abból gazdálkodni. Aztán írd meg, mire jutottál.

2013. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
33%
Anyud?
2013. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

Na ne gyere már a Kádár korszakkal, az (ha jól emlékszem)57–89 között volt, most meg 2013 van.

Táska: 6000 Ft

Tolltartó: 2000 Ft

Tornazsák: (most néztem másikat) 2000 Ft

Zár: 1000 Ft

(A táska nem fontos)

Összesen: 11 ezer forint, ami nem 15-16

Az anyagi helyzetünk átlagos, nem vagyunk gazdagok, de szegények se.

2013. aug. 1. 22:14
 9/45 A kérdező kommentje:
Holnap megpróbálok vele is beszélni. :)
2013. aug. 1. 22:15
 10/45 anonim ***** válasza:
39%
Tolltartó:Minek? Miért nem jó a tavalyi?
2013. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!