Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet ilyen zsugori apám?

Hogyan lehet ilyen zsugori apám?

Figyelt kérdés

Mindenen spórolni akar, elég hülye módon. Felhoztam neki az iskolakezdés témát, hogy kéne venni: írószereket, füzeteket, táskát, tolltartót, tornazsákot. Kezdem az elején.

6. osztályban vettem egy Nike táskát, ami kb. 6-7 ezer forint volt. Azt használtam 6., 7., 8. osztályban, vigyáztam rá nagyon. Aztán jött a gimnázium, és venni kellett új táskát (mert a régi szétjött). Apám azt mondta, hogy max. 4 ezer forint lehet, és csak a teszkóban’ vehettem meg. Ezt használtam kilencedikben, viszont ez egy év után szétjött (kiszakadt a könyvek sarkánál). Szóval idén is kell venni egy másikat. Én interneten kinéztem egy Nike táskát, 6 ezer forintért. De mikor felhoztam apámnak, azt mondta, hogy túl drága. Minden évben kapunk új tolltartót, az előző az 2500 forint volt. ugyan abban a webáruházban kinéztem egy jó kis tolltartót, ami 2 ezer forintba kerül. És azt mondta, hogy drága. És kinéztem ugyanott egy tornazsákot 3 ezer forintért, és erre is ezt mondta drága. Az előző (vagyis a kilencedikben használt) tornazsákom kb. ezer forint volt, és ennek jóvoltából megadta magát a varrás egy hónap alatt, és váltottam a régire. De ez semmi. Én diszgráfiás vagyok, és csak laptoppal tudok gépelni a suliban. Év elején kaptam egy 3-4 ezer forintos táskát, ami amúgy nem rossz, de láttam egy nagyon király táskát, ami 2 ezer forint, erre is nemet mondott. És most mondtam neki hogy kéne egy kensington zár a laptopomhoz, mert nem hurcolhatom magammal mindenhova. Egy sima mezeit néztem ki, ami 1000 forintba kerül, azt mondta, hogy fölösleges. Na most ehhez mit szóltok?

(Ui: Zsebpénz nem nagyon kérek, max havonta kérek egy ötszázast, hogy elmenjek a haverokkal valahova.)



2013. aug. 1. 21:59
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
Beszelj a szuleiddel, hogy szeretnel zsebpenzt.
2013. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Egy próbát megér. :)
2013. aug. 2. 17:27
 33/45 anonim ***** válasza:
100%
Eddig meg sem próbáltad és itt zokogsz? Na szép!
2013. aug. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
Nem jött be...
2013. aug. 2. 19:02
 35/45 anonim ***** válasza:

Külön-külön szerintem egyik sem különösebben drága, csak ha mindent akarsz, akkor azért elég sokra jön ki. Vannak olyan emberek, akiknek nagyon rááll az agya arra, hogy minden drága, drága, drága, és ha 500 forint az a táska, akkor is drága...

Szerintem próbálj megállapodni vele egy max. összegben, amit te döntesz el, mire fordítasz ezek közül. Pl. ha van 10 ezer forintod, akkor neked kell döntened, hogy 6 + 3 +1, a nike táskáért, tornazsákért és kensingtonért, de akkor kimarad a laptoptáska és tolltartó, vagy veszel inkább egy nem nike táskát olcsóbban és akkor belefér a laptoptáska is. Vagy egyéb variáció. És akkor nem is lépnétek túl a családi büdzsét, és te is jobban látnád, mi mennyire drága vagy nem drága, ha be kell osztani a pénzt.

2013. aug. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Laptoptáska, és tolltartó nem kell mégse. A táska akciós lett, most csak 5 ezer forint, a tornatáska 2 ezer forint, a zár pedig 1000 forint. Ez így összesen 6 ezer forint. Ami érdekes, hogy az mondta nekem, hogy a 2 ezer forint sok egy torna táskáért, de az öcsémnek ma vett egy 3 ezer forintosat.
2013. aug. 3. 19:38
 37/45 A kérdező kommentje:
Nem 6, hanem 8. :)
2013. aug. 3. 19:40
 38/45 anonim ***** válasza:
Nemhogy örülnél a hálátlan mindenedet! Még mielőtt hisztiznél 93as vagyok tehát nem öreg, de nekem 14 évesen dolgoznom kellett hogy a hugommal ENNI tudjunk egyáltalán! Nemhogy ilyen táska olyan tolltartó! Remélem csődbe mentek anyagilag és megtudod milyen amikor a megélhetésért kell küzdened! Akkor majd meg tudod becsülni és tudsz majd vigyázni a cuccaidra! Elkényeztetett taknyos!
2013. aug. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

Abban igazat adok a kérdezőnek, hogy pár dologból érdemes márkást venni, mert tovább bírja. Voltak ilyen noname táskáim, elszakadt a pántjuk, stb. Tényleg olcsóbb egyszer megvenni a márkásat ami bírja több évig. (nálunk a cipőn megy mindig a cirkusz, mamám vesz a kínaiban valami béna cipőt párezerért... olcsó ugyan, de fél év után sz.rrá megy, vehet újat.. az én Nike cipőm 4 év után is olyan mintha új lenne, szerintem már rég többet költött mama cipőre mint én, pedig pont ő akar spórolni.)

Tolltartót mondjuk én se értem, minek évente új. :D nekem 4-5 évet simán kibírnak.

Tornacuccnak meg jó egy szatyor, és/vagy beletuszkolod a táskádba.

2013. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

ma 14:27

A kínai cuccok akkor is sz.rrá mennek, ha az ember vigyáz rájuk. Pl. 68 éves mamám nem rohangál meg rugdosódik mégis tönkremennek a cipői :D Nekem is elszakadt a táskám pántja, mert nem bírta ki a pár kilót ami benne volt.

2013. aug. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!