Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fel szeretném venni a kapcsola...

Fel szeretném venni a kapcsolatot az apámmal, akit még életemben nem láttam. Akivel már történt hasonló, adna tanácsot?

Figyelt kérdés

Van, aki azt mondja, hogy ne, mert lehet hogy csalódnék, van, aki meg biztat. Jó lenne ilyen történeteket hallani másoktól is, vagy csak tapasztalatokat, tanácsokat. Kicsit félek... Megtaláltam a Facebook-on, de még totojázom. Lehet, hogy inkább ki kéne maradnom továbbra is az életéből?

Állítólag születésemkor börtönbe került néhány évre. Én arra gondolok, hogy szégyellte volna magát, ha pár év után csak úgy megjelenik, így inkább hagyta a dolgot, és ezért nem keresett, de nem tudom... Azóta lett egy másik családja, gyerekekkel...

(18 éves lány vagyok)



2013. aug. 2. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben az esetben csakis a szívedre hallgass, és senki másra!
2013. aug. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy neki is kellemetlen lenne, ha hirtelen felbukkannál az életében, ami nagyon rosszul fog neked esni, de lehet hogy örülne neked és ha nem kockáztatsz, akkor sosem derül ki. Hallgass a megérzéseidre, de számíts arra, hogy esetleg rosszul is sülhet el a dolog. És ne legyél túl rámenős, mivel neki már másik családja van, nem biztos, hogy engedi, hogy nagyon az élete része légy. Szerintem vedd fel vele a kapcsolatot, írjál neki, de ne nagy reményekkel, számolj vele, hogy esetleg csak fájdalmat fog neked okozni ez az egész, nehogy nagyot csalódj.
2013. aug. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező,a kérdés,hogy te mit remélsz egy esetleges találkozástól?Nem szabad,hogy a vágyaid és a hiányérzeteid,érzéseid túlszárnyalják a realitást.Én ezektől túlfűtötten vágtam 16 évesen a találkozásba,és mint 2-es mondja,nagyon rosszul sült el.Mégis a te további jövőd miatt azt tanácsolom,próbáld meg,azért,hogy benned letisztuljon bármilyen módon ez a kapcsolat.Ami egy szoros kapcsolat kellene legyen de sajnos nem az.Szóval mivel nem lehet tudni mi lesz,a számodra legrosszabbra készülj inkább mint a legjobbra.Ez a kapcsolat meghatározza a férfiakhoz való viszonyulásodat,tehát mindenképpen helyre kell raknod a lelkedben.Kívánom neked szívből,hogy jó kimenetele legyen.Engem az apám kinevetett,letagadott.De nem bánom,hogy kerestem a kapcsolatot vele.Legyél óvatos,maga a tény ,hogy családja van,őt is korlátozza,lehet hogy nem tudnak rólad,és ez meghatározhatja a reakcióját.Ne vádold,próbáld az embert nézni benne.Sok szerencsét.
2013. aug. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mielött felveszed a kapcsolatot esetleg, mindenképpen faggasd ki a régi dolgokrol anyádat, nagyszüleidet, stb. Legyen egy képed rola. Anyád lemondott a gyerektartásrol, minden kapcsolatárol vele?
2013. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Konkrétan senkivel nem tartjuk a kapcsolatot a családból, mert anyát csúnyán átverte a testvére, és a nagymamám is, rengeteg pénzt húztak ki belőle, és még más finomságok miatt. Anyumat szoktam kérdezni, de mindig ugyanazokat mondja: terhes lett, aztán apám a 8. hónap körül már nem volt biztos a dologban, aztán lecsukták. Csak így foszlányokat mond, pedig nem egyszer volt téma. Anya azt mondta ő írt neki, hogy milyen lettem, stb, de nem reagált neki. És igen, nem kért gyerektartást, tehát látogatások sem voltak.


Köszönöm az eddigi válaszokat, és igazatok van, figyelembe kell vennem azt is, hogy az új családja nem tud rólam. Óvatos leszek. Amúgy a csalódásokból kellően fel vagyok készítve úgy érzem, az előbbi leírással csak nagyjából felvázoltam a helyzetet, valójában hányingerem van az egész bagázstól. Talán ezért is vágyom ennyire erre a találkozásra...

2013. aug. 2. 14:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha felkészültél az esetleges elutasító válaszra, avagy arra, hogy egyáltalán választ sem fogsz kapni, akkor nincs veszteni valód és egy próbát megér.

Az én édesanyám két éve mesélte el az ő történetét a nagypapámmal. 25 éves volt (a testvéremmel terhes), amikor felvette a kapcsolatot egy unokatestvérével, aki mindent tudott a papámról. Egyszer elcsábította hozzá anyut és onnantól kezdve elkezdtek rendszeresen találkozni. Mi a tesómmal annak köszönhetjük azt, hogy van (vagy is sajnos már csak volt) egy nagypapánk, hogy anyu anno a szíve után ment és megtette az első lépést. Lehet, hogy nem volt a tökéletes álom nagypapa, de volt és minket unokákat jobban szeretett, mint bárki mást. Soha egy percre sem éreztem azt, hogy közte és anyu között közel sem volt rendben minden. Szóval van ennek ilyen oldala is, lehet ilyen vége is, de lehet sajnos sokkal rosszabb is.

2013. aug. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia.felvetted a kapcsolatot vegul?
2014. szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!